Главная Обратная связь

Дисциплины:


Мікробіологічна діагностика гонококових інфекцій359. Бактеріологічне дослідження гнійних виділень з уретри виявило присутність бактерій, що за Грамом забарвлювалися негативно, нагадували кавові зерна і розташовувалися у лейкоцитах. До збудників якого захворювання їх віднести?

А. Сифіліс

В. Гонорея

С. Венеричний лімфогранулематоз

Д. М'який шанкер

Е. Трихомонадоз

360. У хворої дитини з явищами гнійного кератоконъюктивіту лікар-офтальмолог запідозрив бленорею. Якими методами лабораторної діагностики варто скористатися для підтвердження діагнозу?

А. Мікроскопічним і бактеріологічним

В. Мікроскопічним і біологічним

С. Мікроскопічним і фагодіагностикою

Д. Бактеріологічним і біологічним

Е. Фагодіагностики й алергічним

361. На спеціальному живильному середовищі після посіву виділень гною з уретри виросли прозорі з рівними краями колонії, опуклі, слизової консистенції. При мікроскопії препаратів з цих колоній, виявлені грамнегативні бобовидні диплококи. Збудником якої хвороби вони можуть бути?

А. Сифілісу

В. Хламідіозу

С. Гонореї

Д. Туляремії

Е. Меліоїдозу

362. Від хворого з підозрою на гонорею, який самостійно лікувався пеніциліном, взяли на дослідження гній з уретри. При дослідженні виявлені L-форми гонококів. Який механізм дії пеніциліну на гонококи?

А. Порушує синтез клітинної стінки

В. Порушує синтез білків

С. Порушує синтез амінокислот

Д. Порушує синтез цитоплазматичної мембрани

Е. Руйнує адгезини

363. При бактеріологічному дослідженні хворого з підозрою на гонорею росту мікроорганізмів на спеціальних живильних середовищах не виявлено. Які методи діагностики потрібно застосувати щоб підтвердити або виключити попередній діагноз?

А. Поставити РП

В. Застосувати біологічний метод

С. Провести мікроскопічне дослідження

Д. Поставити РІФ

Е. Поставити РЗК, алергічну пробу

364. У жінки 28 років, що кілька місяців тому хворіла на гостру гонорею і самостійно лікувалася пеніциліном, спостерігається запалення придатків матки. Реакція Борде-Жангу позитивна. Які ще органи і системи хворої можуть бути уражені, якщо не провести курс лікування?

А. Судини

В. Печінка

С. Суглоби

Д. Імунна система

Е. Центральна нервова система

365. При дослідженні гнійних виділень із шийки матки виявлена присутність грамнегативних бобоподібних диплококів, які знаходилися як у середині, так і поза лейкоцитами. Назвіть етіологічний фактор гнійного запалення шийки матки.

А. Neisseria gonorrhoeae

В. Сhlamidia trchhomatis

С. Haemophilus vaginalis

Д. Trichomonas vaginalis

Е. Сallymatobacterium granulomatis

366. З виділень уретри хворого на уретрит виділена чиста культура кокоподібних мікроорганізмів. Виділений мікроорганізм у короткому строкатому ряді ферментує лише глюкозу до кислоти. Назвіть вид виділеного мікроорганізму.А. Neisseria menigitidis

В. Neisseria gonorrhoeae

С. Stаphyloсoссus аurеus

Д. Strеptoсoссus pyogenes

Е. Еnterococcus faecalis

367. Молодий чоловік, у якого в анамнезі була гонорея і від якої він цілком вилікувався, знову занедужав на гонорею. У даному випадку можна говорити про:

А. Реінфекцію

В. Мікст-інфекцію

С. Рецидив

Д. Суперінфекцію

Е. Вторинну інфекцію

368. Хворому, що звернувся до лікаря з приводу безпліддя, було призначено обстеження на токсоплазмоз і хронічну гонорею. Яку реакцію варто поставити для виявлення прихованої форми токсоплазмозу і хронічної гонореї у даного хворого?

А. РІФ

В. РЗК

С. Імуноблотінг

Д. РПГА

Е. ВІЕФ

369. До лікаря-дерматолога звернувся хворий. З гнійних виділень уретри цього пацієнта лікар приготував мазок та забарвив за Грамом. При мікроскопії в препараті виявлена велика кількість лейкоцитів, у цитоплазмі яких знаходилися грамнегативні бобоподібної форми диплококи. Результати якого процесу спостерігаються у препараті?

А. Капсулоутворення

В. Метаболізму

С. Фагоцитозу

Д. Спороутворення

Е. Малігнізації

370. Хворій жінці поставили клінічний діагноз “гонорея”. Яке з перерахованих нижче досліджень можна застосувати для підтвердження діагнозу?

А. Мікроскопія патологічного матеріалу.

В. Зараження лабораторних тварин

С. Проба з бактеріофагом

Д. Реакція гемаглютинації

Е. Реакція імобілізації

371. Хворий доставлений у лікарню з підозрою на хронічну форму гонореї. Яку серологічну двухсистемну реакцію можна використовувати для виявлення специфічних антитіл у сироватці крові?

А. Реакцію аглютинації

В. Реакцію нейтралізації

С. Реакцію зв'язування комплементу

Д. Радіоімунний аналіз

Е. Імуноферментний аналіз

372. У новонародженої дитини виявлено гнійні виділення з кон’юктиви ока. Під час мікроскопії мазка з кон’юктиви знайдено велику кількість лейкоцитів та грамнегативних бобоподібних диплококів, що знаходяться всередині лейкоцитів. Який збудник є причиною цього захворювання?

А. Strеptoсoссus pyogenes

В. Stаphyloсoссus аurеus

С. Neisseria gonorrhoeae

Д. Nеissеriа саtаrrhаlis

Е. Stаphyloсoссus еpidermidis

373. На спеціальному живильному середовищі після посіву гною з уретри, виросли ніжні голубуваті колонії. При мікроскопії препаратів виявлені грамнегативні бобовидні диплококи. Збудником якої хвороби вони є?

А. Меліоїдоз

В. Гонорея

С. Хламідіоз

Д. Сифіліс

Е. Туляремія

374. У бактеріологічну лабораторію доставлений патологічний матеріал - гнійне відокремлюване із статевих шляхів хворого на гострий уретрит. Для виділення збудника було приготовано живильне середовище: сироватковий агар з ванкоміцином і ністатином. Який мікроорганізм передбачається виділити?

А. Хламідії

В. Бліду трепонему

С. Гриби роду кандида

Д. Гонокок

Е. Золотистий стафілокок

375. Новонароджений, який з‘явився на світ у домашніх умовах без кваліфікованої медичної допомоги, і мати якого не проходила у період вагітності необхідних обстежень, на другу добу доставлений у лікарню із гострим гнійним кон‘юнктивітом. При мікроскопії виділень з очей дитини знайдені Гр- диплококи, розташовані всередині лейкоцитів та поза клітинами. Який мікроорганізм є найбільш імовірним збудником захворювання?

А. Сhlamydia trachomatis

В. Nеissеriа gonorrhoае

С. Сorynebacterium diphtheriae

Д. Stаphyloсoссus аurеus

Е. Psеudomonas aeruginosa

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...