Главная Обратная связь

Дисциплины:


Суспільна донеслість166. Гадаю, що трудно не видіти суспільної донеслости науки, котра з одної сторони підносить убогого і матеріяльно і морально, а з другої каже кожде єго право свято шанувати, накладає на всіх тяжкий обов'язок ратувати го в крайній біді — навіть з власною великою жертвою.

167. Такій науці відмовляти значена суспільного, як се роблять соціялісти, тілько для того, бо стоїть на сторожи правно набутої власности — се однак суд сторонничий і несправедливий.

168. Христос і Церков — не зносить приватної власности богатших, але робить більше, бо наклоняе їх до добровільних жертв христіяньского милосердія — а що робить се успішно, свідчать всі інституції милосердія, котрих тоді зчислити.

169. Всі ті науки Церкви ведуть людей, що її голосу слухають, до здійсненя Христового ідеалу, щоби всі були одним: (Йо. 17, 21.)

Ідеал любви

170. Лучить нас всіх христіян любов до Бога нашого небесного Отця і спільна мета нашого житя — спасене вічне, котре в Бозі маємо осягнути і чаша Христової крови пролита за нас всіх і спільно нам достоіньство прибраних Божих дітей і скарбниці ласк отверті для нас всіх. І ми всі з роду братьми, дітьми одної Божої родини і для нас всіх найвисшим щастєм, найвисшим ідеалом — ідеал Христа:

* * *

В акції суспільной

171. Хіба ті, що не знають, або не хотять знати суспільної акції Церкви, могуть не здавати собі справи з соціяльної далекосяглости її принципів. До нас, священиків, належить брати ініціятиву тої церковної акції, до нас — держати її в руках, до нас дати її пізнати і через те пізнанє допровадити до віри тих, що від неї відступили, бо не знаючи спасеня, котре Церков дає, поза нею надіялися знайти лік на суспільні рани, котрі виділи. Підносячи днесь прапор сеї церковної акції суспільної, мушу з Вами, Преподобні Отці, порозумітися, щодо сеї спільної нашої праці. До провадження акції соціяльної потреби нам солідарности, ревности, науки і великої розваги.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...