Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 6. Криміналістичне зброєзнавство. Відповідно до наведеної ситуації: 

Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і аргументувати, чи є необхідність призначити криміналістичну експертизу об’єктів криміналістичного зброєзнавства (одну чи декілька), яку (які) конкретно;

– сформулювати запитання, що підлягають вирішенню експертом (експертами);

– назвати матеріали, які надсилаються на експертне дослідження, вимоги, що ставляться до їх оформлення;

– спрогнозувати значення висновку експерта для розслідування злочину:

 

1. У перебігу огляду місця події у справі про розбій і умисне вбивство охоронця фірми “Ранок” Ф. було виявлене і вилучене таке: 5 гільз, 3 кулі, пістолет „Форт”. Слідів пальців рук на зброї не виявлено. Із тіла загиблого під час судово-медичного дослідження вилучено ще 2 кулі.

2. Під час розслідування цих злочинів за підозрою в їх учиненні затримані Й. і О. У першого з них у момент затримання на вулиці міста вилучений ніж, що нагадує кинджал. У перебігу обшуку за місцем мешкання Й. також вилучений пристрій, змонтований у корпусі радіоприймача, з передатчиком і приймачем вірогідно автомобільної сигналізації, речовиною, що схожа на вибухівку, а в О. – пістолет “ТТ”. Обидва вони заперечують свою причетність до вбивства. Й. заявив, що ніж він купив давно в якомусь магазині й застосовує для побутових потреб, а пристрій призначений для святкового фейєрверка. О. показав, що пістолет має декоративний характер.

3. На життя директора одного приватного підприємства А. був учинений замах. На місці події знайдено і вилучено 10 дробин. А. дістав поранення. Під час надання йому медичної допомоги, з його тіла вилучено ще 5 дробин. Через два тижні Ц., водій автомобіля А., на глушникові легковика виявив підозрілий предмет, від якого відходили дроти. Спеціалісти вибухово-технічної служби НДЕКЦ при ГУМВС України в області вилучили прикріплену скотчем обмотану ізострічкою пачку з-під чаю з речовиною, що нагадує вибухівку, а також з’єднані з пачкою два дроти і антену.

4. У перебігу розслідування замаху на умисне вбивство А. були отримані дані про причетність до злочину В. і Д. Під час обшуку за місцем мешкання В. вилучені двоствольна мисливська рушниця калібру 12, споряджені гільзи до неї. У підсобних будівлях на подвір’ї Д. знайдені й вилучені речовина, що нагадує вибухівку типу тротил, а також пристрій, виготовлений із дитячого радіокерованого автомобіля. В. був затриманий біля ресторану, а під час його обшуку вилучений ніж, який висів на ланцюжку на паску для штанів, імовірно саморобного виготовлення, з дволезовим клинком і гострим кінцем, обмежником.

5. Оглядаючи місце події, на якому вбита журналістка П., слідчий знайшов і вилучив 8 гільз, 5 куль, споряджену гранату, слідів пальців рук на якій не виявлено. Із тіла загиблої під час судово-медичного дослідження вилучено ще 3 кулі.6. У перебігу розслідування кримінальної справи про умисне вбивство журналістки П., вчинене на замовлення, за підозрою в його вчиненні в парку „Перемога” міста затримані члени організованого злочинного угруповання Т. і У. У першого з них вилучена тростина, при натисканні на ручку якої викидається гострий клинок; а в У. – шматок твердого шланга. За місцем мешкання під час обшуку в Т. знайшли і вилучили пістолет системи Макарова (ПМ), а в У. – гранату. Стосовно вилучених у момент затримання предметів затримані показали, що вони призначені для самооборони. Т. заявив, що пістолет несправний, з нього взагалі не стріляли. У. заявляє, що граната насправді є муляжем.

7. Учинюючи розбій у магазині мобільного зв’язку, один із злочинців для залякування продавщиці зробив постріл. Інший нападник, за свідченням покупців, погрожував застосувати в разі непокори гранату, тримаючи якийсь предмет у руці. Під час огляду місця події знайдені й вилучені куля та споряджена граната, слідів пальців рук на якій не виявлено.

