Главная Обратная связь

Дисциплины:






ОРГАНІЗАЦІЯ ОПОРОСІВ



 

З наближенням строків опоросу в організмі свиноматок та в її поведінці відбуваються певні зміни. За 2-3 дні до опоросу в результаті ослаблення зв'я­зок дуже відвисає черево. Молочні залози набрякають. За 1-2 дні до опоросу із статевої щілини іноді виділяється світлий слиз, зовнішні статеві органи на­брякають і червоніють, в молочній залозі з'являється молозиво, шкіра в ділянці молочних залоз вкривається рожевими плямами, свиноматка "мостить гніздо".

Вплив методів утримання підсисних свиноматок на збереження та розвиток поросят (за даними В. Н. Нікітіна)

 

 

 

Утримання підсисних свиноматок в індивідуальних станках Поведінка свиноматки протягом доби Збереженість поросят до 60 днів, % Жива маса поросяти, кг, у віці, днів
відпочинок год. неспання, год. кількість годівель, разів тривалість перерви між годівлями, год. ЗО
Без фіксації та прогулянок. 20,5 3,5 19,3 1,15 84,4 6,8 17,4 42,5
3 фіксацією свиноматок протягом 20 днів після опоросу без прогулянок. 20,1 3,9 17,3 1,23 86,2 6,9 17,5 44,3
3 фіксацією свиноматок з організацією прогулянок. 20,2 3,8 19,7 1,13 96,9 7,7 17,8 45,0

 

Роди відбуваються в результаті активних скорочень мускулатури матки (переймів) та черевного пресу (потуги) і участі всього організму матері й плода.

В акушерській практиці розрізняють три стадії родів: підготовча, під час якої розкривається шийка матки, відбуваються зміни в положенні плода для виходу його з рогу матки. В цей час потуги порівняно слабкі, але спостерігаються інтенсивні скорочення стінок матки (перейми). Плід набуває нормального положення. Тривалість стадії 2-6 год.; стадія виведення плодів, тобто власне роди, зумовлені значними переймами і потугами. При цьому плід із рогу матки рухається через шийку матки, піхву та статеву щілину вперед і виводиться назовні. Після цього свиноматка трохи заспокоюється; післяродова стадія характеризується незначними потугами дещо сильнішими переймами.

Плоди виводяться безсистемно то з одного, то з другого рогу матки, рідше спочатку всі з одного, потім з другого. Опорос, який перебігає нормально, триває 1,5-3, рідше 4-6 год. Свиноматки поросяться в будь-яку годину доби, але, за численними спостереженнями, частіше вночі. Під час опоросу в станку повинна бути свіжа питна вода, бо свиноматка під час родів втрачає велику кількість рідини і тому відчуває спрагу.

Обслуговуючий персонал, який приймає опорос, повинен бути в чистих халатах, мати рушник, відро теплої води та флакон з 10 %-им розчином йоду.



Коли опорос закінчився, свині теплою водою обмивають забруднену шкіру та соски, прибирають забруднену підстилку і замінюють її чистою. За свиноматкою продовжують спостерігати до виходу посліду, щоб зразу прибирати його із станка і не допустити поїдання свиноматкою.

Новонароджених поросят після санітарної обробки розмішують під інфрачервону лампу у відділення станка, призначеного для відпочинку поросят, а в свинарниках-маточниках, не забезпечених сучасним обладнанням, - у чистий продезінфікований ящик, на дно якого покладена чиста підстилка. Не пізніше як через годину, якщо опорос вже закінчився, кожне порося підсаджують до свиноматки для годівлі. Перед цим соски протирають чистим рушником, злегка змоченим розчином калію перманганату (1:1000).

Після опоросу всіх поросят у гнізді необхідно передивитися для того, щоб вибракувати згідно з прийнятою в господарстві технологією невеликих, нежиттєздатних; при необхідності притупити ікла та обрізати хвіст.





sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...