Главная Обратная связь

Дисциплины:


Живі розмови та знайомства в InternetЗ появою Internet небувалої популярності набули спілкування та знайомства між людьми у "всесвітній павутині". Якщо спочатку для цього використовувалася лише електронна пошта, то тепер існують різні спеціалізовані сервіси: IRC, WWW-чат, ICQ, IP-телефонія та ін.

З урахуванням своєрідності спілкування в Internet можна виділити його основні особливості:

· анонімність. Людина в мережі може виявляти більшу розкутість і свободу думок, оскільки ризик бути викритою та одержати негативну оцінку оточуючих - мінімальний. Крім того, часто спостерігається надання завідомо неправдивих даних про себе, що, у свою чергу, призводить до деякої безвідповідальності та безкарності;

· добровільність контактів. Користувач має можливість добровільно припинити або перервати спілкування в будь-який момент;

· значна складність передачі емоційних елементів спілкування. Оскільки користувачі не бачать один одного, не спостерігають за виразами облич, то емоційне наповнення висловлюється у вигляді спеціальних значків ("смайликів"), що використовуються для описування емоцій. Наприклад, послідовність символів :-) означає посмішку, символи :-( означають невдоволення і т.д.

Різноманітні системи по-різному вирішують завдання спілкування через Internet. Найпоширеніший сервіс для живих розмов -Internet Relay Chat (IRC, або просто чат). В IRC-системі існують тисячі серверів, на яких знаходиться значна частина користувачів. Кожний сервер має свій канал та ім'я і пропонує невеличкий текст із детальною інформацією про теми каналу та правила його використання.

На сьогодні IRC настільки поширена, що в деяких закордонних університетах навіть заборонена.

Коли хто-небудь хоче щось "промовляти" на IRC, то він просто набирає фразу з клавіатури свого комп'ютера, і вона тієї самої миті надсилається всім користувачам, присутнім у каналі. Практично одразу відіслана фраза з'являється на екранах учасників розмови. Кількість таких учасників дискусії в чаті необмежена.

Щоб потрапити в канал чату, необхідно мати на своєму комп'ютері програму-клієнт IRC. Робота з такою програмою та в каналі взагалі не дуже проста. Необхідно знати основні директиви, тобто команди, з допомогою яких здійснюється робота в каналі.

Наприклад, директива /list інформує про діючу зараз конференцію. Тому нині канали IRC поступаються за популярністю, наприклад WWW-чатам.

WWW-чати - найвідоміший спосіб спілкування з допомогою браузера. WWW-чати дуже схожі на IRC. Тут також необхідно придумати собі так званий "нік", тобто псевдонім, дотримуватися відповідних правил поведінки тощо. Але якщо в IRC кожна нова фраза з'являється в той момент, коли користувач-її відправляє, то в WWW-чатах поява нової фрази в діалогах звичайно відбувається шляхом оновлення всієї WWW-сторінки.Для чатів існують загальновизнані правила поведінки: зайшовши в чат, необхідно з усіма привітатися. Тут не прийнято писати повідомлення на верхньому регістрі клавіатурі, оскільки це можна розцінити як розмову на підвищених тонах. У чаті заборонено користуватися нецензурною лексикою, ображати початківців, провокувати співбесідників будь-якими словами або діями та ін. Чати, як правило, контролюються адміністраторами. І якщо користувач припустився якоїсь некоректної дії, то його "нік" або адресу комп'ютера заблокують, і він більше не зможе туди потрапити.

Але останнім часом найпопулярнішою послугою стала ICQ І або просто "Аська") - своєрідний Internet-пейджер. ICQ надає можливість візуально відслідковувати присутність користувачів у on-line та негайно приєднатися до спілкування. Крім спілкування, програма підтримує низку зручних сервісів: операції з електронною поштою, пряме пересилання файлів, ведення адресної книги та ін. А якщо додати до цього можливість оперативного пошуку людей та підтримку мережних ігор, то стає зрозумілим, чому ICQ користується шаленою популярністю серед користувачів.

Нині стало загальноприйнятим указувати поряд з електронною E-mail-адресою ще й свій зареєстрований унікальний персональний ICQ-номер (UIN). До того ж у офісах багатьох компаній ICQ тепер з успіхом використовується як внутрішній зв'язок.

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...