Главная Обратная связь

Дисциплины:


Церков учить терпеливости92. Передовсім учить людей терпеливости, учить нас зносити то, що невідмінна доля приносить.

93. Суть поміж людьми вже з самої природи і конечности великі і многі ріжниці, котрим ніяк зарадити не можна. Вже з роду чоловік чоловікови не рівний. Природа одному дає довше житє, більшу силу, сильнійше здоровлє, більше спосібности — дари, котрих іншим відмовляє, або котрими інших наділяє не в рівній мірі.

94. До того і біг річей, обставини — то, що судьбою називаємо і що не залежить від волі людей, або залежить лиш в невеликій части, то всьо дає кождому чоловікови так ріжне житє, що мріяти о беззглядній рівности людей, се єсть противитися самій природі річей. До того чоловік, будучи паном свого поступованя, кождий для себе більшою або меншою охотою і усильностію в праці, поступованєм консеквентним і витревалим в більшій або меншій мірі напрямом своєї праці і ідеями житя, моральностію або браком принципів, судьбу свою собі зміняє, поправляючи або псуючи то, що природа і доля дала.

95. Той фактичний стан нашого житя, з котрим не числяться утопісти соціяльної демокрації, накладає на чоловіка конечність много зносити і много терпіти. Взбуджати в людях невдоволенє і розпуку перед тим, що в їх долі не дасться усунути, се єсть відбирати їм відвагу і силу до праці над тим, що власним поступованєм могли би змінити.

96. Ісус Христос пребогатим відкупленєм рода людського, не зніс тих трудів і терпінь, з котрими так звязане людске житє. Приніс однак людям нову силу до борби житя, показуючи, що дочасні терпіня суть досвідченями, котрі нам зсилає Боже провидінє, суть нагодою до чесноти і заслуги. Крест — се для христіянина конечне условє, без котрого не може стати учеником Христовим: Велику поміч і велику осолоду знаходять христіяни в самім примірі Христового житя. Принимаючи на себе добровільно муку і смерть, дивним способом злагодив Христос наші печалі, а оказуючи вічну славу, довів людей до того, що з радостію терпіли муки, з радостію ішли на смерть. Ми знаємо, що

(2 Кор. 4, 17). Євангеліє учить людей терпеливости в зношеню невідмінної долі, і наклоняє людей до успособленя і до праці, котра могла би їх долю змінити.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...