Главная Обратная связь

Дисциплины:


Автоматичні та ручні налаштування зображенняДля оптимального налаштування зображення є багато різноманітних засобів та інструментів. Недостатньо яскраві або контрастні фотографії можна відредагувати за допомогою низки автоматичних налаштувань командами "Зображення" ð"Регулювання" ð "Авто рівні", "Авто контраст" або "Авто колір". Вручну яскравість та контраст можна налаштувати за допомогою комаїщ "Зображення" ð "Регулювання" ð"Яскравість/Контраст".

Для ручного налаштування зображення можна скористатись засобом "Рівні" або "Криві" з головного меню "Зображення" ð "Регулювання". Розглянемо один з них.

У вікні Рівні можна вибрати канал, у якому необхідно виконати корекцію. Далі відображається гістограма, де ліва частина - це темні кольори зображення, середина - середні, а права - відповідно світлі. Під гістограмою є смужка з трьома повзунками. Щоб зробити зображення темнішим, необхідно пересунути лівий повзунок праворуч. Так ми вказуємо, який колір необхідно вважати чорним (найтемнішим). Середні кольори можна змінити, пересуваючи середній повзунок. Щоб зробити зображення світлішим, потрібно пересунути правий повзунок. Можна задати найтемніший, середній та найсвітліший кольори, вибравши відповідно ліву, середню чи праву піпетку та клацнувши нею у відповідній частині зображення.

Фільтри

Для поліпшення якості зображень або їх перетворення поряд зі стандартними інструментами використовують фільтри. Фільтр - це окремий модуль, який здійснює набір перетворень над пікселями зображення. Для фільтрів можна задавати степінь їх дії, а також ділянку зображення, до якої цей фільтр застосовують.

Фільтри поділяють на корекційні та художні. До корекційних належать фільтри поліпшення різкості зображення ("Різкі межі", "Зробити чіткіше", "Спеціальне загострення") чи, навпаки, його розмивання ("Нечітка маска"), які є у групі "Різкість"; додавання чи усунення шуму зображення ("Додати шум", "Пилюка та подряпини", "Серединний", "Забрати плями") з групи "Шум" тощо.

Для завантаження художніх фільтрів існує зручний інструмент Галерея фільтрів. Він дає змогу вибрати наявний фільтр, задати для нього потрібні параметри та відразу переглянути результат у вікні попереднього перегляду. Приклади груп художніх фільтрів - "Імітація", "Штрихи", "Стилізація", "Текстура", "Деформація" тощо. Іноді для досягнення найкращого ефекту треба застосовувати відразу два, три, а то і більше фільтрів.Тексти

Щоб вставити у зобраяеення текст, треба скористатись групою Текст на панелі інструментів. Можна вибрати тип тексту та напрямок написання. За допомогою рядка з параметрами інструмента Текст молена змінювати розмір тексту, його написання, гарнітуру, колір, задавати ефекти, подібні до ефектів WordArt, переміщати, редагувати тощо. Над текстом також можна виконувати команду "Довільна трансформація" з меню "Редагування", яка дає змогу розгортати текст у потрібному напрямку та деформувати його. Текстовий блок вставляється у зображення завжди у новий прошарок.

Для текстових блоків також молена застосовувати різноманітні фільтри, що дають змогу отримати такі ефекти написання: кров'ю, снігом, золотом, водою, ртуттю, льодом тощо. У цьому випадку текстовий прошарок необхідно перевести у растр, щоб програма сприймала його не як набір символів, а як зображення, командою "Растеризація" прошарку з контекстного меню назви відповідного прошарку палітри "Прошарки".

Photoshop для Інтернету тавеб. Щеодним корисним застосуванням програми Adobe Photoshop є веб-дизайн, а саме оформлення веб-сторінок, сайтів, підготовка графічних зображень для розміщення в Інтернеті, створення банерів, підложок, навігаційних карт тощо. Завантаження веб-сторінок потребує певного часу. Тож чим сайт менший за обсягом, тим більша ймовірність того, що його частіше відвідуватимуть. Отже, будь-яке графічне зображення, рисунок чи фон сторінки необхідно оптимізовувати, щоб зменшити їх обсяг. Будь-яка оптимізація веде до погіршення якості зображення, тому треба знаходити компроміс між якістю зображень та їхніми обсягами (в байтах).

Для оптимізації зображення необхідно виконати команду "Файл" ð "Зберегти для Веб". У діалоговому вікні "Збереження для Веб" є чотири закладки. На першій закладці можна передивитись оригінальне (вихідне) зображення, на другій - один варіант оптимізованого зображення, на інших, відповідно, два або чотири варіанти оптимізації для різних параметрів стискування. Під кожним перетвореним зображенням подається його обсяг та час, який необхідний для його завантаження в браузері. У цьому вікні можна задати параметри оптимізації: формат, у якому необхідно зберегти файл (зазвичай це jpeg, gif чи png), зазначити якість зображення у відсотках, задати кількість кольорів, спосіб стискування, розмір файлу тощо.

Ще одним ефективним способом оптимізації є поділ зображення на окремі частинки та збереження їх з різним ступенем стискування та різною палітрою кольорів. Майже одноколірні частини молена практично без втрати якості стискати максимально, а ті частини, де є неоднорідні зображення, зберігати з найвищою якістю.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...