Главная Обратная связь

Дисциплины:


Виготовлення плиток на потоково-конвеєрних лініяхПотоково-конвеєрна лінія (рис. 8.3) складається з двох пресів, конвеєрної роликової чи ланцюгової сушарки 2, у якій плитки висушуються теплотою від згоряння природного газу в мікро смолоскипових інжекційних чи пальниках теплотою газів, що відходять.

 

Рис. 8.3. Потоково-конвеєрна лінія:

1 - прес, 2 - сушарка, 3,5 - печі, 4 - глазурувальна установка

Механічна міцність відпресованої плитки на вигин повинна бути не менш 0,6 МПа машини 4 для нанесення глазурі методом розпилення в газовій роликовій печі 5 для политого випалу плиток.

Лінія працює в такий спосіб. Плитки пресують на пресах 1 у два прийоми з паузою для видалення повітря з маси. Первинний тиск при пресуванні 3,5—4,5 МПа, вторинне — 10—12 МПа. За кожне пресування пресуються дві плитки, прес робить 14—15 ударів у хвилину. Механічна міцність відпресованої плитки на вигин повинна бути не менш 0,6 МПа. Відпресовані плитки з преса двома потоками надходять на тексропний конвеєр, на якому щітками очищається лицьова поверхня плиток. На стрічковому конвеєрі довідковим пристроєм із двох сторін равликів, знімаються зашпори. Потім плитки направляються на приймально-розподільний пристрій, на якому за допомогою автоматичних стрілок два потоки плиток розділяються на чотири. Після цього, правильним пристроєм знімають зашпори з двох інших сторін плиток, і лицьова поверхня обдувається повітрям. По роликовому чи конвеєрі втулочно-роликовим ланцюгам плитки надходять у сушарку 2. Температура сушіння 200 — 280°С. Швидкість руху плиток по сушарці 1,3 м/хв. Залишкова вологість плиток після сушіння менше 0,5%. Кожну лінію укомплектовано чотирма пресами 1 із тригніздовими прес-формами, де вироби охолоджуються 40-60°С в душуючих коробах і надходять у глазурувальну машину.

При глазуруванні розпиленням плитки рухаються чотирма потоками і подаються у другу щілинну роликову піч на полите обпалювання.

Потоково-конвеєрні лінії укомплектовано чотирма пресами (2 робочих, 2 резервних) із тригніздовими прес-формами. Прес-порошок надходить у бункери пресів від баштових розпилювальних установок. Пресування в залежності від вологості і гранулометричного складу прес порошку виробляється при первинному тиску 5 МПа, вторинному - 7 МПа. Плитки сушать у двохярусній сушарці на протязі 10 хв. при температурі 250оС. Сушарку обладнано системою гасових горілок з автоматичним регулюванням температури.

Утельне обпалення проводиться у роликовій двоярусній печі на протязі 20 хв. при максимальній температурі 980оС. Піч обладнано газовими інжекційними пальниками, групи яких мають автоматичне регулювання по заданому режимі.

Глазурування здійснюється в установці методом дворазового поливу двох потоків плиток по 6 рядів у кожнім. Подвійний полив через щілини завширшки 0,55 мм. дозволяє отримувати рівномірне покриття поверхні плиток.Полите обпалювання глазурованих плиток здійснюється в газовій муфельній печі 5 із сітчастим конвеєром при максимальній температурі 980°С на протязі 28 хв.

Керамічні плитки, що виходять з обпалювальної печі, перетворюються з дванадцятирядного потоку у два однорядних, проходять візуальне розсортовування на три сорти, автоматично складаються в стопку з 45 плиток і завантажуються в попередньо встановлені картонні шухляди, що обв'язуються на машині поліпропіленовою стрічкою та укладаються на піддон.

