Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 9. Криміналістичний облік 

Відповідно до кожної із наведених ситуації:

– визначити і аргументувати:

вид (назву) криміналістичного обліку, за яким слід перевірити і на який за необхідності потрібно поставити об’єкт (и), названий (і) у кожній із задач;

орган, який здійснює конкретний вид обліку;

мету перевірки;

– вибрати і заповнити реєстраційні документи (для поставлення на облік і перевірки цих об’єктів) або вказати їх зміст;

скласти від імені слідчого документ про перевірку за певними видами криміналістичних обліків і поставлення на облік певних об’єктів;

– спрогнозувати значення результатів перевірки всіх перелічених об’єктів за обліком, а також значення поставлення їх на облік для розслідування злочинів (записати окремо).

 

1. У лісовій смузі за містом знайдений труп жінки. Під час огляду місця події та трупа виявлені значні рани на голові, грудях загиблої. Поруч з трупом знайдений металевий прут з розширеним кінцем у формі лопатки, на якій є плями бурого кольору, схожі на кров. На поверхні металевого прута виявлені потожирові сліди пальців рук. Прут, сліди сфотографовані й вилучені. Особу потерпілої в перебігу огляду місця події не встановлено. Проведеною після порушення кримінальної справи за фактом умисного убивства невідомої громадянки експертизою визначено, що сліди пальців рук на металевому пруті придатні для ідентифікації, серед них є залишені як потерпілою, так і іншою особою. Злочин не розкритий.

2. У перебігу розслідування в зазначеній кримінальній справі за підозрою у вчиненні умисного вбивства невідомої громадянки затриманий чоловік без документів, що посвідчують особу, який назвався Ф., без певного місця мешкання, ніде не працює. На місці його перебування в напівзруйнованому будинку знайдено декілька прикрас металу жовтого кольору, а саме: ланцюжок з оригінальною за формою квіткою, ланцюжок з хрестиком, сережки ймовірно з діамантами. Підозрюваний дав плутані та суперечливі пояснення щодо місця свого народження та постійного проживання, не зміг пояснити походження вилучених прикрас, заявив, що не судимий. Причетність до будь-яких злочинів заперечує. Під час розслідування отримана оперативно-розшукова інформація, що Ф. учинив інші убивства жінок та розбої.

Після ідентифікації особи Ф. як раніше судимого Х. (анкетні дані довільні) йому пред’явлене обвинувачення в убивстві за ч. 1 ст. 115 КК.

3. У перебігу огляду місця події – магазину, з якого вчинена крадіжка, виявлені: сліди пальців рук на полірованому столі, з шухляди якого, згідно із заявою завідувача магазину, викрадена велика сума грошей; сліди злому – ушкодження на вхідних дверях біля місця знаходження кріплень дверних замків, характерне для віджимання. Сліди, об’єкти-слідоносії сфотографовані й вилучені. Експертизами визначено, що сліди придатні для ідентифікації, сліди пальців рук залишені не завідувачем магазину.Злочин залишається нерозкритим.4. У кримінальній справі про зазначену крадіжку за підозрою в її вчиненні затримані гр-ни А. і Ч. Унаслідок обшуку за місцем мешкання знайдені в А. металевий прут, Ч. – лом. Є оперативно-розшукова інформація про можливу причетність цих осіб до вчинення нерозкритих крадіжок із торгових закладів шляхом віджимання вхідних дверей біля кріплень дверних замків. Згодом А. і Ч. (анкетні дані довільні) притягнені в справі як обвинувачені в крадіжці за ч. 3 ст. 185 КК.

5. У ставку знайдений тулуб трупа чоловіка, особу якого на місці події встановлено не було. Порушена кримінальна справа за фактом умисного вбивства.

6. У кримінальній справі про розбій, учинений групою осіб щодо подружжя З., установлено наступне. За свідченням подружжя З., двоє злочинців проникли до будинку непомітно для них, були в масках, вірогідно, з чорних жіночих колготок, вимагали гроші та коштовності, один з нападників вистрілив уверх. Злочинці забрали в них гроші в євро, гривнях, декілька прикрас із золота, зокрема годинник, обручку з діамантом старинного виготовлення, що одержана ними вспадок, а також ланцюжки, браслети сучасного виробництва. Під час огляду місця події знайдені: на подвір’ї на грунті об’ємний слід взуття, в приміщенні будинку – гільза і куля, що сфотографовані й вилучені. Експертизами визначено, що два внутрішні замки пошкоджень не мають, відкривалися ключом або якимось стороннім предметом; слід взуття придатний для ідентифікації, залишений не взуттям потерпілого З.К, яким він зазвичай користується. Злочин не розкритий.

