Главная Обратная связь

Дисциплины:


У відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління МВС України в Тернопільській області про зобов’язання виплатити грошову допомогу – в і д м о в и т иУхвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

 

Суддя

 

Додаток 2

 

Справа № 2-9225/10р. 15 вересня 2010 року

У Х В А Л А

Іменем України

Тернопільський міськрайонний суд в Тернопільській області в складі:

головуючого: Вийванко О.М.

при секретарі: Чайковській М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі, в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м Тернополі про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги , -

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_1 звернулась в суд з позовною заявою до Управління пенсійного фонду України в м.Тернополі про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи суд вважає що слід закрити провадження у справі, виходячи з наступного.

Рішенням Конституційного суду України №19-рп/2010 від 09.09.2010 року визнано такими що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення ЗУ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010р.№ 1691-VI, а саме:

- п.2 розділу І: «Пункт 3 частини першої статті 18 КАС України виключити»;

- п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України в редакції ЗУ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ.

Згідно ч.2 ст.152 Конституції України закони та інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України рішення про їх неконституційність.

Таким чином, враховуючи рішення Конституційного суду у справі № 1-40/2010 від 09.09.2010 року у відповідності до ст.15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно ст.18 КАС України, який діяв до моменту прийняття ЗУ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010р., місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.Таким чином, спори з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг розглядається в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно п.5 ч.1 ст.83 ЦПК України, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі закриття провадження у справі.

Відповідно п. 4 ч. 2 ст. 83 ЦПК України сплачена сума коштів на оплату витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи повертається за ухвалою суду у разі закриття провадження у справі з підстав, визначених пунктом 1ст.205 ЦПК України,

За таких обставин, суд вважає, що слід закрити провадження у справі у зв’язку з тим, що справу не належить розглядати в порядку цивільного судочинства. Роз’яснити позивачу , що вирішення даного спору відноситься до компетенції адміністративного суду, та повернути позивачу понесені витрати на плату витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи, та судового збору.

На підставі викладеного, керуючись статтями 3,15, 83, 205, 210, 294-296 ЦПК України, суд ,-

УХВАЛИВ:

провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Тернополі про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги - закрити в зв’язку з тим що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Зобов'язати відділення державного казначейства у м. Тернополі повернути ОСОБА_1 судовий збір в сумі 07 (сім) грн. 00 коп., внесений нею 31.08.2010 року в відділені №2 у м. Тернополі ВАТ «Кредобанк», згідно квитанції №ПН-36РКО.

Зобов'язати відділення державного казначейства у м. Тернополі повернути ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ внесені нею 31.08.2010 року в відділені №2 у м. Тернополі ВАТ «Кредобанк», згідно квитанції №ПН-36.

Роз’яснити ОСОБА_1, що вирішення даного спору відноситься до компетенції адміністративного суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали суду до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

 

 

Головуючий О.М. Вийванко

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...