Главная Обратная связь

Дисциплины:


Фізико-хімічні показники НХР за ТУ 88 У 264-08-93 

Показник Тосол-40 Тосол - 30 Тосол-20
Густина, кг/м3 1078.. .1085 1040. ..1060 1020...1040
Температура початку кристалізації, °С -40 -30 -20
Водневий показник, рН 7,5...8,5 7,5.. .8,5 7,5...8,5
Запас лужності, см3 не менше

 

Використання Тосол-20 і Тосол-30 вигідно економічно, покращує теплообмінні якості й понижує токсичність.

Потрібно пам'ятати, що НХР токсичні й при попаданні в організм лю­дини викликають пошкодження центральної нервової системи і нирок. Тому після роботи з ними обов'язково потрібно вимити руки водою з милом. При понижені рівня за рахунок випаровування необхідно доливати дистильовану воду, а втрати внаслідок витікання поповнювати відповід­ною маркою рідини.

Контрольні питання

1. Які вимоги пред'являються до рідин для охолодження двигунів внутрішнього згоряння?

2. Чому не можна допускати нагароутворення в двигуні?

3. Які марки НХР випускаються вітчизняною промисловістю?

4. Які склад і властивості НХР?

5. Назвіть основні показники НХР?

6. Що відбувається з температурою замерзання водногліколевого розчину при збільшені концентрації етиленгліколю більше 66,7%?

 

Порядок оформлення звіту

Звіт повинний містити опис ходу виконання роботи, результат визначення густини розчинів та допустимих температур використання НХР відповідно ТУ 88 У 264-08-93 табл. 9.4.

Лабораторна робота 10

ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ ГАЛЬМІВИХ РІДИН

 

Мета і задачі. Освоїти методику визначення якості гальмівних рідин.

Ознайомитися з устаткуванням, освоїти технологію проведення лабораторної роботи. Вивчити конструкцію і режими роботи приладів.

Уміти визначати марки гальмівних рідин, перевіряти гальмівні рідини на змішування і розчинність у воді і бензині.

 

Лабораторне устаткування і матеріали

 

Зразки гальмівних рідин. Дистильована вода.

Бензин Б-70. Лабораторний посуд.

 

ХІД ВИКОНАННЯ РОБОТИ

 

Класифікація гальмівних рідин, утворених з декількох компонентів, здійснюється за типом основи для їх виготовлення: нафтові, спиртово-рицинові, спиртово-гліцеринові, гліколеві, силіконові тощо.

Нафтові рідини для приводу гальм застосовуються в основному на імпортній мобільній сільськогосподарській техніці, яка має об'єднані гідрав­лічні системи (трансмісії, рульового керування, гідро-начіпної). При застосуванні таких рідин необхідно щоб гумові ущільнення були виготовленні тільки із стійкої до нафтопродуктів гуми. Внаслідок незадовільних в'язкісно-температурних властивостей і корозійної агресивності по відношенню до металів не знайшли застосування і спиртово-гліцеринові гальмівні рідини, а силіконові - із-за повної несумісності з водою. Найбільшого поширення набули гліколеві і спиртово-рицинові рідини (табл. 10.1).Спиртово-рицинова рідина БСК (ТУ 6-10-1533-75) складається з суміші 50 % бутилового спирту і

50 % рицинової олії з додаванням червоного барвника. Має добрі мастильні властивості, але незадовільні низькотемпературні. Уже при температурі мінус 15-17 °С утворюються кристали рицинової олії, а при температурі мінус 20 °С вона уже не працездатна, тому витісняється рідинами на гліколевій основі.

 

Таблиця 10.1

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...