Главная Обратная связь

Дисциплины:


Дослідження фізичних властивостейДослідження фізичних властивостей сечі включає в себе визначення кількості, кольору, прозорості, запаху і питомої ваги сечі. Кількість виділеної за добу сечі (діурез) у нормі складає в середньому 50 - 80% випитої рідини і коливається від 1000 до 2000 мл. Вимірювання роблять за допомогою мірної посуду по нижньому меніска (рівнем рідини). Колір сечі у нормі коливається від світло-жовтого до насиченого жовтого і обумовлений містяться в ній пігментами: урохромом А, урохромом Б, уроетріном, урорезіном та ін. Визначають колір простим оглядом, після попереднього відстоювання в світлі, що проходить на білому фоне.3апах свіжозібраної сечі здорової людини своєрідний, слабкий ароматичний, який, як вважають, залежить від вмісту в ній мінімальних кількостей летких ефірних кислот. При тривалому стоянні, в результаті лужного бродіння, сеча набуває аміачний різкий неприємний запах. Запах гниючих яблук при наявності в сечі ацетоновій тіл. Прийом деяких харчових продуктів і ліків додають сечі свій запах.

Хід роботи

Дослід №1 Прозорість(каламутність).

Нормальна свіжозібрана сеча прозора. Мутність можливо викликана: солями, клітинними елементами, бактеріями.

У циліндр ємністю 10 - 15 мл наливають сечу, відстоюють і через шар сечі читають друкований текст. Ступінь каламутності позначають наступним чином: прозора сеча -- друкований текст читається легко; слабка ступінь каламутності - легко читається середній і великий друкований текст; помірна - букви розрізняються нечітко; велика -- букви невиразні. Причину помутніння визначають таким чином. У пробірку наливають 2-3 мл сечі, нагрівають. Зникнення помутніння вказує на наявність уратів; посилення - на наявність фосфатів. Останні розчиняються після додавання 2-3 крапель 10% оцтової кислоти, Зникнення помутніння від додавання декількох крапель лугу говорить про присутність кристалів сечової кислоти.

Дослід №2 Дослідження питомої ваги сечі

Питома вага сечі залежить від кількості розчинених у сечі щільних речовин. У нормі питома вага сечі 1012 - 1025.

Сечу наливають у циліндр, уникаючи утворення піни. Якщо піна утворюється, то її слід видалити фільтрувальної папером. Обережно занурюють урометр в рідину; верхня частина урометра повинна бути сухою і урометр не повинен торкатися стінок циліндра. Коли урометр перестав занурюватися, його злегка штовхають зверху, інакше він опускається менше, ніж належить. Після припинення коливань по нижньому меніску рідини за шкалою урометра відзначають питому вагу. При малій кількості сечі, її слід розвести дистильованою водою (1 мл сечі 1 мл води - розведення в 2 рази, 1 мл сечі 2 мл води - в 3 рази і т.д.). Визначивши питому вагу, дві останні цифри питомої ваги множать на ступінь розведення.Необхідно при визначенні питомої ваги враховувати температуру навколишнього середовища, так як урометри вивірені при температурі 15'С. Вимірюючи питому вагу, слід вносити поправку: на кожні 3 ' вище 15 'необхідно додати 0,001, і на кожні 3' нижче 15 'віднімати 0,001.

Дослід №3 Реакція сечі

В нормі реакція сечі при змішаній їжі кисла або слабокисла. Орієнтовний спосіб визначення реакції сечі за допомогою синьою і червоною лакмусовим папірців. У кислому сечі синя лакмусовий папір червоніє, в лужному - червона синіє; в нейтральній обидві папірці не змінюють свого кольору.

Дослідження хімічних властивостей:

Перш ніж приступити до хімічного дослідження, необхідно профільтрувати сечу.

Хімічне дослідження містить у собі визначення в сечі білка, цукру, ацетону і ацетоуксусной кислоти, жовчних пігментів і уробіліну.

Дослід №4 Визначення білка:

Якісні реакції на білок засновані на його осадженні реактивами або нагріванням. При наявність білка в сечі утворюється велика або менша ступінь помутніння.

Умови визначення білка:

1) - сеча повинна мати кислу реакцію. Лужну сечу підкислює, додаючи 2 - 3 краплі оцтової кислоти.

2) -сеча повинна бути прозорою. Помутніння усувається фільтруванням через паперовий фільтр.

Якісну пробу слід проводити у двох пробірках, одна - контроль.

Оцінка: У нормі білка в сечі не міститься.

Якісні проби:

Проба з сульфосаліціловой кислотою

Реактиви:

- 20% розчин сульфосаліціловой кислоти.

Хід дослідження:

У пробірку наливають 4 - 5 мл сечі і додають 8 -- 10 крапель реактиву. За наявності білка в сечі, в залежності від кількості його, може бути помутніння чи випадає пластівцевий осад. Проба вважається однією з найчутливіших, є позитивною при наявності білка в сечі в кількості -- 0,015%.

Проба з оцтової кислотою

Реактиви:

- 10% розчин оцтової кислоти.

Хід дослідження:

У пробірку наливають 8 - 10 мл сечі, нагрівають верхній шар сечі до кипіння і додають 8 - 10 крапель оцтової кислоти. При наявність білка в нагрітої частини сечі утворюється помутніння або пластівці кисле білка.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...