Главная Обратная связь

Дисциплины:


Технологічні процеси. На пористу керамічну підставку (лещадку) послідовно наливають у виді шлікерів три шари — розділовий 

На пористу керамічну підставку (лещадку) послідовно наливають у виді шлікерів три шари — розділовий, плитковий і глазурний. Потім підв'ялену масу розрізають на підставці на плитки заданого розміру, тут же їх сушать і обпалюють. Розділовий шар забезпечує зчеплення плитки з лещадкою у сирому стані і вільне відділення плитки від лещадки після випалу за рахунок того, що маса розділового шару при температурі випалу литих плиток не спікається. Недолік цього способу в тім, що після випалу приходиться очищати тильну сторону обпалених литих плиток від залишків розділового шару, щоб забезпечити зчеплення її з розчином при облицюванні стіни.

При виробництві плиток методом лиття компоненти маси та глазурі подають у видаткові бункери, що забезпечують добовий запас. Бункери обладнані автоматичними дозаторами. Віддозовані сировинні матеріали кожного шару окремо завантажують у відповідні кульові млини, де у водяному середовищі здійснюють мокрий тонкий помел матеріалів.

Таблиця 8.1

Сполуки основного плиткового шару, %

Компоненти Склад
Глина веселовська чи Новорайська 6,5
Каолін 7.5
Склобій чи ерклез
Нефеліновий концентрат  
Польовошпатовий концентрат    
Шамот
Кварцовий пісок      
Пірофосфат натрію 0,06 0,01 0,06 ОЛ
Кальцинована сода 0.2  

 

Отриманий після мокрого помелу матеріалів шлікер через вібросито зливають із кульового млина в прийомний басейн із пропелерною мішалкою, відкіля насосом перекачують у видаткові басейни, розташовані безпосередньо у ливарного конвеєра, де шлікер доводять до потрібних параметрів.

Шлікер розділового шару подрібнюють до залишку 2— 5% на ситі № 0063, вологість шлікеру 90—95%, щільність 1,05—1,08 г/см3. Шлікер основного плиткового шару подрібнюють до залишку 12—15% на ситі № 0063, він має вологість 26—28%, щільність 1,75—1,87 г/см3. Помел матеріалів глазурі ведуть також у кульових млинах мокрого помелу. Тривалість помелу 28—30 год. до залишку 0,07—0,15% на ситі № 0063. Готовий глазурний шлікер із вологістю 40—45% зливають у прийомний басейн, при цьому його проціджують через сито № 0125, а потім перекачують у видатковий басейн, де доводять до щільності 1,5— 1,6 г/см3.

Плитки виготовляють на потоково-конвеєрній лінії. На ливарному конвеєрі послідовно встановлені пристрої для подачі лещадок, нанесення розділового, основного плиткового і глазурного шлікерів, зачищення лещадок, нарізки плиток, автоматичного завантаження в сушарки та піч. Товщина шарів, що наносяться, відповідно розділового — 0,07—0,25, плиткового — 2,5—4, глазурного — 0,3— 0,5 мм. При поливі кожен наступний шар наносять у момент зникнення дзеркала вологи з попереднього шару і не пізніше 10 с. після цього. Після зникнення дзеркала вологи глазурного шару лещадка надходить на пристрій, що зачищує, а потім у різальний пристрій, де дисковими ножами нарізується плитка.Сушать і обпалюють плитки на конвеєрній лінії з роликовими сушарками та піччю конструкції НДІбудкеріміки. Тривалість сушіння 22 хв. при температурі 180—340°С, сушарка трьох секційна, із газовим опаленням. Лещадки рухаються в три струмки по роликах, переходячи потім у піч. Після третьої секції сушарки на відкритій ділянці роликового конвеєра встановлені обертові металеві щітки з аспірацією для очищення тильної сторони лещадки від залишків шлікерів. Температура випалу в печі 1030—1060°С, тривалість випалу 33 хв.

Після печі лещадка надходить у поличну камеру охолодження. При виході з камери охолодження плитки знімають із лещадок, розсортовують і передають для склеювання в килими.

Дефекти, що можуть виникати:

- засмічення глазурі, що виникає від улучення пилу при зачищенні лещадок абразивними колами, недостатнього обдування плиток перед входом у піч;

- деформація, що є наслідком неправильного підбора сполук розділового та основного плиткового шарів, у також порушення температурного режиму випалу;

- задирання глазурі, недоріз і ушкодження плиток, при зачищенні лещадок, обумовлені нечіткою роботою конвеєра.

Виготовлення лещадок. Лещадки відіграють важливу роль у виробництві литих плиток. Вони усмоктують вологу із залитого в них шлікеру і віддають цю вологу в сушарках. Піддаючи багаторазовому нагріванню та охолодженню в процесі випалу литих плиток, лещадки повинні мати міцність, пористість та термостійкість.

Лещадки виготовляють по різних технологічних схемах. Наприклад, глину та трепел проминають на бігунах мокрого помелу, змішують із шамотом і воложать у двох вальному змішувачі. Потім на стрічковому пресі формують валюшку, що висушують до вологості 10—13% і подрібнюють на ротаційному млині. З отриманого прес-порошку після вилежування протягом 8—24 години пресують лещадку на пресі, далі її висушують у тунельній сушарці до 1—3%-ної вологості та обпалюють у тунельній печі при температурі 1040— 1080°С.

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...