Главная Обратная связь

Дисциплины:


Створення стандартних публікацій. MS PublisherЗапуск програми і вигляд вікна.Видавнича система Microsoft Publisher призначена для підготовки професійних публікацій. Запуск програми здійснюється з головного меню Windows. Після виконання команд "Файл" ð "Створити" ð "Публікації для друку" ð "Швидкі публікації".

Вікно, крім влсе відомих елементів, містить ліворуч вузьку вертикальну панель для роботи з об'єктами і область задач з командами для розв'язування задачі створення швидкої публікації відповідно до зразка макета чи шаблону. Програма містить велику кількість зразків макетів і шаблонів стандартних публікацій. Достатньо у вибраний з меню зразок макета ввести потрібні тексти, змінити розташування об'єктів до вподоби - і отримаємо майже оригінальну публікацію. Файл публікації зберігається з розширенням.pub.

Програма має заготівки веб-сайтів і бланків для електронних листів.

Публікації для друку.Публікації для друку (Publications for Print) - це заготівки публікацій на вибрані теми. Заготовок є декілька десятків. Деякі з них:


• швидкі публікації - універсальна заготовка для створення плакатів, оголошень тощо;

• оголошення;

• брошури інформаційні;

• брошури з прайс-листом;

• візитки;

• календарі;

• каталоги;

• вітальні картки;

• запрошення;

• наклейки;

• бланки листів;

• газета;

• резюме;

• баннери та ін.


 

Заготовка складається із декількох текстових блоків і графічних елементів, виконаних у певному стилі. Поєднання матеріалів публікації і стилів називають макетом. Зразків макетів для кожної заготовки є близько вісімдесяти: "Астро", "Метелик", "Букет", "Хвилі", "Геометрія", "Горизонт", "Рух" та ін.

До зразка макета користувач може застосувати кольорову схему до вподоби зі списку: "Альпійську", "Гори", "Гранат", "Дощ", "Захід" тощо, а також шрифтову схему: "Архівну", "Базову", "Віртуальну" тощо.

Інколи варто змінити фон публікації чи оформити текстові блоки різноманітними заливками за допомогою команд з контекстного меню текстового блоку: "Формат блоку" ð"Заливка" ð "Способи заливки". Тут також варто вибрати стилі ліній: "Кольори і лінії" ð"Стиль" ð "Узорна рамка" тощо.

Можна створити оригінальну власну заготівку публікації й надалі використовувати її як шаблон. Для цього до публікації застосовують команду "Зберегти як..." і змінюють тип файлу на "Шаблон".

Створення резюме.Є три види резюме: 1) початкового рівня; 2) хронологічне; 3) біографічне. Перше резюме містить такі блоки: прізвище особи, адреса фірми чи домашня, мета подання резюме, освіта, нагороди, досвід роботи, робота на громадських засадах, список осіб, які можуть надати рекомендації. Друге резюме створюють особи зі значним досвідом, де передбачено блок описування попередніх місць роботи у хронологічному порядку із зазначенням посад та обов'язків. У багатьох країнах, спочатку описують останнє місце роботи (останнє досягнення тощо). Третє резюме призначене, в основному, для науковців та освітян. У ньому детально зазначають закінчені навчальні заклади, нагороди, стипендії, гранти, посади, публікації, рекомендації і лише після цього подають адресу.Кожне резюме може бути оформлене одним із трьох стилів: а) орнамент - тексти центровані; б) пряма лінія - тексти, вирівняні до лівого краю, але зміщені до центру сторінки; в) прямі кути - тексти, вирівняні до лівого краю, відступ від лівого поля незначний.

Поняття текстовогоблоку. На відміну від документа програми MS Word публікація складається лише з об'єктів. Об'єкти розташовують на сторінці у певних місцях. Головним об'єктом є текстовий блок, який називають кадром (написом) у текстовому редакторі MS Word.

На сторінці може бути один чи декілька текстових блоків. У режимі роботи з об'єктами текстові блоки прийнято переміщати і змінювати їхні розміри з метою надання абзацам тексту потрібного вигляду. Текстовий блок може містити картинки, таблиці тощо. Таблиця тут також є об'єктом, її можна переміщати в середині блоку.

Переміщення об'єктів виконують методом перетягування, навівши курсор миші на межу об'єкта, де він змінює І-подібний вигляд на хрестоподібний зі стрілками. Розміри об'єктів можна змінювати, перетягуючи їх обмежувальні маркери.

Текстові блоки прийнято з'єднувати у ланцюг, особливо тоді, коли якийсь блок переповнений чи коли потрібно продовжити введення тексту на наступній сторінці. Щоб створити ланцюг, треба виконати такий алгоритм: 1) заздалегідь вставити у публікацію порожній текстовий блок командою "Вставити"; 2) повернутися у блок, заповнений текстом; 3) клацнути на панелі інструментів на кнопці із зображенням ланцюга і 4) клацнути в межах порожнього текстового блоку.

Сторінка також є об'єктом, до якої можна застосувати дії вилучення і вставляння за допомогою контекстного меню номера сторінки. Номери сторінок зазначені у рядку статусу. Вони слугують для переміщення в межах багатосторінкової публікації.

Застосування стилів.Стиль - це сукупність значень параметрів форматування абзацу. Стиль створює користувач під час роботи над публікацією. Він же дає йому певну назву. Назва поточного стилю відображається першою на стандартній панелі інструментів. Клацнувши на стрілці поля-списку стилю, можна побачити назви інших доступних стилів.

У видавничих системах не прийнято вводити великі тексти з клавіатури, їх імпортують з файлів інших форматів, найчастіше з програми MS Word. Якщо навіть тексти набирають, то вручну їх не форматують. Власне стилі призначені для автоматизації процесів форматування абзаців з текстом. Стилів має бути небагато.

Стиль створюють командами "Формат" ð "Стилі і Форматування" ð "Створити Новий стиль". Далі вводять назву стилю, наприклад "Мій текст", і, користуючись кнопками "Шрифт", "Абзац" тощо, відкривають діалогові вікна, де задають потрібні значення параметрів шрифту й абзацу. Після натискання на кнопку "ОК" заголовок стилю опиниться у списку стилів.

Стилі застосовують так. Спочатку курсор розміщують у деякому абзаці. Розкривають список стилів і вибирають потрібний - текст у цьому абзаці зміниться відповідно до параметрів стилю.

Застосування стилів має суттєву перевагу. Якщо потрібно змінити вигляд публікації, то нетреба змінювати вигляд усіх абзаців вручну. Достатньо внести зміни до описів створених стилів і текст у всій публікації зміниться автоматично. Це роблять так. Виконують команди "Формат" ð "Стилі і Форматування" та у списку стилів вибирають потрібну назву. Клацають над нею правою кнопкою миші та виконують команду зі списку: "Перейменувати", "Вилучити", "Модифікувати" (найчастіше саме цю). А далі діють так, як під час створення стилю вперше.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...