7. У вчиненні розбою щодо подружжя З. підозрюються Б. і Х. Під час обшуку за місцем мешкання підозрюваних вилучена значна кількість виробів із дорогоцінних металів: годинників, каблучок, ланцюжків, браслетів, кольє, обручка з діамантом, у тому числі, як припускається, раритетних виробів старовинного походження; частини чорних жіночих колготок. У Б. – також набір різноманітних ключів, у Х. – пістолет Макарова. Походження вилучених виробів, частин колгот, зброї підозрювані пояснити відмовилися. Висунена і перевіряється версія про причетність Б. і Х. до інших нерозкритих розбоїв, учинених за подібних обставин, убивств, що мали місце при цьому. Через кілька днів Б. і Х. (анкетні дані довільні) пред’явлене обвинувачення в розбої за ч. 3 ст. 187 КК.

8. На залізничній колії знайдений труп чоловіка зі значними ушкодженнями, особу якого на місці події встановлено не було. За фактом порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного транспорту, що спричинило загибель людини, порушена кримінальна справа.

9. У перебігу огляду місця події – приватного житлового будинку, в якому знайдені трупи господарів, подружжя Б., та невідомої жінки, виявлені на вхідних дверях біля місця знаходження кріплень дверних замків ушкодження, що характерне для віджимання, численні сліди пальців рук на дерцятах шаф, двох скриньках. Біля воріт на піску знайдений об’ємний слід шини транспортного засобу. Сліди, об’єкти-слідоносії сфотографовані й вилучені. Експертизою визначено, що сліди пальців рук придатні для ідентифікації, серед них є залишені як подружжям Б., так й іншою особою, проте не невідомою загиблою. Особу невідомої жінки на місці події не встановлено. Злочин залишається нерозкритим.

10. Під час розслідування умисного вбивства подружжя Б. та невідомої жінки як підозрювані затримані Д. і Т. У перебігу обшуку за місцем їх мешкання вилучені: по одному годиннику з металу жовтого кольору „Rolex”; у Д. – спеціальне знаряддя злому „фомка”, що знаходилося в автомобілі „Запорожець”. Згідно з оперативно-розшуковими даними, Д. і Т. причетні до інших нерозкритих злочинів, зокрема вбивств, учинених за подібних обставин. Згодом Д. і Т. (анкетні дані довільні) притягнені як обвинувачені в убивстві за п. 1 ч. 2 ст. 115 КК.

11. Оглядом місця події за фактом крадіжки із магазину „Аврора” виявлено наступне. Біля магазину на грунті – об’ємні сліди коліс вірогідно трактора; на вхідних дверях у місці кріплення замків – об’ємне пошкодження; на дверцятах сейфу, початій пляшці горілки – потожирові сліди пальців рук, а на шматку сиру, що лежить поруч з пляшкою, – сліди зубів. Завідувач магазину пояснив, що із сейфа викрадені гроші у великому розмірі. Крім того, за його словами, викрадені 3 телевізори „Панасонік”. Сліди, об’єкти-слідоносії сфотографовані й вилучені. Експертизою визначено, що сліди придатні для ідентифікації, сліди пальців рук залишені не завідувачем і двома продавцями магазину, а іншою особою. Злочин не розкритий.

12. У перебігу розслідування крадіжки з магазину „Аврора” як підозрювані затримані В. і Д. За місцем їх мешкання проведений обшук. У житлі та інших будівлях кожного з них знайдені значні суми грошей; у В. – 2 телевізори „Панасонік”, 3 „Тошіба”, пістолет системи Марголіна; у Д. – по 2 телевізори „Панасонік” і „Тошіба”, лом. Д. володіє трактором „Беларусь”. В. і Д. на допитах дають суперечливі показання про походження знайдених грошей, телевізорів, призначення останніх. Слідчим висунута версія про причетність В. і Д. до інших нерозкритих злочинів, зокрема крадіжок. На даному етапі розслідування в кримінальній справі В. і Д. (анкетні дані довільні) пред’явлене обвинувачення в крадіжці за ч. 3 ст. 185 КК.

В. подав до районного відділу ГУМВС України в області заяву про зникнення декілька днів тому без вісти його дружини В.М.

