Главная Обратная связь

Дисциплины:


Художньо-декоративні виробиЦе вироби, які мають декоративно-художнє і утилітарне призначення в житті людини. Умовно їх поділяють на унікальні та художньо-декоративні вироби широкого вжитку.

Унікальні художні вироби створюються в одиничних екземплярах самим автором і мають велику художню цінність.

Керамічні художньо-декоративні вироби широкого вжитку виготовляють у вигляді копії з оригіналу серіями чи масово з фарфору, фаянсу, майоліки, тонкокам'яної кераміки, гончарної кераміки та напівфарфору.

Асортимент художньо-декоративних виробів включає в себе такі підгрупи:декоративну скульптуру, декоративні вази, настіннітарілки і блюдця, художньо оформлений посуд, сувенірні вироби.

Технологія виробництва цих виробів суттєво не відрізняється від виробництва побутового посуду. Керамічну масу готують більш ретельно, формують вироби литтям в гіпсові форми чи пластичним методом, випускають глазурованими і неглазурованими. Декорування художньо-декоративних виробів переважно такими видами: живописом фарбами та золотом і сріблом, декоруванням люстровими глазурами, деколькоманією зі штампом золотом, покриттям, напівпокриттям тощо.

Декоративна скульптура — це барельєфи, бюсти, фігури людей, тварин, птиць, риб тощо. Декоративні вази займають особливе місце в художньо-декоративних виробах і користуються великою популярністю як подарункові. Вази випускають круглої, овальної, циліндричної, веретеноподібної і бочкоподібної, прямокутної, конічної краплевидної та фантазійної форми; вони можуть бути з ручками різних розмірів та різного призначення. Поверхня їх буває гладкою чи рельєфною. Особливу увагу виробництву художньо-декоративних виробів в Україні приділяють такі підприємства як Київський заводи художньої кераміки "Деффа", Баранівський, Коростенський, Полтавський фарфорові заводи, Будянський фаянсовий завод, Васильківський майоліковий завод, Львівський керамічний завод та ін. Вони випускають сервізи столові, чайні, кавові та різноманітні набори з рисунками високої групи складності, використовуючи багаті традиції українського народного мистецтва. Так, Дружківська колективна промислово-торговельна фірма "Ранок" випускає сервізи та гарнітури широкої комплектації. Гарнітур "Шахтарський весільний" складається з комплектів столового, чайного і кавового, а також наборів для салату, фруктів і варення. При створенні зразків художники гармонійно об'єднують класичність і сучасність у формах, а також колорит народного розпису.

Київський завод художньої кераміки "Деффа" спеціалізується на виготовленні сувенірів та подарунків, а також побутового посуду. Це підприємство є найбільшим виробником ваз, скульптури, сервізів, наборів та декоративних виробів в Україні, які експортуються в Англію, Іспанію, Німеччину та країни Близького Сходу.Серед найменувань декоративної скульптури, цього підпри­ємства, які користуються попитом, "Мамина пісня", "Зустріч", "Попелюшка", "Карась", "Козак", "Колискова", "Солоха і дяк", "Несе Галя воду", "Цигани", "Закохані" та ін.

Асортимент майолікових художніх виробів досить різноманітний: декоративна скульптура різних розмірів, вази для квітів та декоративні, посудини у формі бочок, домашніх тварин, куманці, глечики, вазони, кварти, попільнички, підставки для квітів, свічники, кухлі для пива (за формою нагадують постать козака) тощо. Ці вироби декоровані однокольоровою чи багатокольоровою поливою з рельєфними візерунками, розписані кольоровими ангобами або декоровані глазур'ю "кракле" тощо.

Найбільш своєрідними видами української майоліки є опішнянська, Васильківська, Косівська та Берегівська. Для них характерне використання в декорі художньо-декоративних виробів рельєфів, розпису ангобами та різними глазурами. Відрізняються вони колоритом та характером орнаменту.

Для гончарної керамікипритаманні такі види художньо-декоративних виробів: вази для квітів, настінні тарілки та блюда, сувеніри, скульптуру, іграшки, для яких характерні оригінальна форма та декор, що відображають національні та місцеві особливості районів виробництва.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...