Главная Обратная связь

Дисциплины:


Практичне заняття – 4 годПерше практичне заняття – 2 год.

1. В юридичну консультацію звернулась гр-ка Богословська з проханням підказати, що їй робити у зв’язку з тим, що вона загубила виконавчий лист. Виконавчий лист був загублений разом з паспортом та іншими документами. Про свою втрату вона повідомила міліцію в той же день, про що свідчить довідка, з райвідділу міліції.

Дати відповідь Богословської. Чи можливо отримати копію або дублікат виконавчого листа? Якщо так, то хто його видає та якій порядок існує для його отримання?

 

2.Розглянувши справу за позовом Кужель до ТОВ «Сучасні страви», про відновлення на роботі та стягнення заробітної платні за вимушений прогул за 3 міс. та за моральну шкоду, суд вирішив: позов задовольнити і відновити Кужель на колишній роботі у якості продавця негайно; стягнути на користь Кужель платню за 3 місяці вимушеного прогулу у розмірі 5720 грн., негайно виплатити заробітну плату за 2 міс. та за моральну шкоду 1500 грн.; в дохід держави стягнути 67,20 грн. судового збору.

Чи правильне рішення суду? Якій існує порядок відновлення на роботі, виплати з/ плати та стягнення судового збору по цієї категорії справ?

 

3. Державний виконавець прибув до місця проживання боржника Звягільського для опису майна і накладення арешту о 21 год. 30 хв. Однак його дружина не відчинила дверей державному виконавцю, посилаючись на пізній час.

Через півгодини виконавець з’явився з понятими і представником ЖЕКу, зламавши дверний замок, зайшов до квартири і описав меблевий гарнітур “Анна”, телевізор “Соні ”, піаніно фірми “Шредер”, книжкову шафу, обідній стіл (на загальну суму 15700 грн.). Дружина Звягільського просила державного виконавця залишити сім’ї обідній стіл, а також не включати до акта піаніно, оскільки їх син Євген (17 років) є учасником музичного ансамблю “Обрій” і піаніно йому потрібно для репетиції. Вона просила не включати до спису і деякі інші речі, оскільки рахунок боргу становить 8000 грн. Державний виконавець прохання Звягільської залишив без задоволення, тому вона звернулася зі скаргою до суду, вважаючи дії судового виконавця неправильними.

Дайте висновок щодо скарги. Чи правильні дії судового виконавця?

Час провадження виконавчих дій? Майно, яке підлягає опису та арешту.

 

4. За виконавчими листами із заробітку боржника Борзова стягувалися щомісячно аліменти на утримання непрацездатної матері, а також шкода, заподіяна Борзовим Голикову розкраданням майна, що належало останньому на праві приватної власності.

У зв’язку з виходом Борзова на пенсію за віком він звернувся до суду із заявою, в якій просив дати вказівку державному виконавцю щодо зменшення розміру щомісячних стягнень з його пенсії, оскільки розмір її значно нижчий від розміру його колишнього заробітку.Хто і в якому порядку вирішує такі питання? Якими є особливості звернення стягнення на пенсію?

 

5. За позовом Круглова суд своїм рішенням зобов’язав Тихонова протягом двох місяців відремонтувати стелю і стіни у двокімнатній квартирі, яку займає Круглов, у зв’язку з тим, що Тихонов, залишивши відкритим у своїй квартирі кран, залив квартиру Круглова і зіпсував побілку та штукатурку стелі і стін. По закінченні двомісячного терміну державний виконавець установив, що Тихонов до ремонту не приступав і відмовляється від його проведення.

Які заходи встановлено законом щодо забезпечення примусового виконання таких рішень?

 

6. Яворівський рішенням суду був поновлений на роботі з виплатою зарплати за 30 робочих днів вимушеного прогулу. Наступного дня він одержав виконавчий лист і пред’явив його директорові заводу з проханням видати наказ про його поновлення на роботі.

Директор заводу заявив, що рішення суду він не виконає до того часу, поки ця справа не буде переглянута апеляційним судом.

Яким є процесуальний порядок виконання судових рішень про поновлення на роботі ? Що робити Яворівському? Які дії ДВС, суду?

7. Мосійчук звернувся до суду з позовом до Прилипка про стягнення заборгованості за договором позики в сумі 30 000 грн. Під час попереднього судового засідання у справі сторони уклали мирову угоду, за умовами якої Прилипко зобов’язався сплатити Мосійчуку 5 000 грн протягом трьох місяців, а в рахунок решти суми боргу передати належний йому автомобіль протягом того ж строку. Ухвалою суду мирову угоду було затверджено, провадження у справі закрито.

Протягом наступних трьох місяців Прилипко прийнятих на себе зобов’язань не виконав, а на звернення Мосійчука заявив, що навіть і не мав наміру сплачувати гроші та передавати автомобіль.

Яким чином може захистити свої права Мосійчук? Чи можливе примусове виконання мирової угоди, укладеної в цивільній справі? Якщо так то назвіть умови та підстави такго виконання та, які виконавчі документи необхідні для цього?

Уміння, які мають бути вироблені під час заняття:формування знань про виконавче провадження, повноваження державного виконавця, права та обов’язки осіб, які беруть участь у виконавчому провадженні, розуміння змісту процедурних питань; формування вмінь щодо підготовки процесуальних документів.

Навички, які мають бути вироблені під час заняття: складати заяви, клопотання, інші процесуальні документи.

Перелік процесуальних документів, які можуть складати студенти під час підготовки до заняття: заява про видачу виконавчого листа; ухвала про видачу дубліката виконавчого листа; заява про зміну способу і порядку виконання рішення; ухвала про заміну сторони виконавчого провадження.

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...