Главная Обратная связь

Дисциплины:


Векторний редактор CorelDRAWБудь-яке зображення увекторному форматі складається з безлічі складників, які редагуються незалежно один від одного. Головною цеглою, з якої складається зображення, є, так звані, об'єкти. Поняття об'єкта є основним поняттям в редакторові CorelDRAW. Об'єктом називається елемент зображення : пряма, круг, прямокутник, крива, замкнута крива, багатокутник і інші. Оскільки за допомогою комбінації декількох об'єктів можна створювати новий об'єкт, то об'єкти можуть мати досить хитромудрий вигляд. Крім того, CorelDRAW може створювати групи об'єктів для подальшого редагування групи як єдиного об'єкта. Незалежно від зовнішнього вигляду, будь-який векторний об'єкт CorelDRAW має деяку кількість точок або вузлів, сполучених прямими або кривими лініями - сегментами. Координати вузлів і параметри сегментів визначають зовнішній вигляд об'єкта. Область усередині об'єкта можна зафарбувати або залити одним кольором, сумішшю кольорів або візерунком. Цю область прийнято називати заливкою. Сегменти об'єкта утворюють контур, який також має свій колір. Товщину контуру можна змінювати. Розрізняють замкнуті і розімкнені контури. В одного об'єкта не може бути різних заливок або сполучних ліній різної товщини і різних кольорів. Для створення складних зображень необхідно використовувати безліч об'єктів.

Одним з важливих об'єктів CorelDRAW є плавно зігнуті криві, за допомогою яких можна побудувати будь-який довільний контур. Ці криві називаються кривими Безьє. Математик П'єр Безьє відкрив, що довільну криву можна задати за допомогою двох векторів, що знаходяться на початку і кінці кривої. Окрім положення початкової і кінцевої точки, зовнішній вигляд кривої визначається кривизною, тобто її вигнутістю між двома вузлами. Кривизна визначається двома параметрами кривої в кожному вузлі, які графічно представлені за допомогою відрізків, що виходять з вузлів. Ці відрізки називаються маніпуляторами кривизни.

Першим параметром, що визначає кривизну, являється нахил кривої при її вході у вузол. Нахил маніпулятора кривизни і показує нахил кривої. Крива як магнітом притягується до маніпуляторів кривизни. Другим параметром є міра кривизни, тобто те, як швидко при видаленні від вузла крива розходиться з прямою, проведеною через вузол з тим же нахилом. Міра кривизни визначається довжиною маніпулятора кривизни. Отже, координати вузлів, нахил і довжина маніпуляторів кривизни визначають зовнішній вигляд кривої Безьє. Якщо маніпулятори

кривизни з обох боків сегмента мають нульову довжину, то сегмент буде прямим. Збільшення довжини маніпулятора кривизни перетворить сегмент на криву. З безлічі кривих Безьє можна скласти будь-яку криву.

У CorelDRAW можна використовувати растрові зображення, вставляючи їх у графічний документ. При цьому кожен растровий малюнок є окремим об'єктом, і ви можете редагувати його незалежно від інших об'єктів. Хоча CorelDRAW призначений для роботи з векторною графікою, засоби для роботи з растровими малюнками у нього не гірші, ніж у багатьох редакторів растрової графіки.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...