Главная Обратная связь

Дисциплины:


Види програмних документівВиди програмних документів та їх зміст наведені в ГОСТ 19.101-77[1].

 • Специфікація — містить інформацію щодо складу програми та документації на неї. Виконується на стадії робочого проекту. Є обов'язковим документом для програмного забезпечення і тих програмних модулів, які можуть мати самостійне застосування.
 • Відомість власників оригіналів (код виду документа — 05) — містить перелік підприємств, які зберігають оригінали програмних документів. Виконується на стадії робочого проекту. Необхідність складання документа вирішується на етапі затвердження технічного завдання (за згодою).
 • Текст програми (код виду документа — 12) — містить запис програми з необхідними коментарями. Виконується на стадії робочого проекту. Необхідність — за погодженням.
 • Опис програми (код виду документа — 13) — містить відомості про логічну структуру та функціонування програми. Виконується на стадії робочого проекту. Необхідність — за погодженням.
 • Програма та методика випробувань (код виду документа — 51) — містить вимоги, що підлягають перевірці при випробуваннях програми, а також порядок і методи їх контролю. Виконується на стадії робочого проекту. Необхідність — за погодженням.
 • Технічне завдання — містить призначення та область застосування програми, технічні, техніко-економічні та спеціальні вимоги, що ставляться до програми, необхідні стадії і терміни розробки, види випробувань. Виконується на стадії технічного завдання і є обов'язковим документом для комплексу. Необхідність складання технічних завдань на компоненти визначається за погодженням із замовником.
 • Записка пояснення (код виду документа — 81) — містить схему алгоритму, загальний опис алгоритму і/або функціонування програми, а також обґрунтування прийнятих технічних та техніко-економічних рішень. Виконується на стадії ескізного та технічного проектів. Необхідність — за погодженням.
 • Експлуатаційні документи — містить відомості для забезпечення функціонування та експлуатації програми. Виконуються на стадії робочого проекту. Необхідність — за погодженням для кожного документа окремо. Види експлуатаційних документів:
  • формуляр (код виду документа — 30) — містить основні характеристики програми, комплектність і відомості про експлуатацію програми,
  • опис застосування (код виду документа — 31) — містить відомості про призначення програми, області застосування, застосовуваних методах, класі вирішуваних задач, обмеження для застосування, мінімальної конфігурації технічних засобів,
  • керівництво системного програміста (код виду документа — 32) — містить відомості для перевірки, забезпечення функціонування та налаштування програми на умови конкретного застосування,
  • керівництво програміста (код виду документа — 32) — містить відомості, необхідні для експлуатації програми,
  • керівництво оператора (код виду документа — 33) — містить відомості для забезпечення процедури спілкування оператора з обчислювальною системою в процесі виконання програми,
  • опис мови (код виду документа — 35) — містить опис синтаксису і семантики мови програмування,
  • керівництво з технічного обслуговування(код виду документа — 46) — містить відомості для застосування тестових і діагностичних програм при обслуговуванні технічних засобів.

Склад застосовуваних видів документів визначається розробником документів залежно від стадій розробки технологічної документації та типу виробництва.· ГОСТ 19.101-77 Единая система программной документации. Виды программ и программных документов.

· ↑ ГОСТ 19.001-77 Единая система программной документации. Общие положения.

· ↑ абв ГОСТ 19781—90 Единая система программной документации. Обеспечение систем обработки информации программное

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...