Главная Обратная связь

Дисциплины:


Факультативне завданняСтворіть новий файл і наберіть в ньому два-три абзаци тексту. Скопіюйте останній абзац двічі. Видаліть останні два рядки. Перевірте орфографію в тексті. Збережіть файл під ім'ям kedit.txt

Відкрийте файл notepad.txt. Проблеми з російським текстом? Спробуйте прочитати текст, змінюючи кодування тексту.

Перекодуйте файл notepad.txt з кодування win в кодування koi8 і збережіть результат у файлі з ім'ям newfile.txt. Проглянете отриманий файл в текстовому редакторі KEdit.

Редактор KWrite

Ще одним редактором, призначеним для створення неформатованих текстів, є KWrite. Для його запуску потрібно в командному рядку набрати "kwrite" або скористатися меню KDE.

Редактор KWrite зручно використовувати для набору текстів, що містять команди розмітки і коди програм, оскільки він є синтаксично орієнтованим редактором. Останнє означає, що він уміє виділяти кольором спеціальні конструкції і команди розмітки.

 

З точки зору інтерфейсу, KWrite подібний KEdit і має рядок меню і панель кнопок. У пункті Файл, окрім стандартних пунктів, аналогічних наявним в редакторі KEdit, доданий пункт Новый вид (відкриття вікна, що містить копію поточного документу). У пункті меню Перейти додана можливість вставляти так звані мітки, прискорюючі пошук потрібного фрагмента тексту. У пункті Редагування містяться стандартні команди редагування, а також можливість вставки вмісту вказаного файлу в текст. KWrite підтримує так званий журнал відкатів, що дозволяє відмінити ряд виконаних дій.

 

У пункті Инструменты є можливість установки/відміни відступів і додавання коментарів, відповідних типові розширення файлу.

Налаштування у KWrite помітно багатше, ніж в KEdit. У ньому можна встановити розфарбовування синтаксису якої-небудь мови: C, C++, Java, HTML і т. п., гарнітуру, розмір, кодування і колір шрифту. У підпункті Настройки KWrite можна встановити обмеження довжини рядка (при включенні переносу по словах), величину табуляції, рівні відміни, різні відступи, а також параметри виділення (у тому числі множинне і вертикальне виділення). Тут же можна визначити гарячі клавіші для великої кількості команд – переміщення курсору, файлових операцій, редагування, виділення, пошуку, заміни і переходу.

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...