Главная Обратная связь

Дисциплины:


Завдання до лабораторної роботи. Для виконання лабораторної роботи при собі мати флеш-пам’ять.Для виконання лабораторної роботи при собі мати флеш-пам’ять.

1. Перевірити на наявність вірусів флеш-пам’ять.

Для цього під’єднати флеш-пам’ять через USB-порт. Запустити сканер Nod32 (двічи вказавши мишею на значок в трей-панелі ). Обрати вкладку Сканирование ПК та натиснути Выборочное сканирование. Обрати свій диск (флеш-диск) та/або інші об’єкти. Після перевірки переглянути результат та занотувати дані у звіт. Якщо при перевірці було виявлено вірус, необхідно вказати дії (якщо вони не були зроблені автоматично).

2. Переглянути та занотувати у звіт дії, які автоматично будуть виконуватися над підозрюваними на вірус файлами або над зараженими вірусом файлами.

3. Перевірити флеш-пам’ять за допомогою програми Scandisk.

Для цьогообрати Мой компьютер, підвести курсор на USB Drive та натиснути праву кнопку миші, вибрати команду Свойства / Сервис / Выполнить проверку ... (рис. 6).

4. Виконати дефрагментацію флеш-пам’яті (якщо дозволено адміністратором).

Для цього через меню Пуск/Все программы/Стандартные/Служебные /Дефрагментация диска/ обрати USB Drive та натиснути кнопку Дефрагментировать (рис. 9).

Результати дефрагментації занотувати у звіт.

5. Завантажити TC за допомогою ярлика на робочому столі .

6. Обрати потрібний диск на лівій панелі (ALT+F1, обрати диск – наприклад Y:) та правій панелі (ALT+F2). Перейти на іншу (ліву/праву) панель (Tab). Навчитися пересуватися каталогами за допомогою клавіш стрілок.

7. Встановити на лівій панелі скорочений режим відображення інформації, на правій панелі повний режим. Для цього зробити ліву панель активною (клацнути мишею на лівій панелі), у меню Вид обрати команду Краткий, потім перейти на праву панель (Tab) та виконати команду Вид/Полный.

8. Ознайомитися з довідковою системою та інтерфейсом користувача TC,(F1/Использование программы/Пользовательский интерфейс).

9. Увійти на лівій панелі у свою особисту папку диску Y:.

10. Передивитися інформацію про папку Модуль1.

Для цього необхідно навести курсор на папку Модуль1 і виконати команду Файл/Показать свойства.

11. Увійти в папку Модуль1 та створити папку Лаб2.

Для цього натиснути клавішу F7 та в діалоговому вікні ввести ім’я папки.

12. Увійти в папку Лаб2 і створити у ній файл lab_2.txt.

Для цього натиснути комбінацію клавіш (Shift+F4) та вказати у діалоговому вікні ім’я файлу. Перейти на українську мову (клавіші Ctrl +Shiftабо інші) та набрати з клавіатури наступну інформацією:

 

Будь яка програма може виконуватись лише тоді, коли вона завантажена в оперативну пам’ять, так само, будь які дані з файлів можуть оброблятись лише тоді, коли вони завантажені в оперативну пам’ять. Завантаження програми та даних в оперативну пам’ять призводить до того, що в оперативній пам’яті одночасно знаходяться одразу кілька компонентів: ядро операційної системи, командний інтерпретатор, програма, що виконується, та дані, що обробляються.13. Зберегти файл (F2або меню Файл/Сохранить) і вийти з редактора (Esc).

14. Передивитися інформацію про створений файл (навести на нього курсор → Файл/Показать свойства), переглянути/змінити атрибути файла (Файл/Изменить атрибуты).

15. Переглянути створений файл 2 способами (1 спосіб – F3,2 спосіб – меню Вид/Быстрый просмотр абоCTRL+Q).

16. У папці Лаб2 створити папку Test. Для цього необхідно скористатись клавішею F7.

17. На правій панелі перейти на диск С: (ALT+F1), увійти у папку Arc або у запропоновану викладачем (виділити її курсором та натиснути Enter), вибрати за шаблоном файли з розширенням .exe (чи інше розширення), і скопіювати в папку Test.

Для цього на лівій панелі відкрити папка Test, перейти на праву панель (Tab) виділити файли за шаблоном (натиснути клавішу + на малій клавіатурі та вказати шаблон *.exe) і натиснути F5. Файли будуть скопійовані на ліву панель в папку Test.

18. Виконати сортування файлів в папці Test за абеткою (Вид/по имени). Як ще можна впорядкувати файли?

19. Створити архів засобами Total Commander для найбільшого файлу папки Test.

Спочатку необхідно вивести повню інформацію про файли (Вид/Подробный), щоб бачити їх розміри, потім відсортувати файли за розміром для цього натиснути на стовпчику Размер. Найбільший за розміром файл буде першим. Поставити курсор (або виділити) знайдений найбільший файл та натиснути Файл/Упаковать абоAlt+F5.У діалоговому вікні (рис. 26) вибрати сам архіватор і параметри для архівування (пакування) та надати назву arhiv.rar.

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...