Главная Обратная связь

Дисциплины:


Визначення фактичних смолВипробуваний бензин у кількості 1 мл наносять піпеткою на сферичне скло діаметром 50-60 мм. Бензин підпалюють і дають йому цілком вигоріти, залишок на склі покаже смолистість бензину.

Бензини, що не містять смол залишають невелику слабо помітну білувату пляму. Якщо в бензині містяться смоли, то на склі залишаються крапельки жовтого чи коричневого кольору. Чим більше смол міститься в бензині, тим темніша пляма і тим більше її діаметр. Виміривши, діаметр плями лінійкою, по таблиці 1.1 приблизно визначаємо зміст смол у 100 мл палива.

Діаметр плями, мм
Кількість смол, що містяться в 100 мл палива

 

Таблиця 1.1

 

Визначення неграничних вуглеводнів

Неграничні вуглеводні вступають у реакції окислювання, утворюючи при цьому окисли, органічні кислоти і смоли. Палива, що містять неграничні вуглеводні, довго не зберігаються.

Наявність неграничних вуглеводнів перевіряється знебарвленням водяного розчину марганцевокислого калію КМgО4 (концентрація розчину 0,001/N ). Для цього в пробірку наливають 3-4 мл досліджуваного палива і таку ж кількість водяного розчину марганцевокислого калію. Суміш ретельно перемішуємо протягом 1-2 хв. і даємо відстоятися протягом 4-5 хв. Якщо неграничні вуглеводні відсутні в паливі, то рожево-фіолетовий колір окислювача не змінюється.

При наявності в паливі неграничних вуглеводнів фіолетовий колір водяного шару окислювача переходить у бурий чи темно-жовтий.

Визначення в'язкості оливи

Дослідну оливу заливають у скляну пробірку діаметром близько 10 мм, довжиною 20-25 см, зверху залишають об’єм повітря висотою 5-6 мм і закривають пробкою. Пробірку з дослідною оливою разом із двома-трьома пробірками з еталонними оливами (тобто оливами з відомою в'язкістю) поміщають на 10 хв. у склянку з гарячою водою 50-60 °С, щоб оливи мали однакову температуру.

Трубки дістають з води і тримають вертикально, щоб повітря в них знаходилося вгорі, потім їх швидко і одночасно перевертають і засікають по секундоміру час руху кульки повітря у дослідній і в еталонній оливі. В скільки разів час руху кульки повітря у дослідній оливі більше або менше, ніж в еталонній, у стільки разів буде більшою або меншою його в'язкість.

 

Лабораторна робота 2

ВИЗНАЧЕННЯ ЩІЛЬНОСТІ НАФТОПРОДУКТІВ І МІНЕРАЛЬНИХ

ВОДОРОЗЧИННИХ КИСЛОТ І ЛУГІВ

 

Мета і задачі. Вивчити й освоїти методи визначення щільності нафтопродуктів і наявності водорозчинних кислот і лугів.

Ознайомитися з устаткуванням, освоїти технологію проведення лабораторної роботи. Вивчити конструкцію і режими роботи приладів.Уміти визначити щільність нафтопродукту, наявність кислот і лугів; користуватися таблицями виправлень; придбати навички поводження з хімічними реактивами і лабораторним устаткуванням.

 

Лабораторне устаткування і матеріали

Набір нафтоденсиметрів. Піпетка.

Склянка хімічний. Вода дистильована.

Термометр. Бензин.

Вимірювальний циліндр. Індикатор метилоранж.

Електроплита. Індикатор фенолфталеїн.

Лійка ділильна. Зразки нафтопродуктів.

Штатив лабораторний.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...