Главная Обратная связь

Дисциплины:


Лабораторна робота № 5ОДНОВІБРАТОР НА ТРАНЗИСТОРАХ

Мета роботи.Дослідження режиму роботи одновібратора на транзисторах та виконання його розрахунку.

1. Короткі теоретичні відомості

1.1. Призначення одновібратора.

Одновібратор називається однотактний генератор, який збуджується короткими імпульсами, що подаються на вхід та призначений для отримання імпульсів заданої тривалості.

1.2. Одновібратор на транзисторах.

Розглянемо роботу схеми одновібратора на транзисторах, яка зображена на рис. 5.1.

При поданні напруги перемикачем транзистор відкривається , а транзистор закривається. В такому стані одновібратор знаходиться тривалий час, впродовж якого заряджається конденсатор (або та при замкнутому перемикачі ). Закритий стан транзистора підтримується напругою зміщення . Одновібратор переводиться в тривалий стійкий стан за допомогою імпульсу, який надходить на вхід схеми. Перемикач може знаходитися у верхньому або нижньому положенні. Якщо перемикач знаходиться у верхньому положенні то позитивний імпульс із входу через діод надходить на конденсатор . Останній починає розряджатися через резистор та потенціометр , створюючи позитивне падіння напруги по відношенні до бази транзистора . При цьому транзистор закривається, на його колекторі з’являється високий негативний потенціал, який через резистор надходить на базу транзистора . Останній відкриється та буде відкритий впродовж часу розряду конденсатора , після чого одновібратор повернеться в початковий стан.

Рисунок 5.1. Схема одновібратора на транзисторах

Якщо перемикач знаходиться у нижньому положенні, то в цьому випадку імпульс запуску повинен бути негативної полярності. При цьому негативний імпульс надходить на базу транзистора , останній відкривається. Конденсатор починає розряджатися через резистор та потенціометр , транзистор закривається. Після закінчення розряду конденсатора одновібратор повертається в початковий стан.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...