Главная Обратная связь

Дисциплины:


Teine abikaasa MaireABIELUS 28 AASTAT: Maire ja Jaak Joala.Foto: Jaak Nilson

Raamatu ilmumine sellisel kujul – ausa ja põhjalikuna – oli väga vajalik. Jaak vääris korralikku elulooraamatut ja ma arvan, et Margitil õnnestus see päris hästi.

Võib ju alati küsida, miks on intervjueeritud just neid inimesi, aga mitte teisi, kuid iga autor teeb omad valikud. Kõiki, kellega Jaak suhtles või kokku puutus, pole reaalne mahutada ükskõik kui paksu raamatusse.

Minu meelest on eriti hea ja põhjalik käsitlus lapsepõlvest. Küll üsna pikk, aga see on aeg, kust Jaak sai kaasa emotsioonid ja kogemused, mis seletavad tema hilisemaid väärtushinnanguid ja paljus ka suhteid teiste inimestega. Kõik me teame, et Jaak ei olnud mingi paipoiss. Olles korraga nii tiiger kui vähk, oli tema olekusse programmeeritud vastuolu, mille põhjal tegi ta teinekord paljude jaoks arusaamatuid otsuseid.

KULDNE KARDIN: Jaagu magamistoa peatsipoolne sein oli kaetud kuldse fooliumiga. See oli nagu pikk kardin ülevalt alla, mis pidi teda kaitsma halva kiirguse eest.Foto: Marina Savola

Võib-olla natuke veel rohkem oleksin oodanud juttu lähemate perekonnaliikmetega. Ja kahju, et Koit Toome ei tulnud teemaks. Teades Jaagu suhet Koiduga... aga teisalt oleks see ehk teinud liialt haiget Janarile. Oma roll oli kindlasti ka Paavo Kanguri raamatul, milles leiduvat ei olnud mõistlik korrata. See ongi autori valikute küsimus. Sümpaatne on ka see, et paljude teemade puhul pole urgitsetud nüanssides ja detailides, teema on leidnud märkimist ning igaühel on võimalus lugeda ridade vahelt. Väga meeldis mulle ka Külli Tõnissonikujundus.

Ma arvan, et Jaak oleks selle raamatuga rahul. See on piisavalt väärikas.

Maire ja Jaak kohtusid 1982. aasta oktoobris Eesti NSV kultuuripäevadel Almatõs, pulmad peeti 1986. Viimati oldi koos jõulukuuse juures 2006. aastal. Maire elas põhiliselt maal, Jaak Tallinnas.

TÕNU PIIBUR RELIIKVIATEGA: Komplektis kahe Jaguariga tuli kaasa ka Jaak Joala legendaarne must barett – või peaksime ütlema vastupidi? Kumb neist võiks raskesti numbritesse kängitsetaval memorabiiliaturul teise üles kaaluda?Foto: Vallo Kruuser

KUI PALJU MAKSAB JOALA AUTO? VÕI BARETT?

Neil päevil leidsid uue kodu kaks Jaak Joala kolmest Jaguar XJ-st. „Jaagu jaoks olid autod alati väga tähtsad, olid osaks tema identiteedist,“ tunnistab ­Maire Joala. „Ma veendusin ja olen õnnelik, et kaunitarid läksid inimeste kätte, kes hoolivad ja hoolitsevad.“Autode uus omanik on Loominguline Ühendus Kuusalu Autobaas. Selle juhte Tõnu Piiburit jaUrmas Valgmad hinnatakse Eesti vanatehnikaringkondades väga kõrgelt.

„Tegemist oli emotsionaalse ostuga,“ ütleb Tõnu. „Me ei ­kavatse neid autosid ei müüa ega ­nendega sõita. Tehtule õigustusi otsides oleme nüüd mõelnud, et võib-olla päästsime Eesti kultuuriloole olulised museaalid.“ Hinna kohta avaldab Piibur, et tegu oli selle aastakäigu, läbisõidu ja konditsiooniga masinate normaalse turuhinnaga – märkimisväärse Joala-boonuseta.

Tuntud inimestele kuulunud säilitatavaid autosid teatakse Eestis seni kahte – Maanteemuuseumis eksponeerub Gustav ­ErnesaksaPobeda ja Tallinna Automuuseumis Paul KereseRambler.

Vahur Kersna

Foto: Vidapress

VÄLISMAA STAARIDE AUTOD

John Lennonmaksis 1965. aastal musta Rolls-Royce Phantom V eest 6000 naela. Järgmisel aastal lasi ta auto värvida kollaseks, katta mustlaskaravanist inspireeritud psühhedeelse ornamentikaga, vahetada tagaaistmed voodi vastu, paigaldada televiisori, telefoni, külmkapi ning plaadimängija. 1985. aastal müüdi auto Sotheby oksjonil 2,3 miljoni dollari eest Kanadasse, meediaettevõtte Ripley’s Believe It or Not omanikule.

