Главная Обратная связь

Дисциплины:


П р а к т и ч н і з а в д а н н яЕтикет ділового листування.

  1. Поняття про діловий лист. Класифікація листів.
  2. Реквізити листа та їх оформлення. Поштова адреса.
  3. Етикет ділового листування.

 

П р а к т и ч н і з а в д а н н я

Завдання 1. Підготуйтеся до усних відповідей на теоретичні питання.

Завдання 2.Оформіть адресат листа, якщо ним є а) ректор НАУ Кулик Микола Сергійович; б) начальник управління з персоналу та документозабезпечення НАУ Шпак Юрій Іванович.

Завдання 3.Користуючись нижченаведеною схемою, складіть лист-прохання від імені дирекції інституту про проходження навчальної практики студентів вашої групи на АНТК ім. О.К. Антонова (03062, м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 1) або іншому підприємстві.

Адресант (назва організації, адреса, індекс, телефон, факс, розрахунковий рахунок) Дата, № листа Адресат (назва організації, посадова особа, адреса, індекс)
Звертання Текст (події і факти, що стали підставою для листа; висновки і пропозиції) Додатки (за необхідності) Підпис керівника організації (посада, підпис, розшифровка)

Завдання 4. У поданому зразку адреси знайдіть помилки й виправте їх. Як (якою мовою, у якому порядку) оформлюється адреса до країн СНД, США, Європи?

Адреса відправника, індекс Кушнір Івану Івановичу Вулиця Приморська 10 квартира 83 М. Одеса 28302 Україна Адреса одержувача, індекс 08123 Кулик Іван Семенович Вулиця Микитівська 3-А М. Бровари Київської області

Завдання 5. Виправте і поясніть мовні огріхи у реченнях з однорідними членами речення.

1. На другому поверсі універсаму можна придбати найрізноманітніші парфумерні вироби, освітлювальні прилади, господарські товари, іграшки, засоби для догляду за шкірою, шампунь, зубну пасту тощо. 2. Квитки потрібно пред’являти на вимогу кондуктора вагона або громадському контролерові. 3. Бібліотека поповнилася двома новими працівниками, комп’ютером, численними довідниками, енциклопедіями, підручниками. 4. Делегація від Федерації профспілок України побувала з дружнім візитом у Грузії, Вірменії і Баку. 5. Я люблю читати і футбол. 6. Наш інститут і його професорсько-викладацький склад досягли значних успіхів у роботі. 7. Грошова реформа в Україні ставила три мети: створити національну грошову систему, забезпечити сталість національних грошей, забезпечення функціонування нової грошової системи.

Завдання 6. Відредагуйте речення з дієприкметниковими та дієприслівниковими зворотами. Поясніть причини помилок.

1. Скалічивши палець на лівій руці, мене звільнили від праці. 2. Закінчивши працю над статтею, її було опубліковано у відомому науковому журналі. 3. Зважажаючи на світовий досвід, основою реформування системи оплати праці в Україні мусить бути бюджет прожиткового мінімуму. 4. Почувши знайомий голос у слухавці, смуток відразу стих. 5. Будучи молодою дівчиною, її взяли до англійського двору як заручницю. 6. Перші дві вітчизняні автоматичні станції «Венера», спрямовані до планети в 60-х роках і зійшовши з траєкторії, не змогли досягнути мети. 7. Доводячи ціни на енергоносії до рівня їхньої реальної вартості і для того, щоб стимулювати економію енергії, уряд реалізує програму наближення до стандартів ЄС.Література

1. Шевчук С.В., Клименко І.В. Українська мова за професійним спрямуванням: Підручник. – К.: Алерта, 2010. – С. 389-404.

2. Мацюк З., Станкевич Н. Українська мова професійного спрямування:Навч. посіб. – К.: Каравела, 2009. – С. 211 – 228.

  1. Волкотруб Г. Й. Стилістика ділової мови: навч. посіб. – К: МАУП, 2002. — С. 132 – 148. http://ualibrarium.co.cc/suspil/mova/09/styl_dil_mov.html

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...