8. У перебігу розслідування розбою, що мав місце в магазині мобільного зв’язку, були отримані дані про причетність до злочину братів Р.В., Р.І. Їх затримали на території ринку. Під час обшуку братів знайшли і вилучили: в кишені куртки Р.В. ручку, що за конструкцією нагадує пристрій для стрільби, а в Р.І. предмет, який складається із двох твердих дерев’яних палиць невеликого розміру, з’єднаних декількаланковим металевим ланцюгом, що нагадує один із видів японських бойових ціпів – нунчаку. У квартирі, в якій мешкали брати, в перебігу обшуку знайшли боєприпаси до вогнепальної зброї калібру 5,6 мм; пристрій, змонтований у валізі ”дипломат”, з капсулем-детонатором і речовиною, що нагадує вибухівку, Р.В. та Р.І. заперечують причетність до розбою.

9. Під час огляду місця події за фактом убивства директора СП „Істина” А. і його водія В. було знайдене і вилучене таке: 10 дробин, 4 гільзи, 3 кулі, газовий пістолет зі слідами переробки. Сліди пальців рук на пістолеті не виявлені. Із тіл загиблих під час судово-медичного дослідження вилучені ще 10 дробин і 2 кулі.

10. У перебігу розслідування умисного вбивства директора СП „Істина” А. і його водія В. за підозрою в злочині затримані Н. і М. У першого із них в момент затримання біля кінотеатру міста вилучений кастет. Під час обшуку за місцем мешкання в Н. вилучена двоствольна мисливська рушниця, боєприпаси до неї калібру 16, а в М. – автоматичний пістолет Стєчкіна, боєприпаси калібру 9 мм, 5 споряджених гранат, речовина, що нагадує вибухівку – гексоген. Н. і М. заперечують причетність до вбивства, не даючи пояснень щодо вилучених у них предметів.

11. До міліції надійшло повідомлення про вогнестрільне поранення дробом двох підлітків у гаражі сусідської дачі в момент, коли вони намагалися відкрити двері автомашини „Волга-21”, що там знаходилася. Припускалось, що поранення заподіяне саморобним вогнепальним пристроєм. Під час огляду місця події за участю спеціалістів вибухово-технічної служби НДЕКЦ при ГУМВС України в області в дачному будиночку знайшли і знешкодили безпосередньо на місці три споряджені вогнепальні пристрої, вірогідно саморобного виробництва, вилучили їх складові. У салоні автомобіля знайшли і вилучили подібні предмети, зокрема металеву трубку із запахом, що нагадує запах пороху. Під час судово-медичного дослідження трупа одного із підлітків і надання медичної допомоги іншому було вилучено декілька дробин.

12. У перебігу розслідування кримінальної справи про вбивство був допитаний власник дачі П. та проведений обшук за місцем його мешкання. П. пояснив, що його дачний будиночок неодноразово обкрадали, тому з метою самозахисту він виготовив декілька вогнепальних пристроїв і обладнав ними, як пастками, гараж і будинок. У квартирі П. також знайдені й вилучені: обріз; боєприпаси до мисливської зброї калібру 12; дріб, вірогідно, саморобного виготовлення; речовина, що нагадує порох; п’ять ножів, схожих за побудовою на кинджали; граната Ф-1 з детонатором.

13. Під час огляду місця події, на якому вибухом убитий генеральний директор гуртового ринку „Шувар” У., знайдені й вилучені уламки пристрою з речовиною, що нагадує вибухівку.

14. У перебігу розслідування кримінальної справи про умисне вбивство У., вчинене на замовлення, за підозрою в його вчиненні на залізничному вокзалі затримані члени організованого злочинного угруповання Х. і Ф. У першого з них вилучений гострий предмет, що нагадує стилет; а у Ф. – іграшковий пістолет зі слідами переробки і спорядженим патроном калібру 5,6 мм у магазині. За місцем мешкання під час обшуку у Ф. знайшли і вилучили речовини, що нагадують вибухівку та піротехнічну суміш, капсуль-детонатор, вогнепроводовий шнур, порожній ящик, імовірно призначений для їх компонування, а у Х. – пістолет системи Макарова (ПМ). Згідно з оперативно-розшуковими даними, Х. і Ф. причетні до іншого нерозкритого вбивства адвоката З. Під час огляду місця події в цій справі вилучили 5 гільз, а з тіла загиблого в перебігу судово-медичної експертизи – 3 кулі. Підозрювані заперечують причетність до вбивств, а стосовно вилучених предметів заявляють, що один пістолет є іграшковим, а Макарова – запальничкою, гострий предмет використовується як ніж. Проте Ф. не пояснив призначення знайдених у нього речовин і пристроїв.

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...