Главная Обратная связь

Дисциплины:


Характеристика металевого посуду. Види та призначенняМеталевий посуд використовується для приготування і подачі страв з виробництва ресторану в зал. Він зберігає їх у гарячому стані.

 

Металевий посуд поділяється на вироби з мельхіору, нейзільберу, неіржавіючої сталі, алюмінію.

 

Посуд із мельхіору та нейзільберу в основному застосовується в ресторанах і барах. Він має кращі теплопровідні та естетичні властивості Мельхіор - це сплав міді (до 80%) і нікелю (18-20%), до складу нейзільберу входять мідь (61,5%), нікель (16,5%) і цинк (22%). Для підвищення протикорозійної стійкості вироби із мельхіору і нейзільберу покривають тонким шаром срібла або нікелю (0,3-0,5 мм).

 

Посуд з неіржавіючої сталі застосовується в ресторанах, барах, кафе та інших типах закладів ресторанного господарства. Цей посуд відповідає санітарно-гігієнічним нормам обслуговування.

 

Посуд з алюмінію застосовується в закусочних та їдальнях в обмеженому асортименті (миски, баранчики, блюда, кухлі питні і т.ін.). До посуду з алюмінію відносяться тарілочки і форми із фольги одноразового користування.

 

Металевий посуд застосовується в широкому асортименті Ікорниця з мельхіору має вставну розетку - скляну або кришталеву; виготовляють її одно-, дво- і чотирипорційною; використовують для подачі зернистої ікри осетрових і лососевих риб.

 

Кокотниця - використовується для приготування і подачі спеціальних гарячих закусок: грибів у сметані, крабів, птиці, овочів із соусами. Місткість її близько 90 см3; виготовляється із мельхіору та неіржавіючої сталі.

 

Кокільниця - невелика металева раковина на підставці, призначена для запікання і подачі риби (переважно судака) та морепродуктів.

 

Порційна сковорода - застосовується для приготування і подачі до столу других гарячих страв (яєчня, крупеник, запечені страви, солянка на сковороді і т.ін.); випускається з неіржавіючої сталі або алюмінію діаметром 140, 170, 190 і 210 мм. Порційні сковорідки із мельхіору мають усередині поліровану поверхню; служать для приготування І подачі порційних гарячих закусок (сосисок, тефтелів у соусі, омлетів), а також порційних гарячих солодких страв (суфле, солодких запіканок і т.ін.).

 

 

Миски сипові з кришками місткістю від 1 до 6 порцій служать для збереження температури І подачі перших страв; миски мають дві ручки.

 

Пашотниці - каструльки Із мельхіору або неіржавіючої сталі, призначені для подачі до бульйону гарячих очищених яєць, зварених "у мішечок".

 

Баранчик овальної форми з кришкою місткістю від 1 до 6 порцій виготовляють із мельхіору і використовують при подачі гарячих страв з припущеної риби. 

Баранчики круглі з кришкою із мельхіору випускають на 1-6 порцій, з неіржавіючої сталі - однопорційні. Призначені для збереження температури при подачі припущених і тушкованих страв із м'яса, птиці та овочів і млинців.

 

Блюда овальні із мельхіору випускають на 1-6 порцій; з неіржавіючої сталі - однопорційні; призначені для других порційних страв, соуси до яких подають окремо (для риби відварної, смаженої, м'яса смаженого, котлет по-київськи і т.ін.).

 

Менажниці - однопорційні металеві блюда овальної або круглої форми з перегородками; менажниці випускаються з двома та трьома секціями для відпуску блюд зі складним гарніром.

 

Соусники виготовляють із мельхіору та неіржавіючої сталі, одно- і двопорці йні; призначені для подачі гарячих закусок.

 

Тагани застосовуються для підтримання в гарячому стані перших і других страв, що подаються відвідувачам; тагани заповнюються жевріючим вугіллям. Розрізняють таганчики для мисок і баранчиків та тагани для сковорідок. Виготовляються з неіржавіючої сталі і поліруються.

 

Креманки призначені для подачі десертних страв (морозиво, крем, збиті вершки та ін.); виготовляються із мельхіору та неіржавіючої сталі, високими і низькими, креманки із мельхіору - тільки високими. Місткість креманки -150-200 см3.

 

Турка (джезва) для приготування і подачі кави по-східному. Виготовляється ємністю 125 і 250 см3 із мельхіору та неіржавіючої сталі.

 

Кавники на 500-1500 см3 виготовляються із мельхіору, посрібленими або хромованими; застосовуються при груповому обслуговуванні.

 

Вершківниці місткістю 50-200 см3 і молочники місткістю 200-500 см3 використовують для подачі молока та вершків до гарячих напоїв; виготовляються із мельхіору, посрібленими або хромованими.

 

Льодовницю виготовляють із мельхіору у вигляді маленького відерця, усередині якого є сітка, що не торкається дна; випускають у комплекті зі щипцями для льоду та кришкою.

 

Відерце для охолодження шампанського та інших ігристих вин і подачі їх до столу виготовляють із мельхіору. Воно має дві ручки у вигляді кілець; у нього ставлять пляшки з напоями для охолодження льодом; місткість 3-5 л. Відерце можна встановлювати на підставку, висота якої така сама, як і висота столу.

 

Вази триярусні з мельхіору або неіржавіючої сталі використовують для подачі фруктів на банкетах.

 

Решітка для подачі спаржі, виготовляється із мельхіору. Має прямокутну увігнуту форму і виконана на чотирьох ніжках у комплекті зі

 

щипцями.

 

Самовар служить для приготування напою і сервірування чайного столу.

Підноси металеві для офіціантів служать для подачі відвідувачам страв і збирання використаного посуду; підноси із мельхіору виготовляються посрібленими (чотирикутні малі для подачі морозива) і нікельовані (великі круглі). Підноси із декапірованої сталі виготовляються з художнім розписом круглими, овальними та фігурними.

 

Підноси із анодованого алюмінію для самообслуговування випускаються прямокутними.

 

 

Рис. 21. Металевий посуд: 1 - баранчик овальний; 2 - баранчик круглий; З - блюдо овальне; 4 -ікорниця з кришталевою розеткою; 5 - сковорода; 6 - таган; 7 - креманка; 8 - кокільниця; 9 - кокотниця; 10 - миска супова; 11 - турка (джезва); 12 - соусник для гарячих соусів

 

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...