Главная Обратная связь

Дисциплины:


Столові набори. Види, призначення та характеристикаСтолові набори поділяються на дві групи - основні і допоміжні. Основні служать для їжі, допоміжними офіціанти розкладають страви.

 

До основних наборів відносять закусочний, рибний, столовий, десертний та фруктовий.

 

Набір закусочний складається з виделки і ножа; застосовується при подачі холодних страв і закусок, а також до деяких гарячих закусок -шинки смаженої, млинців і т.ін. Відрізняється від столового набору меншими розмірами.

 

Набір столовий складається з виделки, ножа і ложки; використовується при сервіруванні столу для подачі перших і других страв. Ложка і виделка можуть застосовуватися також для розкладання страв за відсутності спеціального набору. Ніж може мати зубчасте вістря.

 

Набір рибний включає виделку з чотирма короткими зубцями і заглибленням для відокремлення кісток та лопатеподібний тупий ніж; застосовується при сервіруванні столу для подачі гарячих рибних страв.

 

Набір десертний складається з ложки, виделки і ножа. За розміром виделка і ніж менші за закусочні; призначений для десерту. Крім того, ложка може подаватися до бульйону, що відпускається в чашці; використовують при подачі салату.

 

Набір фруктовий - виделка і ніж відрізняються від десертних меншими розмірами; ніж з гострим коротким лезом, нагадує лезо складаного ножа.

 

Ложки - чайна, кавова подаються до відповідних напоїв; ложка кавова відрізняється від чайної меншими розмірами.

 

Ложка для морозива має плоску форму з ледь загнутими краями.

 

Виделка кокотна має три коротших і ширших зубці, ніж десертна; використовується для гарячих закусок (жульєн із птиці, гриби в сметані).

 

 

Виделка для раків має два гострі ріжки; використовується при подачі раків та омарів.

 

Ложка бульйонна використовується при подачі бульйону в чашці; відрізняється від столової меншими розмірами.

 

До допоміжних наборів відносять набори, призначені для нарізання і розкладання страв.

 

Ніж для масла відрізняється від інших видів ножів тим, що має розширену підставку.

 

Ніж-виделка для нарізання і розкладання сиру має серповидну форму із зубцями на кінці.

 

Ніж і виделка для нарізання і розкладання лимона - виделка має два гострі зубці, ніж - зигзагоподібне лезо, що полегшує нарізання.

 

Виделка дворіжкова служить для розкладання оселедця.

 

Виделка-лопатка має широку підставку у вигляді лопатки з прорізами; використовується для перекладання шпротів та сардин.

 

Набір для оброблення раків, крабів та омарів складається з двох однакових маленьких виделок; з'єднані перпендикулярно і мають одну спільну точку. 

У виделки для устриць один із трьох зубців виконаний у вигляді леза консервного ножа.

 

Ніж і виделка обробні використовуються офіціантами для нарізання на порції у присутності відвідувача м'яса, засмаженого цілим шматком.

 

Ложки для розкладання салатів, на відміну від столових, виготовляються більшого розміру.

 

Ложки розливальні - для перших страв.

 

Ложка для соусу служить для розливання соусу при подачі других

 

страв, має видовжений носик для зручності порціонування.

 

Ложка з довгою ручкою призначена для приготування змішаних напоїв та коктейлів.

 

Ложка фігурна служить для порціонування варення в розетки.

 

Щипці кондитерські великі призначені для розкладання борошняних кондитерських виробів, малі - для цукру, шоколадного асорті.

 

Щипці для харчового льоду виготовляють з некорозіійного металу (неіржавіючої сталі, мельхіору); використовують для розкладання льоду.

 

Щипці для спаржі використовують при подачі спаржі на решітці.

 

Лопатка для ікри подається до зернистої ікри.

 

Лопатка рибна для перекладання холодних і гарячих рибних страв має видовжену форму.

 

Лопатка паштетна застосовується для розкладання паштету, січеного оселедця.

 

Лопатка кондитерська призначена для перекладання тортів та тістечок Спеціальні ножиці - для розрізання грона винограду на частини.

 

 

Рис. 22. Столові набори: / - ложка кавова; 2 - ложка чайна; 3 - ложка десертна; 4 - ложка столова; 5 - щипці кондитерські великі; 6 - ложка для приготування змішаних напоїв; 7 - щипці для спаржі; 8 - щипці для льоду; 9 - щипці кондитерські (для цукру); 10 - секатор для підрізування сигар, 11 - виделка для розкладання лимона; 12 - виделка кокотна (для жюльєнів з птиці та риби, грибів); 13 - набір рибний; 14,15 - набори десертні; 16,17 - набори закусочні; 18 - ложка розливальна; 19 - набір столовий; 20 - лопатка кондитерська для тістечок І торта; 21 - лопатка паштетна; 22 - лопатка рибна; 23 - лопатка для ікри; 24 - ложка для морозива.

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...