Главная Обратная связь

Дисциплины:


Е. Коліцинотипування380. Хворий 18 років скаржиться на загальну слабкість, запаморочення, блювання, нудоту, діарею (дефекація до 10 разів у добу). Лікар поставив попередній діагноз “дизентерія”. Однак при бактеріологічному дослідженні блювотних мас і фекалій шигели не були виділені. На середовищі Ендо виросли колонії малинового кольору з металевим блиском. З якою із діагностичних сироваток позитивна реакція аглютинації виділеної культури найбільш ймовірна?

А. Сальмонелезна Н-сироватка

В. Сальмонелезна О-сироватка

С. Полівалентна OK-сироватка

Д. О-холерна сироватка

Е. Сироватка до ієрсиній, серотип О3

381. Хлопчик 12 років знаходиться в лікарні з підозрою на харчову токсикоінфекцію. При посіві фекалій хворого на середовище Ендо виросла велика кількість безбарвних колоній. Який мікроорганізм можна з найбільшою імовірністю виключити з числа можливих збудників захворювання?

А. Еsсhеriіhiа сoli

В. Sаlmonеllа еntеritidis

С. Proteus vulgaris

Д. Psеudomonas aeruginosa

Е. Yersinia enterocolitica

382. В інфекційну лікарню госпіталізована дитина з підозрою на коліентерит. З випорожнень виділена кишкова паличка. Як встановити належність палички до патогенних варіантів?

А. У реакції аглютинації з О-сироватками

В. На підставі біохімічних властивостей

С. Шляхом фаготипування

Д. Мікроскопією забарвлених мазків

Е. За характером росту на середовищі Ендо

383. У хлопчика 7 років - холероподібне захворювання (блювота, профузна діарея). При посіві фекалій хворого на середовище Ендо виросли однотипні колонії: малинового кольору, з металевим блиском. Який мікроорганізм є найбільш можливим збудником захворювання?

А. Yersinia enterocolitica

В. Sаlmonеllа еntеritidis

С. Ентеротоксигенна Еsсhеriіhiа сoli

Д. Shigella sonnei

Е. НFR-вібріон

384. При бактеріологічному дослідженні випорожнень чотиримісячної дитини із симптомами гострої кишкової інфекції на середовищі Ендо виросли у великій кількості червоні колонії. Які це можуть бути мікроорганізми?

А. Ешерихії

В. Сальмонели

С. Стафілококи

Д. Стрептококи

Е. Шигели

385. В інфекційну клініку госпіталізовано дитину 4 років з попереднім діагнозом (колі-ентерит). Спостерігаються симптоми загальної інтоксикації, блювота, діарея. При бактеріологічному дослідженні випорожнень на середовищі Ендо виросли колонії червоного кольору з металевим блиском, що на склі аглютинувалися полівалентною ОК – сироваткою. Яким чином встановили, що від хворої виділена патогенна кишкова паличка?

А. За антигенними властивостями

В. За морфологічними властивостями

С. За культуральними властивостями

Д. За токсигенними властивостямиЕ. За фагочутливістю

386. З випорожнень хворого, у якого була діарея, виділена чиста культура Е. coli. Як довести, що виділений штам є етіологічним фактором даного захворювання?

А. Виявити капсулоутворення

В. Визначити сахаролітичні властивості

С. Визначити протеолітичну активність

Д. Визначити гемолітичну активність

Е. Провести сероіндентифікацію

387. У бактеріологічній лабораторії провели дослідження чистої культури, яка ідентифікована як Е.coli. Яке з тверджень відносно властивостей бактерій даного виду не є вірним?

А. Усі представники виду є умовнопатогенними

В. Це представники нормальної мікрофлори кишечника

С. Окремі штами використовуються у складі еубіотиків

Д. Можуть викликати кишкові захворювання

Е. Можуть викликати гнійні запалення

388. У дитини з гострою кишковою інфекцією швидко розвинулись ознаки зневоднення, з’явилась кров у випорожненнях. Педіатром було запідозрено коліентерит. Яким методом необхідно скористатись для діагностики ентерального ешеріхіозу?

А. Алергічним

В. Серологічним

С. Біологічним

Д. Мікроскопічним

Е. Бактеріологічним

389. У дитини 6 міс. розвинулася гостра кишкова інфекція. З метою бактеріологічної діагно-стики був зроблений посів фекалій на середовище Ендо. По характерному росту збудника лікар зробив попередній висновок про те, що збудником захворювання є Еsсhеriіhiа сoli. Які колонії були виявлені на середовищі Ендо?

А. Малинові з металевим блиском колонії

В. Великі слизові колонії

С. Малі безбарвні колонії

Д. Блідо-рожеві з білим обідком колонії

Е. «Повзучий» ріст

390. При бактеріологічному дослідженні сечі виділено Е.coli, мікробне число якої склало 106 КУО/мл. Про що свідчить виділення кишкової палички у сечі у вказаній кількості?

А. Гломерулонефрит з автоімунним компонентом

В. Висхідну інфекцію сечових шляхів (пієлонефрит)

С. Інфікування сечі мікрофлорою уретри

Д. Інфікування сечі повітряною мікрофлорою

Е. Септицемію, що супроводжується виділенням збудника з сечею

391. У лікарню поступла дитина із скаргами на загальну слабкість, діарею з домішками крові, біль в області нирок. Температура тіла нормальна. При мікроскопії лейкоцитів ненайдено. Вкажіть, яким мікроорганізмом можуть бути зумовлені такі симптоми хвороби? .

А. Ентеротоксигенними Е. сoli

В. Ентеропатогенними Е. сoli

С. Ентерогеморагічними Е. сoli

Д. Ентероінвазивними Е. сoli

Е. Ентероадгезивними Е. сoli

392. З фекалій хворої людини виділено чисту культуру Е. сoli. Що з названого нижче не відповідає характеристиці цього виду? Кишкова паличка є:

А. Збудником холероподібних захворювань

В. Представником мікрофлори товстої кишки

С. Збудником нагнійно-запальних процесів

Д. Токсигенною у випадку лізогенізації

Е. Діючою складовою еубіотика

393. Як можна пояснити, що діти раннього віку не сприйнятливі до дизентерієподібного ешерихіозу, але хворіють при інфікуванні ентеропатогенними кишковими паличками?

А. НаявністюIg G

В. Наявністю Ig M

С. Наявністю сироваткових Ig А

Д. Наявністю Ig Е

Е. Імунологічною толерантністю

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...