Главная Обратная связь

Дисциплины:


Центри християнського паломництваНа відміну від Єрусалима, що е священним містом багатьох релігій, більшість центрів паломництва пов'язані з однією релігією. У різних районах Землі існує безліч святих місць християнського світу. Найбільш шановані знаходяться в Європі: Рим, Барі (Італія), Париж і Лурд (Франція), Фатіма (Португалія), Варшава (Польща), Монсеррат (Іспанія) та ін. Мільйони прочан прямують у ці центри з надією побачити чудесне явище чи поклонитися священним реліквіям і прилучитися до їхньої благодаті. Крім того, у кожного народу чи жителів певної місцевості існують свої об'єкти для поклоніння. Так, жителі Карінтії (Австрія) возвеличують Святу Гемму, вони здійснюють паломництво в місто Гурк, де вона жила, побудувала храм, у крипті якого і була похована в ХШ ст.

Особливо шановані в християн реліквії, пов'язані з хрестовими муками та смертю Ісуса Христа. Найвідоміші з них — терновий вінець (зберігається в Парижі в соборі Нотр-Дам), плащаниця (зберігається в кафедральному соборі Турина в Італії), краплі крові Ісуса Христа (в бельгійському місті Брюгге).

Відомими центрами паломництва є місця, де зберігаються частини хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, цвяхи та спис, яким Його проколото. Це Константинополь (нині Стамбул), Олександрія, Дамаск, Кіпр, Закавказзя (Грузія і Вірменія) та ін.

Багато центрів християнського паломництва пов'язані з іменем Діви Марії. її культ особливо розвинений у католиків. Із 6 тис. святинь у Європі дві третини присвячені Богоматері. Безперервними потоками прямують пілігрими в місця з'явлення образу Марії. Одне з таких чудес сталося в XIX ст. у невеликому розташованому на півдні Франції селі Лурд. Образ Пресвятої Діви з'явився тутешній дівчині. Відтоді інтерес до цього місця не слабшає. Мільйони прочан з'їжджаються сюди в очікуванні нових явлень.

Сьогодні Лурд — другий після Риму культовий центр за кількістю християн-пілігримів (4,6 млн. осіб на рік).

Святі місця є в Іспанії (Монсеррат — чорна скульптура Мадонни), Португалії (Фатіма, Мадонна із серцем), Мексиці. Найбільш відомі чорні зображення Мадонни знаходяться в Австрії, Швейцарії, Німеччині. У Польщі прочани прямують в Ясна-Гуру, щоб поклонитися національній святині —іконі Ченстоховської Чорної Мадонни, яку поляки вважають своєю заступницею. В окремі святкові дні Ясна-Гуру відвідують до 300 тис. осіб.

Крім Ісуса Христа та Богоматері, християни шанують багатьох святих. Місця, пов'язані з їхніми іменами, також є центрами паломництва. Наприклад, Неаполь відомий у пілігримів, насамперед, завдяки покровителю міста Святому Януарію. У чудово оформленій капелі собору Сан-Дженнаро зберігаються череп святого і судини з його запеченою кров'ю, що володіє загадковою властивістю періодично розріджуватися. Уперше цей феномен був відзначений у IV ст. і відтоді повторюється кілька разів на рік. У Марселі зберігається ще одна християнська святиня — череп Святого Базилія.Найбільшим центром християнського паломництва, де можна поклонитися відразу багатьом святиням, є Рим. Щорічно його відвідують 8 млн. християн-прочан. У Вічному місті знаходяться всесвітньо відомі собори. Один із них — Сан-Джованні-ін-Латерано — був заснований у IV ст., неодноразово руйнувався і знову відновлювався. У ньому зібрані священні реліквії: голови святих Петра і Павла, іудейський Ковчег, святий жезл Аарона, накидка Марії, частина столу, за яким відбувалася Тайна Вечеря, перекладина "істинного хреста". Збереглися привезені з ієрусалимського палацу Пілата Святі сходи, якими, за переказами, Ісуса Христа вели на страту. Піднятися 28 мармуровими сходинками можна, лише клякнувши. Нині Сан-Джованні-ін-Латерано є кафедральним собором Риму.

У межах Риму знаходиться держава-місто Ватикан — центр католицької церкви, резиденція її глави — Папи Римського. У Ватикані зосереджені найцінніші скарби культури, зокрема собор Святого Петра, що вражає своєю величчю і пишністю. Сюди з'їжджаються мільйони прочан з усього світу. За звичаєм вони прикладаються устами до стопи знаменитої скульптури Святого Петра як Проводиря Апостолів, що вже помітно стерлася від поцілунків декількох поколінь прочан. Особливо багатолюдно в Ватикані у свято католицького Великодня, коли Папа благословляє всіх, хто зібрався на площі Святого Петра. Раз на 25 років відкриваються праві Ворота Святого Петра в Соборі Святого Петра і кожен вірянин вважає за щастя ввійти в храм через ці ворота. Востаннє це відбулося 2000 р.

Такої кількості й розмаїтості предметів культового поклоніння, як у християнстві, немає в жодній іншій релігії, тому й перелічити їх усі неможливо.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...