Главная Обратная связь

Дисциплины:


Конструкція трансформаторів струмуТрансформатори струму для внутрішньої установки до 35 кВ мають литу епоксидну ізоляцію.

За типом первинної обмотки розрізняють котушкові (на напругу до 3 кВ включно), одновиткові і багато виткові трансформатори.

Трансформатор струму ТПОЛ-20: а) - розташування магнітопроводу з обмотками; б) – конструкція; 1 – вивід первинної обмотки; 2 – ізоляція; 3 – виводи вторинної обмотки.
На рис. ,а схематично показано виконання магнітопроводів і обмоток, а на рис. , б –зовнішній вигляд трансформаторів струму типу ТПОЛ-20 (прохідний, одновитковий, з литою ізоляцією на 20 кВ). В цих трансформаторах струмопровідний стрижень, що проходить через вікна двох магнітопроводів, є одним витком первинної обмотки. Одновиткові трансформатори струму виготовляються на струми 600 А і більше. При менших струмах МДС первинної обмотки недостатня для роботи з необхідним класом точності. Вказаний трансформатор має два магнітопроводи на кожний з яких намотана своя вторинна обмотка. Класи точності цих трансформаторів 0.5, 3 і Р. Магнітопровід разом з обмотками заливається епоксидною смолою і утворює моноліт, внаслідок чого трансформатор має високу електродинамічну стійкість. Одночасно трансформатор виконує роль прохідного ізолятора в закритих розподільних установках.

Трансформатор струму ТПЛ – 10 з двома магнітопроводами: 1 – магнітопровід; 2 – вторинна обмотка; 3 – первинна обмотка; 4 – вивід первинної обмотки; 5 – литий епоксидний корпус.
При струмах менших 600 А застосовують багато виткові трансформатори, наприклад ТПЛ, у яких первинна обмотка складається з декількох витків, кількість яких залежить від величини необхідної МДС.

В комплектних розподільних установках застосовують опорно – прохідні трансформатори ТЛМ – 10, ТПЛК – 10, які конструктивно суміщаються з одним із штепсельних з'єднань первинного кола комірки КРУ.

На великі струми застосовуються трансформатори у яких роль первинної обмотки виконує шина, яка проходить всередині трансформатора (ТШЛ).

Для зовнішньої установки застосовують трансформатори струму типу ТФЗМ в фарфоровому корпусі з паперово – масляною ізоляцією.

В установках 35 кВ і вище застосовують трансформатор струму, що вбудовані в вводи вимикачів (ТВ, ТВС, ТВУ) та силових трансформаторів (ТВТ).

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...