Главная Обратная связь

Дисциплины:


Патент та його нормативне закріпленняВступ

Патентний рекет в Україні став звичайною практикою, сьогодні можна вкрасти і зареєструвати на себе все, що завгодно - чужий відомий всьому світу бренд, чуже ім'я, чужий дизайн - з тим, щоб потім продати їх істинним, але нерозторопним власникам. Причому все це можна проробляти, не порушуючи закону. Патентний рекет, або крадіжка інтелектуальної власності в рамках Закону для подальшого бізнес-шантажу. Це стало реаліями вітчизняного бізнесу. Таку можливість заробітку надає наше недосконале законодавство, а також деякі власники об’єктів інтелектуальної власності, які не розуміють цінності своєчасної охорони своєї ж інтелектуальної власності. При чому «патентним рекетом» займаються не тільки недобросовісні підприємці. Не гребують цим видом заробітку й деякі патентні фірми. Ще з початку дев'яностих років ряд з них знайшли «застосування» своїм професійним знанням, реєструючи на своє ім'я, або ім’я сторонньої особи, торговельні марки іноземних і вітчизняних виробників, які потенційно планують вихід або вже виходять на ринок України зі своєю продукцією. Поза всяким сумнівом, випускати продукцію або надавати послуги під цими торговельними марками ці фірми і не збираються, їх кінцева мета: змусити виробника придбати у них ліцензію на використання їх же торговельної марки (або саме свідоцтво на знак для товарів і послуг) і заробити на цьому гроші. Однією з найбільш страждаючих галузей від «патентного рекету» стала фармацевтична.

 

Патент та його нормативне закріплення

Патент (на винахід) - документ, який видається компетентною державною установою і який засвідчує: визнання заявленого об"єкта винаходом, пріоритет даного винаходу, авторство та виключне право на винахід. Патент діє на території тієї держави, яка його видала. Патент може бути виданий на ім"я автора або іншої фізичної чи юридичної особи (за умови їх згоди). Без згоди патентовласника винахід не може бути використаний. Лише патентовласник може надати згоду на використання винаходу або поступитися патентом. В деяких країнах існує набір законодавчих актів, які дозволяють державі у випадках, коли винахід має особливо важливе значення для країни, але з патентовласником не досягнуто угоди про видачу ліцензії або передачу патенту, примусово викуповувати патент з виплатою винагороди власнику. Як спосіб захисту патентовласника, законодавством багатьох країн передбачені штрафні санкцій при ввезенні на територію країни виробів, в яких втілено аналогічний винахід (штрафи, накладання арешту на ввезені товари, пред"явлення позову про відшкодування збитків, тощо).

Видача патентів відбувається у відповідності з нормами патентного права кожної країни. До винаходу пред`являються вимоги щодо "винахідницького рівня", "прогресивності", "придатності до використання", тощо при обов"язковості новизни. Фактори, які впливають на новизну, в різних країнах є різними. Так, наприклад, в одних країнах на новизну впливає будь-яке опублікування та використання ідеї винаходу, незалежно від того де ці обставини мали місце - всередині країни чи за кордоном. В інших країнах, на новизну впливає опублікування ідеї всередині країни чи за кордоном але використання всередині країні або лише обставини, які мали місце всередині країни.

Територіальний характер дії патенту переборюється завдяки укладанню міжнародних угод, наприклад, Конвенція про єдине патентне право країн ЄС.

 

Патентні війни

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...