Главная Обратная связь

Дисциплины:


Елементи робочого вікна редактораРобоче вікно програми CorelDRAW з'явиться початковий діалог програми. Виберіть варіант "Створити", клацнувши мишею на відповідному малюнку, щоб створити новий документ. Початковий діалог закриється, і ви зможете почати роботу над ілюстраціями. Як і у будь-якій іншій програмі, працюючій в середовищі Windows, у верхній частині вікна розташовані заголовок вікна і меню. Інші елементи характерні для CorelDRAW.

У центрі вікна програми розташований малюнок аркуша паперу, званий робочою областю. Ви можете малювати як усередині робочої області, так і поза нею, але при виводі на друк буде надруковано тільки те, що знаходиться усередині робочої області. Смуги прокрутки дозволяють пересуватися по зображенню, а вимірювальні лінійки - точно позиціонувати елементи малюнка і вимірювати їх розміри. Для роботи з кольором в правій частині вікна розташована палітра кольорів. У рядку стану виводиться різна інформація, що істотно полегшує роботу з редактором. Основні засоби для роботи розташовані в, так званих, панелях інструментів. Кнопки в цих панелях дозволяють швидко і легко виконувати будь-які операції в редакторові. Особливо цікава "Панель властивостей". Кнопки на цій панелі з'являються і пропадають, залежно від ваших дій. У будь-який момент часу ви знайдете на панелі властивостей найкорисніші в поточній ситуації інструменти. Щоб розташувати панель інструментів в довільному місці, потрібно перетягнути її за допомогою миші. Панелі можна розташувати поряд з будь-якою стороною вікна або в довільному місці робочого вікна. Для ввімкнення/вимкнення відображення панелей треба клацнути пр'авою кнопкою миші на вільному місці у будь-якій панелі інструментів, і поруч з'явиться допоміжне меню. Галочками в нім відмічені видимі панелі.

При роботі ви використовуватимете різні інструменти, розташовані на панелі наборів інструментів, званою "Графіка". При послідовному виборі інструментів панелі "Графіка", зверніть увагу, що вміст панелі "Панель властивостей" міняється для кожного інструменту. Також мінятиметься інформація в рядку стану.

Роботаз об'єктами

Існує чотири методи для розташування об'єкта у файлі: створити новий об'єкт, імпортувати частину готових зображень, вставити об'єкт з іншої програми за допомогою Clipboard, чи з бібліотеки Symbols у режимі on-line.

Тільки один тип об'єкта є виключенням, це растрові картинки, імпортування в програму. До растрових зображень не можна застосувати інструменти "Заливання", "Контурна лінія", їх не можна роз'єднати, але можна розгорнути, змінити їхній розмір і форму.Щоб почати роботу з об'єктами, потрібно знати, як виконується одинарне натискання кнопки миші і подвійне натискання кнопки мишки. Натискання кнопки мишки один раз виділяє об'єкт чи колір з палітри квітів. Подвійне швидке натискання виділяє файли в різних діалогових вікнах. Виділений об'єкт завжди оточений маленькими чорними покаясчиками по периметру.

Метод натискання і буксирування є найзручнішим. З його допомогою виконуються наступні дії:

• переміщення виділеного об'єкта, заповненого чи кольором затіненого: натисніть кнопку в будь-якому місці всередині об'єкта і переміщайте його;

• переміщення незаповненого об'єкта - натисніть кнопку в будь-якому місці контуру об'єкта і переміщайте його;

• поворот об'єкта: виділіть його, клацніть мишкою на об'єкті ще раз, потім натисніть ліву кнопку мишки і тягніть, ніби тримаючись за одну зі стрілок.

Існують дві інші зручні команди для переміщення об'єктів. Це Move control (керування рухом) у меню Effects/ Transform. Вона дозволяє пересувати об'єкти з точністю до 0,1 крапки. І натискання клавіші "Ctrl" при переміщенні об'єкта: об'єкт може переміщатися тільки нагору, вниз і в сторони.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...