Автоматизована потоково-конвеєрна лінія № 1046 включає гідравлічні преси, обладнані прес-формами для одночасного пресування восьми плиток розмірами 150 х 150 мм. Відпресовані плитки відбираються від преса транспортним пристроєм і автоматично завантажуються у вертикальну сушарку, де також автоматично підтримується заданий температурний і гідравлічний режими. Оптимальна відносна вологість у сушарці 60%, температура вихідних із сушарки плиток 60°С, залишкова вологість менш 1%, витрата теплоти на 1 кг вологи, що випаровується, 6285 кДж. Із сушарки плитки подають конвеєром у чотири накопичувачі. У накопичувачах створюється запас плиток на випадок зупинки преса для чищення штампів і дрібного ремонту. Накопичувач складається з двох пар ланцюгів, на яких укріплені несучі полки, що вміщають 600 плиток. Чотири накопичувачі можуть забезпечити роботу печі протягом 30 хв., даючи можливість зупинити прес на цей час для дрібного ремонту. З накопичувача автомат завантаження подає плитки в обидва яруси печі для утельного випалу по шість плиток в одному ряду.

Після утельного випалу плитки надходять на конвеєр для глазурування та декорування. На конвеєрі перед глазуруванням плитки за допомогою спеціального пристрою сортують по механічній міцності. Плитки з механічною міцністю нижче заданої роздавлюють і відправляють на переробку. Потім плитки сортують по ступені деформації (на опуклість і увігнутість). Плитки з деформацією, що перевищує задану, автоматично зіштовхуються в спеціальний бункер. Придатна утельна плитка надходить у два нагромаджувачі, а потім на механізм для зняття фасок.

Перед глазуруванням поверхню плиток очищають і зволожують форсунками в спеціальній камері. Глазур на плитки наносять за допомогою пристрою типу дзвону. При цьому плитки просуваються під пристроєм на тексропних п'ятигранних ременях із швидкістю 12—50 м/хв. Глазур стікає з поверхні дзвону, що уможливлює застосовувати суспензії глазурі з підвищеною щільністю і забезпечує більш стабільну роботу і більш високу якість глазурного покриття.

Після глазурования плитки проходять через спеціальні механізми для зачищення торців і обдування. Потім плитки надходять у камеру для закріплення глазурі розчином клею АПВ (алькольполівініл). Глазур фіксують для того, щоб у серіографічній машині вона не налипала на сітку. З камери плитки надходять на машину для нанесення малюнка методом серіографії. На час чищення сітки машини плитки направляють у невеликий накопичувач, у якому вміщається 100 плиток. Для одержання багатобарвного малюнка на лінії встановлені ще дві серіографічній машини з камерами для фіксації глазурі накопичувачами. На глазурувальній лінії можна наносити також під глазурний малюнок.

Після глазурування та декорування плитки розділяються на два потоки і надходять у піч для политого випалу. Перед автоматами завантаження плиток у двох'ярусну піч для повторного випалу також установлені накопичувачі. Обпалені плитки поєднуються в один потік і направляються конвеєром для сортування та автоматичного упаковування на ділянку, де встановлені конвеєри (робочий та і резервний). Плитки сортують на три сорти візуально. На випадок короткочасних зупинок перед машинами встановлені нагромаджувачі. Відсортовані плитки автоматично надходять на машини для упакування.

Для зниження загальної витрати палива на потоково-конвеєрних лініях вторинне тепло (від охолодження обпаленої продукції, а також димові гази) використовують для сушіння відпресованих плиток. Крім того, на деяких заводах тепло, що відходить, утилізують за допомогою економайзерів, у яких димовими газами нагрівають воду до температури 70—80°С. При правильній організації корисно використовується до 50—60% тепла, що відбирається від печей.

Застосування роликових сушарок і грубок із розширеними каналами (до 2100 мм — на 12 рядів плитки розмірами 150 X 150 мм), розроблених на нових конструктивних принципах, дозволяє значно збільшити продуктивність ліній, спростити компонування лінії і без збільшення її габаритів, робити архітектурно-художню обробку лицьової поверхні плиток, створити ряд універсальних потоково-конвеєрних ліній, що складаються в залежності від необхідної продуктивності з уніфікованих модульних секцій сушарок і печей для виробництва керамічних плиток самого різноманітного асортименту.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...