13. Під час огляду місця дорожньо-транспортної події виявлене наступне. На проїзжій частині вулиці знаходиться труп давно неголеного, худорлявого чоловіка в брудному, порваному одязі без документів, що посвідчують особу. На узбіччі вулиці на грунті виявлений чіткий об’ємний слід взуття. Недалеко від трупа знаходиться автомобіль “Таврія” з розбитими фарами, ушкодженням передньої частини без номерних знаків державної реєстрації. Під час огляду автомобіля на кермі знайдені потожирові сліди пальців рук. Номер двигуна має пошкодження, розрізняється лише декілька цифр. Сліди пальців рук сфотографовані й вилучені. Експертизою визначено, що вони придатні для ідентифікації особи. Особу невідомого чоловіка на місці події й першочерговими слідчими діями не встановлено. Злочин залишається нерозкритим.

14. У перебігу розслідування порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, за підозрою у вчиненні цього злочину та незаконного заволодіння траспортним засобом затримані С. і Т. Під час обшуку за місцем їх мешкання та в гаражах, що їм належать, знайдені декілька номерних знаків державної реєстрації транспортних засобів, у С. автомобіль „Славута” з номерами державної реєстрації та двигун транспортного засобу з номером, у Т. – „Жигулі” з номерами державної реєстрації, в якому знаходиться пістолет ТТ. Є оперативно-розшукова інформація, що С. і Т. причетні до інших нерозкритих незаконних заволодінь траспортними засобами. Наразі вони (анкетні дані довільні) притягнені як обвинувачені: С. – у незаконному заволодінні траспортним засобом, вчинене групою осіб, і порушенні правил безпеки дорожнього руху транспорту особою, які керує транспортним засобом, що спрчинило смерть потерпілого, за ч. 2 ст. 289 та ч. 2 ст. 286 КК; Т. – у незаконному заволодінні траспортним засобом, вчинене групою осіб, за ч. 2 ст. 289 КК.

15. Огляд місця події – будинку подружжя П., стосовно яких учинений розбій, дав наступні результати. Виявлені: біля будинку на снігу – об’ємні сліди шин транспортного засобу і взуття; на вхідних дверях біля місця знаходження кріплень дверних замків ушкодження, що характерне для віджимання. За свідченням потерпілих, уночі вони прокинулися від шуму, в спальню увірвалися двоє людей у масках, на їх руках були рукавички, які, погрожуючи пістолетом, вимагали від подпужжя гроші. Потерпілі віддали 20 тисяч гривень, які вони отримали за продажу дачі. Сліди, об’єкти-слідоносії сфотографовані й вилучені. Експертизами визначено, що дані сліди придатні для ідентифікації, сліди взуття залишені не взуттям потерпілого П., яким він зазвичай користується. Злочин не розкритий.

16. Розслідуючи розбій щодо подружжя П., слідчий затримав за підозрою у вчиненні злочину І. та Щ. Під час обшуку за місцем їх мешкання знайдені та вилучені: спортивні шапочки з прорізами для очей і рота, взуття, яким вони переважно користуються; у І. також масивний лом, а в Щ. – револьвер „Наган”. Щ. має автомобіль „Вольво”. І. й Щ. заперечують учинення злочину. У справі відпрацьовується версія про причетність підозрюваних до інших нерозкритих розбоїв. На даному етапі розслідування в кримінальній справі І. й Щ (анкетні дані довільні) пред’явлене обвинувачення в розбої за ч. 3 ст. 187 КК.

17. У полі в яру біля лісосмуги знайдений труп чоловіка з численними ушкодженнями на тілі, особу якого на місці події встановлено не було. Порушена кримінальна справа за фактом умисного убивства.

 


З м і с т

 

 

Передмова . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Розділ I. Вступ до криміналістики (теоретичні засади науки) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .   . . .  
Тема 2. Криміналістичні ідентифікація і діагностика . . . . . . .
Розділ II. Криміналістична техніка . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Тема 4. Криміналістичні фотографія і відеозапис . . . . . . . . . .
Тема 5. Криміналістична трасологія . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Тема 6. Криміналістичне зброєзнавство . . . . . . . . . . . . . . . . .
Тема 7. Криміналістичне документознавство . . . . . . . . . . . . .
Тема 8. Криміналістична габітологія . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Тема 9. Криміналістичний облік . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Навчальне видання

 

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...