Foto: Vidapress

Elvis Presley käest käis läbi lugematu arv autosid. 1973. aastal näiteks ostis ta ning jagas kahe ja poole nädala jooksul sõpradele, tuttavatele ning võhivõõrastele laiali 29 autot, enamikus Cadillacid. Elvise kokk Mary Jenkins sai 14 Kuninga juures töötatud aasta jooksul kingiks 6 autot. Gracelandi muuseumis on täna väljas 30 Presleyle kuulunud sõidukit, sealhulgas 1955. aasta roosa Cadillac Fleetwood Series 60. Elvisega seotud autode keskmine müügihind sel sajandil on jäänud 100 000 ja 200 000 dollari vahele, kuid 2003. aastal müüdi 1975. aasta Pontiac ka kõigest 12 650 dollariga. Tänavu kevadel läks oksjonile üks tema neljast Stutz Blackhawk III-st, mille eest loodeti saada vähemalt 400 000 dollarit, kuid auto jäi müümata.

Foto: Scanpix

Freddie Mercury õde ­Kashmira vabanes kolm aastat tagasi oksjonil oma vennale kuulunud 1974. aasta Rolls-Royce Silver Shadow’st, millega Queeni frontmansõitis 1979. aastast elu lõpuni. 62 000 miili läbinud auto ostis tundmatu Vene ärimees 74 000 naelaga. Autoga oli kaasas Freddiest tagaistmele jäänud poolik pakk Kleenex-salvrätikuid.

JAGA 8 KOMMENTAARI

Lugemise TOP 5

1.5 naise lood: varjatud tõed Jaak Joalast

2.Seksiäri õitses narkopolitsei­nike silme all

3.Sekspervert värbas lapsi väljamõeldud teadusprojekti

4.Ma kolin ära

5.Savisaare tulevikuplaan: Eestis tuleb võim haarata!

8 kommentaari

Kasutustingimused

Vormi algus

Lisa kommentaar...

Vormi lõpp

Registreeritud (8)Anonüümne (0)

Eid_155a0f59969644

 

2015-12-02 10:46:55

jatke ta ometi ykskord rahule!

0 vastust.

Vasta

Sobimatu

Rein Laforêt Mets

 

2015-12-01 22:35:20

Grapsil ja Jaagul oli ka palju yhist....

0 vastust.

Vasta

Sobimatu

Peeter10

 

2015-12-01 21:52:04

Kuidas ma saan kommenteerida,kui pole artikklit lugenud ?? Aga mõned juba saavad.

0 vastust.

Vasta

Sobimatu

A´. V.

 

2015-12-01 20:01:31

Joala ja Graps....hmm...Joala oskas ikka tõeliselt LAULDA. Kujutad Sa ette Gunnarit Sofia Rotaruga duettis laulmas "Lavandat"? Mina ei kujuta. Ma ei tee Grapsi maha,tal oli oma nišš kus ta mehiselt rabeles. Aga ma ei võrdleks neid.

1 vastust.

Vasta

Sobimatu

Ain Alvela

 

2015-12-01 20:11:04

A´. V.

Joala ja Graps....hmm...Joala oskas ikka tõeliselt LAULDA. Kujutad Sa ette Gunnarit Sofia Rotaruga duettis laulmas "Lavandat"? Mina ei kujuta. Ma ei tee Grapsi maha,tal oli oma nišš kus ta mehiselt rabeles. Aga ma ei võrdleks neid.

1 vastust.

Vasta

No võrdlus tuli jah suvaline, aga mõte on selles, et kui lehereklaamis räägitakse, et Ekspress kirjutab jälle Joalast, siis ma seda lehte küll kioskist ei ostaks. Ja tõttöelda ei tea ma ka eriti kedagi, kes ostaks.

0 vastust.

Vasta

Sobimatu

Ain Alvela

 

2015-12-01 19:48:54

Kuulge, kaua võib sellest Jaak Joalast jahvatada...? Kes ta siis nii väga ära oli? Mulje jääb, justkui jumalus... Sopot ja A. Oidi lauluvõistlus. Ja muudkui tuleb saladusi ilmsiks. Gunnar Grapsist ei kirjuta keegi, kuigi kes võtab öelda, et polnud vähemalt samaväärne artist.

0 vastust.

Vasta

Sobimatu

ükskaks Kolm

 

2015-12-01 19:40:04

"Jou, poisid, siit saab raha!" hüüdis staarsurija Kärsna.

"Tõesti?" küsis staargrafomaan Matu.

Ja tuleb taas kollast paska. Mulle aitab, katkestan EE tellimuse.

1 vastust.

Vasta

Sobimatu

J.A. Kiir

 

2015-12-02 11:06:14

ükskaks Kolm

"Jou, poisid, siit saab raha!" hüüdis staarsurija Kärsna. "Tõesti?" küsis staargrafomaan Matu. Ja tuleb taas kollast paska. Mulle aitab, katkestan EE tellimuse.

1 vastust.

Vasta

Häbi sul olgu, staartöll ükskaks Kolm!

0 vastust.

Vasta

Sobimatu

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...