Главная Обратная связь

Дисциплины:


Створення презентацій. MS PowerPointСтворення презентації. Презентація- це набір слайдів, де є текст, графічні об'єкти, рисунки, кнопки тощо. Презентація може містити звук, відео та анімацію - три основні компоненти мультимедіа. її демонструють на екрані монітора комп'ютера чи на великому екрані у залі за допомогою проектора.

Створюють презентації для того, щоб ілюструвати доповіді, рекламні повідомлення, демонструвати проекти тощо.

Для створення і демонстрації презентацій призначена програма PowerPoint, яка дає змогу, зокрема, використати в презентації мультимедійні ефекти.

Презентацію можна створити трьома способами:

1) вручну як нову презентацію: "Файл" ð"Створити" ð "Загальні" ð вибрати "Нова презентація" ð "ОК";

2) за допомогою зразків типових презентацій, вибираючи потрібну тему з колекції програми: "Файл" ð"Створити" ð "Презентації" ð "Вибрати назву презентації" ð "ОК";

3) за допомогою майстра автозмісту: "Файл" ð "Створити" ð "Вибрати закладку Презентації" ð "Майстер автозмісту" "ОК" ð "Далі" ð Вибрати зразок презентації з меню, наприклад, Загальні ðДалі ð Вибрати Доповіді ðДалі ð Вибрати "Презентація на екрані" ð "Далі" ðУвести заголовок презентації і своє прізвище ð "Далі"ð "Готово". Коли майстер закінчить роботу, структуру презентації можна редагувати, застосовувати форматування та анімаційні ефекти. Можна переглянути презентацію і зберегти її у файлі з розширенням .ppt.

Є багато зразків (шаблонів) оформлення слайдів, що даються на закладці "Дизайни презентацій" команди "Створити" тощо. На закладці "Презентації" є зразки готових презентацій на такі теми: власна сторінка, інформація відділу кадрів, стандартна доповідь, оголошення, реклама, опис проекту, погані новини, структура компанії, майстер автозмісту тощо.

Нескладну презентацію зручно готувати в режимі слайда чи структури слайда. Потрібний режим задають натисканням на одну з кнопок, які є в лівому нижньому куті екрана. Режимів (і кнопок) є п'ять, а саме: 1) слайдів (звичайний); 2) структури; 3) впорядкування; 4) приміток; 5) показу (перегляду, демонстрації).

У режимі слайдів, який використовують найчастіше, можна редагувати слайд традиційними засобами: вводити (вилучати, змінювати) текст, вставляти (переміщати, збільшувати, зменшувати) об'єкти, надавати їм певні властивості. У режимі створення слайдів від слайда до слайда можна перейти за допомогою вертикального бігунця у смузі прокручування.Слайд може містити заголовок і основний текст у вигляді маркованих списків, де висвітлюються пункти чи план доповіді, запитання, головні ідеї, назви й адреси фірм тощо. У слайді можуть бути різні об'єкти: рисунки, діаграми, фотографії з файлів, таблиці з Excel, ефекти зі словами з WordArt, заготівка таблиці Word (усе це вставляють командою "Вставити"), а також елементи мультимедіа: анімаційні (рухомі) ефекти, відеокліпи, звук з файлу чи дикторський текст. Зокрема, звук вставляють командами "Вставити"ð "Кіно (звук)" ð "Звук з файлу" чи "Записати звук".

Оскільки одним з головних елементів слайда є маркований список, то особливу увагу треба звернути на кнопки "Підвищити" та "Понизити рівень елемента списку", які забезпечують відступи. Рівнів (відступів) може бути до п'яти. Відступи поліпшують сприйняття тексту.

Анімаційні ефекти. Щоб привернути увагу слухачів, у слайдах застосовують анімаційні ефекти до заголовків, текстів чи інших об'єктів за допомогою відповідних кнопок на панелі інструментів "Ефекти анімації". Найцікавішими є такі ефекти: друкарська машинка, лазер, вкидування, зворотна послідовність літер, в'їзду об'єктів, польоту, спалах, виліт згори, справа, зліва, рух за заданою траєкторією.

Щоб задати ефект, вибирають об'єкт на слайді і натискають на потрібну кнопку на панелі. Командою "Показ слайдів" ð "Налаштовування анімації" можна міняти порядок активізації анімованих об'єктів на слайді, застосовувати звукові ефекти під час анімації: оплески, барабан, овації, вибух, скрегіт гальм, дзвіночки, звук з файлу; задавати ефекти після анімації тощо. Можна задати дію, яка відбудеться після анімації: поміняти колір, заховати об'єкт тощо.

Ефекти для заголовків і текстів зручно назначати в режимі впорядкування слайдів. Для цього на панелі ефектів анімації спочатку потрібно натиснути на кнопки "Анімація заголовка" чи "Анімація тексту", а потім - на кнопку конкретного ефекту. В цьому режимі можна змінювати послідовність слайдів методом їх перетягування.

Важливим елементом слайда є його фон. Фон можна вибрати серед заготовок дизайнів (шаблонів) або створити самостійно командою "Формат" ð "Фон".

Режим "Структура слайда" зручний для роботи з текстами, внесення змін, оскільки на одному екрані є змісти усіх слайдів без оздоблювальних ефектів.

У режимі "Сторінок-приміток" у слайд вводять службову інформацію (коментарі, пояснення), якої під час демонстрації не буде видно.

Показ презентації.Перед демонстрацією треба за допомогою контекстного меню слайда чи командою "Показ слайдів" ð "Перехід слайдів" задати ефекти демонстрації окремого слайда чи всіх слайдів:

• ефект появи слайда: без ефекту; жалюзі горизонтальні або вертикальні, напливання наліво або направо тощо, прорізування, розчинення, відкривання направо чи наліво, поява зверху або збоку тощо; / спосіб просування (подання) слайдів на екрані: клацання миші чи автоматично через декілька заданих секунд;

• звуковий супровід: аплодисменти, барабан, овації, вибух, постріл, автоперегони, скрегіт гальм, звук з файлу тощо.

Демонстрацію виконують командою "Вигляд" ð "Показ слайдів" або шляхом переходу в режим перегляду слайдів. Перед переглядом активним має бути перший слайд.

У режимі демонстрації слайди з'являються внаслідок клацання кнопкою миші або автоматично. Керувати процесом демонстрації можна також за допомогою меню стандартної кнопки керування, яка є у лівому нижньому кутку слайда. Користувач має змогу за допомогою меню "Показ слайдів" створити свої кнопки керування, якщо його не задовольняють можливості стандартної, а також відрегулювати час демонстрації кожного слайда.

Презентація займає багато місця на диску. Тому за допомогою команди "Файл" ð "Упакувати" запускають майстра, який спакує презентацію для економного зберігання і копіювання.

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...