Главная Обратная связь

Дисциплины:


ОЦІНКА ЯКОСТІ НАФТОПРОДУКТІВ НАЙПРОСТІШИМИ МЕТОДАМИПРАВИЛА ОСОБИСТОЇ БЕ3ПЕКИ

1. Перед виконанням лабораторних робіт студенти повинні добре вивчити методику їхнього проведення.

2. Перед виконанням лабораторних робіт студенти зобов'язані ознайомитися з місцем розташування пожежного інвентарю й аптечки.

3. До виконання лабораторних робіт не допускаються студенти у верхньому одязі, особисті речі (портфелі, валізи, креслення) повинні бути прибрані в шухляди столів.

4. Роботи, що супроводжуються виділенням отрутних парів, повинні проводитися у витяжних шафах.

5. При роботі з кислотами і лугами необхідно користатися гумовими рукавичками і захисними окулярами.

6. Бути уважними при роботі зі скляним посудом , обладнанням і нагрівальними приладами.

7. На робочому місці повинна бути тільки така кількість нафтопродуктів і тільки та апаратура, що необхідні для виконання робіт.

8. Щоб уникнути опіків при виконанні робіт з нагрітими приладами, необхідно використовувати утримувачі, щипцями або рушником.

9. Особливої обережності необхідно дотримуватися при роботі з этильованними бензинами. Після роботи з ним обличчя і руки необхідно вимити теплою водою з милом.

10. Категорично забороняється приймати їжу під час роботи в лабораторії, пити воду з лабораторного посуду.

ПРАВИЛА Протипожежної БЕЗПЕКИ

1. Легкозаймисті і пальні рідини не можна зберігати поблизу пальників і інших нагрівальних приладів.

2. При виконанні робіт, зв'язаних з нагріванням займистих рідин, ні в якому разі, навіть на короткий час, не можна залишати прилади без спостереження.

3. Для нагрівання легкозаймистих рідин потрібно використовувати водяну баню, електроплитку або піщану ванну.

4. Залишки зразків нафтопродуктів і розчинників не можна виливати в раковину. Для зливу потрібно використовувати спеціальні ємкості.

5. Палити в приміщенні лабораторії категорично забороняється.

6. Обтиральні матеріали, просочені нафтопродуктами, повинні зберігатися в закритих залізних шухлядах.

7. По закінченню робіт необхідно упорядкувати робоче місце: виключити нагрівальні прилади, воду, прибрати зразки нафтопродуктів і розчинників і вимити руки.

8. При виникненні пожежі (чи спалаху) негайно прибрати неохоплені вогнем нафтопродукти. Необхідно пам'ятати, що нафтопродукти не можна заливати водою, тому що палаючий нафтопродукт розтікається по поверхні води і полум'я збільшується. Вогнище полум'я потрібно накрити повстиною, азбестом, ковдрою, чи засипати піском. Якщо полум'я не згасає, застосувати вогнегасник. Нагрівальні прилади, приточно-витяжну вентиляцію при цьому негайно відключити.

9. Перед виконанням роботи студент зобов'язаний ознайомитися з вищевказаними правилами по техніці безпеки, одержати інструктаж від викладача і розписатися в журналі. 

 

Лабораторна робота 1

ОЦІНКА ЯКОСТІ НАФТОПРОДУКТІВ НАЙПРОСТІШИМИ МЕТОДАМИ

 

Мета і задачі. Ознайомитися з найпростішими методами визначення наявності води, механічних домішок, фактичних смол і неграничних вуглеводнів у нафтопродуктах і оцінка в'язкості мастил .

Ознайомитися з устаткуванням і матеріалами, використовуваними при проведенні даної лабораторний pо6oти.

Уміти визначити якість нафтопродукту найпростішими методами.

Навчитися порівнювати результати випробувань з вимогами ДСТУ і давати висновки про можливість використання нафтопродуктів в об'єктах сільськогосподарської техніки.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...