Главная Обратная связь

Дисциплины:


ВИЗНАЧЕННЯ ВМІСТУ ВОДИ В ДИЗЕЛЬНОМУ ПАЛИВІ 

Мета і задачі. Освоїти метод кількісного визначення змісту води в нафтопродукті, виконавши аналіз проби палива.

Ознайомитися з устаткуванням, освоїти технологію проведення лабораторної роботи. Вивчити конструкцію і режим роботи приладів. Навчитися працювати з приладом і визначати кількість води в нафтопродуктах.

 

Лабораторне устаткування і матеріали

Прилад за ДСТ 2477-65.

Електроплитка.

Проба дизельного палива. Бензин А-92 або А-95,

ХІД ВИКОНАННЯ РОБОТИ

Наявність води в дизельному паливі не допускається. У холодний час року в результаті замерзання води в паливі, паливна апаратура забивається кристалами льоду, що веде до перебоїв у роботі або зупинки двигуна. Крім того, вода підвищує корозійні властивості палива і порушує нормальну роботу двигуна.

Кількість води визначається перегонкою нафтопродукту з розчинником. Розчинником є чистий бензин без вмісту води.

Випробуване паливо, добре перемішане, заливають у скляну колбу 1 (мал.4.1) у кількості 50 см3, стільки ж наливають і розчинника (бензину). У колбу кладуть 2-3 шматочка пористої речовини (пемзи) для рівномірного кипіння. Колбу з'єднують із градуйованим приймачем-відстійником.

Потім приєднують до відстійника зворотний холодильник 3 і нагрівають колбу. Пари бензину і вода через холодильник, конденсуються і стікають, по стінках холодильника в приймач-відстійник 2. Вода як більш важка, збирається в нижній його частині. Нагрівання колби продовжують, поки кількість води відстійнику не перестане збільшуватися.

Кількість відігнаної води відраховують по поділках, нанесених на приймачі-відстійнику. Відстійник градуйований на 10 см3, причому від 0 до 10 см3 градировка нанесена через 0,1 см3.

 

Рис. 4.1 Прилад для визначення змісту води в дизельному паливі (за ДСТ 2477-65)

1-скляна колба; 2- приймач-відстійник; 3- холодильник

 

Підрахунок води роблять у відсотках від об’єму і маси-нафтопродукту. Якщо кількість води менше половини нижнього поділки 0,025 см3, то вона вважається слідами.

 

Лабораторна робота 5

ТЕМПЕРАТУРА СПАЛАХУ ТА ЗАСТИГАННЯ ДИЗЕЛЬНОГО ПАЛИВА

Мета і задачі. Освоїти методику визначення температури спалаху та застигання нафтопродукту дизельного палива.

Ознайомитися з устаткуванням, освоїти методику проведення лабораторної роботи. Вивчити конструкцію і режим роботи обладнання.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...