Главная Обратная связь

Дисциплины:


Задачі з юридичної практики. 1. Черговий електротехнік Карбан звернувся до місцевого суду з позовом про стягнення із заводу грошової винагороди за понаднормову роботу1. Черговий електротехнік Карбан звернувся до місцевого суду з позовом про стягнення із заводу грошової винагороди за понаднормову роботу. Справа попередньо розглядалася в комісії з трудових спорів, але сторони до згоди не прийшли. У судовому засіданні виявилось, що розрахунки сплати понаднормових робіт позивач зробив неправильно, що йому дійсно належить виплатити у два рази більше.

Против цього став заперечувати представник заводу, він пояснив, що Корбан в заяві указав меньшу суму тому, що завод йому на протязі минулого та цього року надавав матеріальну допомогу, а також преміював. Корбан це підтвердив і був згоден на суму, яку він вказав у заяві. Суд не взяв до уваги пояснення представника заводу і стягнув із заводу на користь позивача ту суму, яка повинна була сплачена Корбану, тобто подвійну суму.

Чи обґрунтовані пояснення представника заводу щодо зменшення заводом сумі виплати? Чі мав право Корбан на подвійну суму якщо він неодноразово одержував матеріальну допомогу та премії від заводу? Про який принцип цивільного процесу йдеться мова у задачи? Чи правильно суд прийняв рішення, стягнувши з заводу на користь Корбана подвійну суму? Відповідь підготувати письмово в робочому зошиту.

 

2. Судова колегія в цивільних справах касаційного суду своєю ухвалою скасувала рішення суду першої інстанції та апеляційного суду про поновлення на роботі Хмелюка з підстав порушення норм процесуального права, що унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи і спрямувала справу на новий розгляд до апеляційного суду в іншому складі суддів.

При новому розгляді справи у складі суду був суддя першої інстанції, який прийняв рішення по справі Хмелюка.

Вкажіть порядок розгляду справ у першій інстанції, апеляційної інстанції якщо вони повернені на новий розгляд у зв’язку з неповним з’ясуванням обставин у справі.

 

3. Чебрець, подавши позов на Лиходія про відшкодування вартості нанесених збитків, просив суд викликати з м. Ужгорода в судове засідання свідком Макаревського, який був єдиним очевидцем автомобільної аварії, внаслідок якої позивач і його автомашина одержали пошкодження.

Беручи до уваги значну відстань розташування м. Києва від м. Ужгорода, суддя доручив суду, за місцем проживання Макаревського, допитати його там і надіслати ці матеріали суду.

Визначте відповідність процесуальних дій судді вимогам принципу безпосередності. Чи мав право суддя доручити допитати Макаревського слідчиму, за місцем його проживання, попередивши Макаревського за відмову від дачі показань, чи дачу завідомо неправдивих показань? 

4. Районний відділ соціального захисту пред’явив позов про стягнення з Побігайла суми переплаченої пенсії. Оскільки Побігайло тяжко хворів і перебував на стаціонарному лікуванні, суддя зупинив провадження у справі до його одужання. Ураховуючи такі обставини, представник районного відділу соціального забезпечення відмовився від позову. Суддя прийняв цю відмову і провадження у справі закрив.

Чи відповідають принципам цивільного процесуального права дії представника райсоцзахисту і суду ?

 

5. При розгляді справи про розділ будинку за позовом Таранова до спадкоємців місцевий суд зробив одногодинну перерву на відпочинок. Після перерви була проведена заміна судді, який раптово захворів і був відправлений до лікарні. Новий суддя спочатку вирішив питання про забезпечення позову в іншій справі, а потім продовжив розглядати справу про розділ будинку.

Чи мало місце в цих діях порушення принципів цивільного процесуального права ?

 

6. Визначте письмово і проаналізуйте статті ЦПК, у яких закріплені положення принципів диспозитивності, змагальності, публічності, раціональної процесуальної форми, безпосередності, усності, процесуальної рівноправності сторін та ін.

 

Уміння, які мають бути вироблені під час заняття:формування знань про предмет цивільного процесуального права, місце галузі в системі права України, роль суду у захисті прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб, засвоєння основних засад (принципів) цивільного судочинства з метою їх правильного застосування у професійній діяльності.

Навички, які мають бути вироблені під час заняття: відтворювати основні поняття цивільного процесуального права; аналізувати законодавство, відповідно до якого суд вирішує справи; давати характеристику цивільно-процесуальних інститутів, посилаючись на норми ЦПК, характеризувати зміст принципів як основних засад цивільного судочинства, з метою правильного їх застосування при вирішенні практичних завдань.

Перелік процесуальних документів, які можуть складатися студентами під час підготовки до заняття: позовні заяви із спорів, що виникають з цивільних, трудових та сімейних правовідносин.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...