Главная Обратная связь

Дисциплины:


Подвір’я, заїжджі та постоялі двори.Після громадянської війни потік гостей до міста, особливо іноземців, майже припинився. Приміщення багатьох готелів перетворились на державні та громадські заклади, гуртожитки та житлові будинки. В радянські часи розвиток готельної бази в Києві не стимулювали. Зокрема під час будівництва нових готелів не приділялося належної уваги комфорту та рівню обслуговування.

Новим етапом розбудови готельної бази м. Києва стали 70-ті роки XIX ст., коли певного рівня досяг іноземний туризм.

У 70-х роках XIX ст. у Києві функціонувало 22 готелі, серед них 7 були підпорядковані міськвиконкому, 3 - «Інтуристу», 2 - спортивним товариствам «Авангард» і «Спартак», решта - іншим відомствам. Один із найбільших готелів - «Золотий Колос», розрахований на 1163 місця, споруджено у 1958-1961 pp.(Голосіївський проспект).

Після Олімпіади 1980 р. готельна база Києва поповнилась: «Русь», «Братислава», «Хрещатик», «Інтурист» та ін.

Пріоритетом розвитку готельного бізнесу в сучасних умовах є створення для споживачів готельних послуг всіх необхідних умов для проживання та відпочинку, забезпечення високого рівня їх обслуговування, широкого асортименту додаткових готельних послуг.

Можна виділити кілька основних факторів привабливості України для іноземних та внутрішніх туристів. Передусім – це ділові відносини. Країна продовжує викликати стійкий інтерес до себе з боку закордонних бізнесменів, незважаючи на непростий політичний клімат.

За кількістю готелів Україна відстає від розвинених країн Європи. Нормою вважають, коли населений пункт забезпечений такою кількістю готельних місць, яка становить 1 % від загальної кількості його населення. За останні три роки темпи приросту закладів готельного господарства в Україні сягнули приблизно 8 %, ресторанного – 12 %.

Інтерес до розвитку готельного бізнесу з боку іноземних інвесторів пояснюють низькою конкуренцією на вітчизняному ринку. Рентабельність чотири- та п'ятизіркових готелів перевищує 40 %. Низькі темпи будівництва нових готелів дали змогу готейлерам завищувати ціни на 30-50 %, порівняно із західноєвропейськими столицями [9]. Середня вартість готельного номера в Києві становить 203 євро за добу, що перевищує вартість проживання в готелях Нью-Йорка, Парижа, Рима та інших міст [4]. Згідно з рейтингом британської компанії Hogg Robinson Group за 2013 р., Москва знову посіла перше місце в рейтингу міст із найдорожчими готелями у світі (табл. 2).

Таблиця 1. 2.

Середня вартість готельного номера в містах світу [4]

Місто Середня вартість готельного номера (євро)
2008 р. 2013 р.
Москва
Нью-Йорк
Вашингтон
Париж
Рим
Мюнхен
Дубаї
Варшава
Київ

Позитивним показником розвитку готельного бізнесу є прихід на вітчизняний ринок міжнародних брендів та управляючих компаній. На українському ринку функціонують три міжнародні оператори Global Hyatt Corporation, Rezidor Hotel Group, Rixos Hotel і національна управляюча компанія Premier International. Задекларували свій інтерес до України такі всесвітньо відомі компанії, як: Hilton Hotel Corporation, InterContinental Hotels &Resorts, Marriot International, Accor Group, Starwood Hotels &Resorts, Magis Life й інші.На динаміку розвитку готельного сектору значно вплинула підготовка країни до прийому гостей чемпіонату Європи з футболу в 2012 р. Було ухвалено Закон "Про організацію і проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні", згідно з яким інвесторам у будівництво інфраструктури для чемпіонату надаються пільги.
Готельний бізнес отримав величезний стимул до розвитку в липні 2009 р. з ухваленим закону про надання податкових пільг тим готелям, які будуть введені в експлуатацію до вересня 2012 р. Податкові канікули були запроваджені для того, щоб спонукати інвесторів до відкриття готелів до початку футбольного чемпіонату "Євро-2012", який прийматимуть Київ, Львів, Донецьк та Харків.

За даними дослідницької компанії світових споживчих ринків Euromonitor, в Україні на цей момент існує величезний простір для розвитку готельного бізнесу, порівняно з сусідніми Східноєвропейськими країнами. У нещодавньому звіті Euromonitor йдеться про те, що станом на початок 2009 р. в Україні працює 812 готелів. Водночас 1746 готелів функціонує в Польщі, яка спільно з Україною проводить "Євро-2012", 1090 готелів працює в Румунії, а в Росії – 3231 готель.

Для інвесторів три тижні проведення турніру не є достатньою причиною збудувати готель, крім того, існує безліч юридичних і процедурних проблем: отримати земельну ділянку для будівництва, отримати необхідні дозволи для початку будівництва, корупційна складова, висока вартість, кредити та інші технічні аспекти, обтяжуючі будь-який проект. У нашій країні – одні з найвищих у світі податків для готельєрів. Наприклад, рівень ПДВ у нас становить 20 %, тоді як у Росії – 13 %, а в Польщі та Німеччині – 7 %.

За даними Knight Frank, найбільш привабливі регіони для відкриття готельного бізнесу – це Західна Україна, наприклад: Львів, Івано-Франківськ, Закарпаття (табл. 3).

Таблиця 3.

Нові готелі

Назва Категорія (зірки) Кількість кімнат Дата відкриття
Fairmont Grand Hotel Kyiv 2010-2011
Ibis 2010-2011
Holiday Inn 3-4 2011-2012
Radisson Royal, Kyiv 4-5 2012-2013
Hilton 2012-2013
Park Inn (Дніпропетровськ) 2011-2012
Novotel (Львів) 2012-2013

За даними Світової Ради по екскурсіям і Туризму до 2013 року в туристичному і готельному бізнесі буде зайнятий кожен десятий із всіх працюючих. А у 2017 році біля 262 мільйонів людей буде зайнято у сфері послуг, що складе приблизно 10% працюючого населення планети. Звідси, потреба у висококваліфікованих спеціалістах буде постійно зростати.

Частка готельних послуг у структурі загальних витрат туристів під час подорожі становить 30-50% загальних витрат.

 

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...