Главная Обратная связь

Дисциплины:


Форматування абзаців за допомогою лінійкиПоля сторінки визначають порожній простір між текстом і краями сторінки. На кожній сторінці є чотири поля: ліве, праве, верхнє і нижнє. Встановлення нових полів сторінки спричинить за собою зміни полів у всьому документі, при наявності одного розділу, або тільки в поточному розділі (якщо їх кілька).

Найпростіше встановити поля - за допомогою миші й лінійки. Щоб вивести лінійку, виберіть команду "Вигляд - Лінійка" або встановіть курсор миші біля верхнього краю робочої області.

Використовувати лінійку для зміни полів можна тільки в режимі розмітки сторінки. У цьому режимі Word відображає горизонтальну лінійку вгорі робочої області і вертикальну лінійку вздовж лівого краю сторінки. Це дозволяє встановлювати ліве/праве поле і верхнє/нижнє поле за допомогою лінійки.

На кожній лінійці біла смужка показує поточний стан полів сторінки. Для зміни лівого чи правого поля встановіть курсор миші на маркер відповідного поля на горизонтальній лінійці (курсор перетвориться в стрілку, спрямовану праворуч та ліворуч). Потім перетягніть курсор на нову позицію. Для зміни верхнього чи нижнього поля проробіть ті ж самі дії за допомогою вертикальної лінійки.

Границі полів на горизонтальній лінійці визначаються краями білої смужки, а не маленькими трикутниками маркерів-відступів. Тільки якщо курсор миші змінився на стрілку, спрямовану у два боки, знайте - Ви знайшли край поля.

Відступ абзацу або маркованого фрагмента регулюється на лінійці трикутним маркером, направленим вістрям вгору. Величина відступу першого «червоного» рядка абзацу задається положенням маркера, направленого вістрям вниз, на верхньому кордоні лінійки. Для переміщення табулятора по лінійці покажчик миші фіксують на табуляторі і протягують, натиснувши ліву клавішу миші.

Колонтитул - дані, які розміщуються над (під) текстом кожної сторінки. Ці дані можуть включати назву документа, прізвище автора, дату створення документа. Колонтитул використовують для розміщення номера сторінки.

Для створення колонтитула необхідно виконати команду "Вигляд - Колонтитули".

Під рядком меню з'являється панель інструментів "Колонтитули". Крайня ліва кнопка слугує для переключення між верхнім і нижнім колонтитулом. П'ята за порядком кнопка слугує для вставлення в колонтитул номера сторінки, шоста - дати, сьома - часу. Восьма кнопка дозволяє перейти у вікно діалогу "Параметри сторінки" і встановити відстань від верхньої межі сторінки до верхнього колонтитула і від нижньої межі сторінки до нижнього колонтитула. Наступна кнопка дозволяє показувати/ховати текст документа при роботі з колонтитулами. Крайня права кнопка слугує для виходу в попередній режим перегляду документа.

Області колонтитулів обмежені штриховими лініями, що не друкуються. Для розміщення інформації в колонтитулі потрібно помістити курсор в область колонтитула і набрати текст або натиснути відповідну кнопку панелі інструментів "Колонтитули". Інформація, введена в колонтитул всього однієї сторінки, з'являється в колонтитулах всіх сторінок.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...