Главная Обратная связь

Дисциплины:






Робота за малюнками. - Розкажи, ким ти хочеш стати?



- Розкажи, ким ти хочеш стати? Що потрібно для твоєї професії? Поясни, що потрібно для кожної з професій на малюнку?

11. Руханка «Встав слово»

Діти кидають один одному м’яч. Той, хто кидає, називає назву інструменту, а той хто ловить, - що ним роблять.

ІІІ. Підсумок уроку.

- Отже, працюючи з будь-якими інструментами, яких правил треба дотримуватися?

- Ти привчай до всього руки, вчись майстерності щоднини.

- Пізнавай усі науки, бо ж у світі ти – людина!

 

Урок 17.

Тема. Електричні прилади

Мета:формувати правила безпечної поведінки з електричними приладами; вчити їх основних правил поведінки, вміння знаходити вихід із даної ситуацій, розвивати навички користування побутовою технікою, виховувати обережне відношення до електричних приладів, прагнення до збереження свого життя та здоров’я від нещасних випадків.

Обладнання: електроприлади, таблиці правил, малюнки.

 

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Робота над темою.

1. Актуалізація опорних знань.

Про безпеку власну дбаєм. Уроки вдумливо вивчаєм.

Знаєм правила ми з «не». Пам'ять нас не підведе.

- Які правила з «не» ви знаєте? (Відповіді учнів).

2. Повідомлення теми уроку.

-Спробуйте відгадати загадки і скажіть, як можна назвати всі ці предмети?

1) Вітя вірші прочитав, і з Сергійком заспівав.

Слово в слово, тон у тон повторив …(магнітофон).

2) Є у нас в квартирі робот. Має він великий хобот.

Любить робот чистоту і гуде, як лайнер, «Ту». (Пилосос)

3) В нашій кухні кілька літ він воркоче, наче кіт,

І ховає справжню зиму за надійними дверима. (Холодильник).

4) А ця як зветься річ? Вона грушоподібна

І людям всім потрібна, коли настане ніч.

Дає яскраве світло, поки ще не розсвітло… (Електролампочка)

5) Білий дім, житло нове: двері є, вікна немає.

В ньому Дід Мороз живе і продукти зберігає.

А щоб свіжими були, зіпсуватись не могли,

Їх у холоді тримає. Робить дід добро усім…

Як же зветься білий дім? (Холодильник)

- Сучасний розвиток техніки сприяє подальшому поліпшенню побутових умов життя нашого народу. Все більше входить в побут людей електрична енергія. У вас вдома, без сумніву, є електроприлади. Назвіть їх.

- Які ще предмети побутової техніки ви знаєте?

- Якою технікою вам дозволяють користуватися вдома самостійно?

- Як саме ви нею користуєтеся? Коли?

- Яку небезпеку приховує побутова техніка?

- Які правила користування електроприладами ви знаєте?

- Сьогодні ми з вами нагадаємо ці правила, вивчимо нові, будемо дотримуватися їх, щоб вони приносили вам тільки користь.

- Свої очікування від уроку скажіть по черзі.



3. Правила безпечної поведінки з електроприладами.

- Електрика надходить у помешкання по дротах. Якщо випадково торкнутися до оголеного дроту чи до зламаної розетки, станеться лихо – тебе вдарить струмом, можеш знепритомніти і обпектися. Загрожує небезпекою і потрапляння електричного струму у воду. Щоб не сталося лихо, запам’ятай:

- користуйся електроприладами лише з дозволу батьків;

- вмикай і вимикай електроприлади тільки сухими руками за допомогою вимикача;

- не тягни за електричний шнур;

- не ремонтуй самостійно зламаний електроприлад;

- не грайся з електроприладами.

- Трапляється, що електричні прилади загораються. Якщо ти впевнений у своїх силах, спробуй загасити, а краще зроби так:

- зателефонуй за номером 101;

- накрий електроприлад сухою ковдрою;

- якщо прилад продовжує горіти, поклич на допомогу дорослих.

- При правильному користуванні електронагрівальними приладами ви збережете своє життя і здоров’я.

4. Електронагрівні прилади як причина пожеж.

- Статистика свідчить, що через несправність та неправильне використання електронагрівних приладів щороку виникає близько 25 % від усієї кількості пожеж, виною яких є і діти. Так, якщо увімкнений електрокип’ятильник залишається без нагляду, то вода википає повністю й від високої температури скло склянки тріскається, він падає на підлогу чи ковдру. І з цього починається пожежа. Якщо електрочайник не має автоматичного вимикача, то в разі википання води корпус чайника нагрівається до високої температури і плавиться, що теж призводить до пожежі. Щоб при користуванні електричною праскою не сталося пожежі, необхідно ставити її не на тканину, а на металеву чи керамічну підставку.

5. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти. Треба трохи відпочити.

Руки вгору. Руки вниз. На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки. Вище руки підніміть.

А тепер їх відпустіть. Плигніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд.

6. Правила безпечного користування електромережею:

- не можна заповнювати водою з водопровідного крану ввімкнені в електричну мережу кавоварки, чайники та інші електроводонагрівальні прилади;

- не проводити санітарне очищення світильників та люстр від пилу і бруду, коли увімкнені вимикачі;

- не виймати вилку з розетки за шнур;

- повідомити дорослих, якщо розетка іскриться, гріється, потріскує;

- не залишати увімкненими в мережу електроприлади, якщо вони не працюють тривалий час;

- не торкатися мокрими руками або вологою ганчіркою електричної вилки, зафарбовувати та обклеювати шпалерами електричну проводку;

- Запам’ятайте, якщо у випадку дотику до обірваних чи провисаючих проводів або при наближенні до них на відстань менше 8 метрів людина потрапляє під дію електричного струму: чим триваліша дія струму, тим більша ймовірність тяжкого або смертельного наслідків.

7. Робота з підручником с. 49-51.





sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...