Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 7. Педагогічна етика та педагогічний такт вчителяНема в світі більш гуманних професій, ніж фах лікаря і педагога. До останньої хвилини бореться лікар за життя людини, ніколи він не дасть відчути хворому, що його стан здоров'я поганий чи навіть безнадійний. Це азбучна істина лікарської етики. Ми, вчителі, повинні розвивати, поглиблювати в своїх колективах нашу педагогічну етику, стверджувати гуманне начало у вихованні як найважливішу рису педагогічної культури кожного вчителя.

В. О. Сухомлинський

Той знаменитий педагогічний такт, про який так багато пишуть, повинен полягати в щирості вашої дум­ки. Я не дозволю собі нічого приховувати, я кажу те, що я на­справді думаю. Це найбільш щиро, просто, легко і найбільш ефективно, але ж якраз не завжди можна говорити.

А.С. Макаренко

Питання для обговорення: 1. Поняття про педагогічний такт вчителя, його складові а умови вияву. 2. Категорія педагогічної етики у професійно-педагогічній діяльності вчителя.

3. Морально-психологічні якості особистості вчителя як передумова педагогічного такту.

4. Педагогічна реакція вчителя на поведінку, вчинок учня.

5. Особливості взаємодії педагога з батьками, дотримання педагогічного такту.

6. Особливості взаємодії педагога з проблемними учнями.

Запис до педагогічного словника: етика, педагогічна етика, такт, педагогічний такт, тактовність, терпимість, толерантність, педагогічна гнучкість, гуманістична спрямованість, довіра, уважність, витримка, образа, повага, гідність, відповідальність.

 

Письмове завдання: 3. Встановіть структуру педагогічної етики, розкрийте наповнення кожного компоненту:
sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...