Главная Обратная связь

Дисциплины:


Любов убогих підносить153. Стан убогих єсть через те найприкрійшим, що світ убогими гордить, уважає їх положенє за встид і пониженє. Убогий природно чуєся опущеним, самотним, чуєся упокореним і слабим. Вслід за недостатком майна ідуть тяжкі труди і борби для захованя житя. Христос (Мт. 11, 28) кличе до себе, обіцює їм потіху — і віруючі знаходять її в почутю чистої совісти, в надії вічної щасливости, в достоїнстві Божих дітей.

Примір Христового житя

154. Церков ставляє за примір, яко ідеал, житє Того, котрий

(2 Кор. 8, 9).

155. Сам той примір Бога-чоловіка, Пана неба і землі, котрий на світі хотів уходити за Сина теслі і був погорджений і ненавиджений від людей, пригадує безнастанно христіянам всім зарівно богатшим як і убогим, що убожество не єсть пониженєм, що о вартости чоловіка не рішає ані єго маєток, ані суд людей о нім.

Вартість чоловіка

156. Ту вартість становить лишень чеснота і заслуга. Таке понятє о убожестві і вартости підносить упокореного, всказує єму спосіб, котрим легко може і богача перевисшити, богатством не земским, а небесним – тими єдиними правдивими вічними добрами.

Церков перестерігає богачів

157. Ті, котрих доля наділила богатствами, мають з природи річи покусу так привязатися до них, що їх над все цінять. О тім небєзпеченьстві рішучо перестерігає Церков, повтаряючи за св. Ап. Павлом, що:

Багаство небезпечне

158. Христос приказує давати милостиню: (Лк. II, 41). Впрочім перестерігає, що богатства суть перешкодою до спасеня:

Тим, що в богатствах шукали цілого щастя, грозить Христос словами незвичайно строгими.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...