Главная Обратная связь

Дисциплины:


Структура каталогу ITIL 

За період свого існування бібліотека передового ІТ- досвіду постійно удосконалювалась і має сукупність формалізованих 10 фундаментальних процесів ITIL:

1) Управління інцидентами (Incident managment)

2) Управління проблемами (Problem managment)

3) Управління конфігураціями (Configuration managment)

4) Управління змінами (Change managment)

5) Управління релізами (Release managment)

6) Управління рівнем сервісу (Service level managment)

7) Управління фінансами (Financial managment fot IT services)

8) Управління потужністю (Capacity managment)

9) Управління безперервністю (IT service continuity managment)

10) Управління доступністю (Availability managment)

 

Відомо, що 1-7 сервісні процеси можуть бути автоматизовані, а інші 8-10 відносяться до стратегічної діяльності та автоматизації не піддаються.

1 Управління інцидентами (Incident managment).Інцидент (Incident) - це будь-яка подія: збої, запити на консультації тощо, яка не є частиною нормального функціонування сервісу і при цьому впливає або може вплинути на зниження якості сервісу або повне припинення його надання. Мета процесу забезпечити усунення інцидентів у гранично стислий термін. Для успішного управління інцидентами необхідно створення диспетчерської служби (Service Desk).

2 Управління проблемами (Problem managment).Організація процесу спрямована на зменшення кількості інцидентів, за рахунок виявлення та усунення причин виникнення інцидентів.

3 Управління конфігураціями (Configuration managment). Процес призначений для створення і підтримку в актуальному стані логічної моделі інфраструктури компанії.

4 Управління змінами (Change managment).Мета процесу є організація проведення змін з найменшим ризиком виникнення інцидентів, що викликані змінами.

5 Управління релізами (Release managment).Мета процесу - забезпечення працездатності виробничого середовища при впровадженні змін

6 Управління рівнем сервісу (Service level managment). Мета процесу - виявити склад і рівень сервісу на підставі вимогу споживачів і постачальників ІТ- сервісів, контролювати досягнення встановленого рівня сервісу.

7 Управління фінансами (Financial managment fot IT services).Мета процесу полягає в забезпеченні стабільного фінансування всіх інших процесів.

8 Управління потужністю (Capacity managment).Мета процесу виключити виникнення інцидентів, через недостатню потужність ІТ- інфраструктури компанії, і в той же час уникнути невиправданих витрат на придбання зайвих, не застосованих потужностей.

9 Управління безперервністю (IT service continuity managment).Організація процесу спрямована на забезпечення гарантованого відновлення надання ІТ- сервісів до рівня, необхідного для продовження бізнес-операцій за певний проміжок часу.10 Управління доступністю (Availability managment).Процес включає в себе забезпечення узгодженого рівня доступності сервісу, а також оцінку поточної доступність сервісу і планування дій, спрямованих на її подальше поліпшення

 

УВАГА!

Основні характеристики бібліотеки передового ІТ- досвіду (ITIL):

1. ITIL – об‘єднує базові знання - інформацію, яка містить рекомендації та рішення для створення інфраструктури та організації роботи корпоративних систем.

2. База знань формується на основі процесорного підходу, що знаходиться в основі організації управління ІТ-послугами.

3. Основне призначення ITIL - управління ІТ послугами (IT Service Management, ITSM).

4. ITIL побудована, як сукупність груп процесів, щодо надання та підтримки ІТ сервісів.

5. ITIL має методологічну підтримку (методики) для застосування рекомендації та рішення для створення інфраструктури та організації роботи корпоративних систем

6. ITIL забезпечує технічну підтримку (програмні комплекси) ІТ- послуг.

7. ITIL забезпечує консультаційну підтримку впровадження передового досвіду IT-послуг.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...