Главная Обратная связь

Дисциплины:


ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТОВАРОЗНАВСТВА СМАКОВИХ ТОВАРІВ1.1. Загальні характеристики смакових товарів

 

Смакові товари – це група різноманітних за природою продуктів, головними компонентами яких є біологічно активні речовини, що впливають на центральну нервову систему або на органи смаку і нюху. Вони поліпшують смак і аромат їжі, сприяють кращій її засвоюваності. Самостійного харчового значення смакові товари майже не мають, оскільки в їх складі, як правило, відсутні основні живильні речовини – білки, жири і вуглеводи.

У товарознавстві і торгівельній практиці до групи смакових товарів відносять наступні види продуктів: чай і каву, прянощі, приправи, кухонну сіль (хлористий натрій), алкогольні напої (горілка, лікеро-горілчані вироби, вина), слабоалкогольні напої (пиво, брага та ін.), безалкогольні напої (квас, газовані напої, мінеральні води), а також тютюн і тютюнові вироби.

Смакові товари поділяють на такі групи:1. Алкогольні (спиртні) напої — спирт, горілка, ром, віскі.2. Лікеро - горілчані вироби, вина, коньяки.3. Слабоалкогольні напої — пиво, брага.4. Безалкогольні напої — фруктові газовані напої, мінеральні води.5. Фруктово-ягідні соки, сиропи, екстракти, морси.6. Чай, кава і кавові напої.7. Прянощі, ароматичні речовини і приправи.8. Тютюнові вироби.

Залежно від характеру дії на організм людини смакові товари ділять на дві групи: загальної і місцевоїдії.

 

 

…….

Додаток Л

 

Таблиця 2.1

Темпи росту виробництва молока за 2010-2013 роки в Україні

Рік
Виробництво, млн. т 14,1 13,6 13,8 13,8
Абсолютне ланцюгове відхилення, млн. т -0,5 0,2 -
Темп росту, % 96,45 101,47 -

 

 

Додаток М

 

 

 

Рис. М.1. Динаміка виробництво взуття в Україні

 

 

Рис. М.2. Динаміка обсягів реалізації та середньої ціни реалізації пшениці сільськогосподарськими виробниками на Україні

 

Додаток Н

 

Примірник оформлення списку використаних джерел

ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...