Главная Обратная связь

Дисциплины:


Формули і функції у програмі ExcelДля виконання обчислень у програмі Excel використовують формули. Формули нагадують рецепти. їх можна складати самим або ж використовувати готові. Формула- це короткий запис послідовності дій, яка дає конкретний результат. Написавши певну формулу, Ви визначаєте порядок виконання дій.

Порядок виконання операцій записують за допомогою операторів. Але для отримання конкретного результату необхідно підставити в формулу конкретні значення величин, які до неї входять. Значення- це числа, дати, час, текст. Оператори- це умовні позначення, які визначають порядок дій із значеннями. У виразі С2^3+25-56/18-А1 – С2, 3, 25, 56, 18 та А1 - значення, а ^, +, -, /, — оператори.

У комп'ютерній літературі значення ще називають операндами.Значення можуть бути константами, тобто постійними значеннями. У формулах Excel частіше будуть використовуватись посилання на клітинки, наприклад С1 або А5, які вказують на використання значення, яке знаходиться у відповідній клітинці. Ці посилання виконують у формулах роль значень (операндів), а не операторів.

Крім математичних операторів (+, -, *, /,^ ) в Excel використовуються ще й логічні оператори. Це оператори порівняння =, >, <, > =, <= та <>. Результат цих операторів у формулі може мати значення ТАК або НІ.

Також іще використовуються оператори посилань. Двокрапка (:) використовується для позначення діапазону. А1 і С4 - посилання на клітинки. Запис А1:С4 визначає діапазон, який включає всі клітинки від А1 доС4.

Крапка з комою (;) - ще один оператор посилання. Це так званий оператор об'єднання. Він об'єднує не менше двох посилань на клітинки чи діапазони. А5 : В7 означає «клітинка А5 і клітинка В7». А5 : В7; НЗ : К9 означає «діапазон А5 : В7 і діапазон НЗ : К9»

Посилання на клітинки у формули можна вводити як з клавіатури, так і за допомогою миші. Наприклад, щоб обчислити суму вмісту клітинок А1:А6 у клітинку А7 можна ввести формулу «=СУММ(А1:А6)», або ввести « =СУММ(», виділити мишкою діапазон А1 : А6 і натиснути клавішу «Enter».

Крім формул, у програмі Excel також використовуються функції.Функція вказує програмі, що робити. Функції дозволяють швидко й ефективно виконувати найскладніші обчислення. Змінну частину функції називають аргументом. Це ще одна назва значень, посилань чи тексту. Аргументи- це дані, які використовуються функцією для отримання результату. В одних функцій аргументів багато, у деяких - їх взагалі немає.

Багато функцій можна замінити формулами. Але, як правило, в цьому немає потреби. Одна з найпростіших і часто використовуваних функцій в Excel - це функція автоматичного додавання (автосума). Для того, щоб нею скористатись, треба виділити клітинку нижче стовпчика чи правіше рядка чисел, які треба додати і натиснути кнопку «Автосума» на панелі інструментів. Функція визначає, які числа зверху чи зліва повинні бути підсумовані, і показує вибраний діапазон, оточений рухомою рамкою. Якщо діапазон вибрано правильно, то натискають «Enter». Якщо потрібен інший діапазон, то його виділяють і натискають Enter. Натискання кнопки «Автосума» викликає функцію СУММ, яка й підсумовує всі значення із виділеного діапазону. Наприклад, у попередньому прикладі для знаходження суми у клітинках А1 : А6 можна було б виділити клітинку А7 і натиснути кнопку «Автосума».Не всі функції в Excel визначаються так просто, як функція СУММ. Для деяких із них треба багато аргументів, до того ж аргументи повинні бути правильних типів і введені без синтаксичних помилок. Для полегшення роботи з функціями використовується спеціальна службова підпрограма Excel, яку називають майстром функцій.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...