Главная Обратная связь

Дисциплины:


Розділ 5. ТЕХНОЛОГІЯ МІЦНИХ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ, ВИНОГРАДНИХ І ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ ВИН5.1. Лікеро-горілчаний завод виробляє малинову наливку. Для її виготовлення використовують спиртований малиновий сік з вмістом спирту 20%. Розрахуйте, скільки потрібно 96%-ного спирту для приготування 1000 л спиртованого малинового соку.

5.2. Для виробництва лікера Вишневий використовується цукровий-сироп з вмістом цукру 73%. Розрахуйте, скільки необхідно взяти цукру і води, щоб приготувати 225 кг сиропу?

5.3. Завод виробив партію лікеро-горілчаних виробів. В табл. 5.1. дана їх характеристика. Визначіть групу напоїв, до яких кожний з них належить і запишіть в табл. 5.1.

Таблиця 5.1.

Варіанти завдання

Варіант Вміст спирту,% Вміст цукру,% Вміст кислот, % Група лікеро-горілчаних напоїв
0,5  
0,2  
0,7  
- 0,4  
0,7  

 

5.4. Для виробництва горілки Посольська використовується цукровий сироп з вмістом цукру 10%. Розрахуйте, скільки потрібно цукру і води для виготовлення 100 кг такого сиропу.

5.5. Горілка Екстра має вміст спирту 40%. Для її виготовлення використовується спирт-ректифікат вищого очищення з вмістом спирту 96,2%. Розрахуйте, скільки потрібно такого спирту для виготовлення 1000 л горілки.

5.6. Завод виготовив партію виноградного вина Столове біле і відправив його торгівельному підприємству. При прийманні партії встановлено, що вино каламутне, має брудно-бурий колір, а на дні пляшок виявлено чорний осад. Смак негармонійний. При складанні акту якісного приймання виникла необ­хідність точно назвати виявлений дефект і причину його виникнення. Що робити з таким вином?

5.7. Винний цех виготовив партію вина різних груп. Характеристика приведена в таблиці 5.2. Визначить назву кожної групи вина і запишіть у табл. 5.2.

Таблиця 5.2.

Варіанти завдання

 

Варіант Вміст спирту,% Вміст цукру,% Рік виготовлення Група вина
0,3  
 
 
 
 
 

5.8. На складі готової продукції зберігалось 2 місяці вино столове біле. Умови зберігання оптимальні. Але у вині виявлене легке помутніння. Які причини цього дефекту і як його можна запобігти?

5.9. При зберіганні вина Рислінг виявлено, що воно втратило аромат, стало тягнучим, маслоподібним. Поясніть, що могло викликати такі зміни у вині і як запобігти цей дефект?

5.10. Для виробництва Шампанського використовується цукровий сироп з вмістом цукру 60%. Розрахуйте, скільки потрібно цукру для виготовлення 50 л такого сиропу.5.11. На винзавод для виготовлення Шампанського надійшла партія винограду трьох сортів - Шардоне, Піно білий, Піно черний. При визначенні технологічних показників ягід встановлено, що відношення вмісту цукру до загальної кислотності було у сорту Шардоне - 18, Піно білий - 21, Піно чорний - 25. Який сорт краще використати для виготовлення Шампанського?

5.12. Для виготовлення плодово-ягідного вина Біле міцне використовується спиртований яблучний сік (25% спирту). Розрахуйте, скільки потрібно 96%-ного спирту для виготовлення 2000 л такого соку?

5.13. На складі готової продукції зберігалось біле столове плодово-ягідне вино. Температура була 25°С. Через 1 місяць на поверхні вина утворилась біла плівка, появився неприємний запах. Вкажіть назву дефекту і причини його утворення, міри запобігання.

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...