Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тягові і механічні характеристики реле постійного струму.Для роботи реле необхідно, щоб силова і механічна характеристики були узгоджені. Для спрацьовування реле необхідно, щоб силова

Рис. 1.8. Побудова механічної характеристики реле

характеристика, що відповідає струму спрацьовування, скрізь знаходилась вище механічної характеристики. При початковому зазорі ці характеристики мають спільну точку (точка А на рис. 1.9). Для відпускання реле необхідно, щоб силова характеристика, що відповідає струму відпускання, скрізь знаходилась нижче механічної характеристики. При мінімальному зазорі ці характеристики можуть мати спільну точку (точка Б на рис. 1.9).

Рис. 1.9. Узгодження силової та механічних характеристик

 

44. Силові електромагніти

Класифікація електромагнітів. В залежності від виду струму в обмотці електромагніти поділяють на електромагніти постійного і змінного струму; від швидкості спрацьовування – на швидкодійні, нормальної і уповільненої дії. За призначенням електромагніти поділяють на приводні й утримувальні.

Приводні електромагніти служать для виконання механічної роботи. При подачі живлення вони переміщують різноманітні виконавчі пристрої: клапани, натискачі, заслінки, золотники, залізничні стрілки, також переміщують контакти реле і контакторів, друкувальні і перфорувальні пристрої. Для виконання цієї роботи електромагніти повинні бути розраховані на визначену силу і переміщення.

Утримувальні електромагніти служать не для переміщення, а лише для утримання феромагнітних деталей. Наприклад, електромагніт, який використовується при підйомі залізного металобрухту, тільки утримує його, а переміщення здійснюється піднімальним краном. В цьому випадку електромагніт виконує лише роль гака піднімального крану. У металообробці використовуються електромагнітні плити для фіксації оброблюваної деталі на верстаті. Відомі також електромагнітні замки. Оскільки утримувальні електромагніти не виконують роботу, вони розраховуються лише на визначене зусилля. У деяких випадках електромагніт має дві котушки: одна, більш потужна, використовується для переміщення якоря, а інша - лише для утримування якоря в притягнутому положенні.

Прямоходові електромагніти мають великий хід якоря і більшу швидкодію; за розмірами вони менші, ніж клапанні. Часто – це соленоїд (циліндрична котушка, яка втягує в себе феромагнітний стержень), тому їх іноді називають соленоїдними електромагнітами.

Різноманітні конструкції електромагнітів показані на рис. 3.1.

Магнітопроводи електромагнітів постійного струму, зазвичай, виконуються суцільними з магнітом деяких матеріалів: звичайних конструкційних сталей і електротехнічних сталей з низькою кількістю вуглецю. Високочутливі електромагніти мають магнітопровід із пермалоїв (сплавів заліза з нікелем і кобальтом). У швидкодійних електромагнітах прагнуть до зменшення вихрового струму, для чого використовують електротехнічні кремнисті сталі з підвищеним електричним опором, а магнітопровід є шихтованим (зібраним).Для зменшення втрат на вихрові струми магнітопровід електромагнітів змінного струму збирають (шихтують) з ізольованих пластин товщиною 0,35 або 0,5 мм. В якості матеріалу використовуються гарячекатані і холоднокатані електротехнічні сталі. Окремі частини магнітопроводу, які важко виконати шихтованими, виготовляють із суцільного матеріалу товщиною 2-3 мм.

 
 

Рис. 3.1. Варіанти конструктивних схем електромагнітів

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...