Главная Обратная связь

Дисциплины:


Гідрологічна ситуація в басейні ДунаюВідрізок р.Дунай, який роздивляється, уявляє собою поділену на рукави пригирлову ділянку. Головне русло на 116 км від гирла поділяється на Тульчинський рукав (направо, в бік Румунії) та Кілійське гирло (вліво, по ньому проходить велика частина румуно-українського кордону). Початок повіні на річці Дунай в середньому спостерігається в першій декаді березня, пик повіні проходить в середині квітня, закінчується весіння повінь в середині травня, в той же час починаються літні паводки, пик яких припадає на 2 декаду червня, в період з кінця липня по 1 декаду листопада настає період знижених рівнів, інколи в цей період встановлюється літньо-осіння межень, а потім в листопаді-грудні проходять осінні паводки.

Середньо багаторічний стік р. Дунай складає 200 км3 ( чи 6400 м3/сек.), в році 75% забезпеченості 173м3, в році 95 % забезпеченості 142 км3 в рік. Стік, який проходить по Кілійському гирлу складає 61 % від стоку Дунаю у верхів’ях дельти.

Що стосується гідрологічної ситуації в басейні Дунаю у 2007 році, то вона склалась такою: весіння повінь на українській ділянці Дунаю була сформована лише за рахунок випадіння дощів в басейні річки і максимальні рівні води були нижче середніх багаторічних на 34-56см, а в порівнянні з 2006 р. – нижче на 65-306см (Огляд Дунайської гідрометеорологічної обсерваторії). Весіння повінь почалась з 9.03.2007 (рівень води – 260см), закінчилась 16.04 на рівні води(в Ізмаїлі) – 177см. Найвищий підйом води зафіксований 1.04.2007 на рівні 350см.

Восени 2007 року (4-5 вересня) на Верхньому та Середньому Дунаї сформувався потужний дощовий паводок. Різкі підйоми рівнів води спостерігались і на притоках ріки (Інн, Морава, Тиса, Сава, Драва). З 5 по 8 вересня рівні води на постах Верхнього Дунаю підвищувались з високою інтенсивністю (до 3м за добу). Хвиля паводку поширилась на Середній Дунай, інтенсивність підйому тут склала 30-315см за добу. Пик паводку прийшовся на 11-12.09, рівні води за час проходження паводку підвищились на 470-520см. На багатьох постах Верхнього та Середнього Дунаю рівні води перевищили небезпечні позначки.

Загальна площа водозбору Дунаю становить 817 тис. км2. Її крайніми точками є 42°12' і 50°05' пн. ш., 8°10' і 29°40' сх. д. Довжина басейну з заходу на схід 1690 км, ширина 820 км.

Дунайський басейн межує на півночі з водосборами річок Везер, Ельба, Одра, Вісла, на північному сході - Дністер, на заході і північному заході - Рейн. На південь від басейну Дунаю розташовані басейни дрібних річок Адріатичного, Егейського і Чорного морів.

Дунай харчується дощовими водами, талими снігами і льодовиками Альп і Карпат, а також підземними водами.

Незважаючи на складний режим водних рівнів, на Дунаї чітко простежуються періоди паводку, межені і зимовий період.

У верхньому Дунаї найбільший рівень води припадає на початок літа (червень), найменший - взимку (грудень-лютий). На ділянці середнього Дунаю, до впадіння великих приток (Драви, Тиси і особливо Сави), режим рівнів води зберігається близьким до верхнього Дунаю, але амплітуда коливань кілька згладжена.

У нижньому Дунаї найбільший рівень води припадає на період паводку (квітень-травень), найменший буває восени (вересень-жовтень).

Річний сток Дунаю становить близько 210 км3 води. Витрата води - 6400 м3/с.

ПРАКТИЧНА РОБОТА

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...