Главная Обратная связь

Дисциплины:


Політична публіцистика Дж. Оруелла : концепція політичного мисленняДжордж Оруелл – англійський письменник і публіцист. Одним з перших у світовій літературі Оруелл розкрив трагедію революції, у вдало знайдених художніх образах і пропорціях осмислив тоталітаризм і диктатуру як явище цивілізації.

Популярність Оруеллу принесли нариси про життя англійських шахтарів у бідних районах, спогади про війну в Іспанії, літературно-критичні та публіцистичні роботи.

Оруелл народився в Індії, в сім'ї службовця англійської колоніальної адміністрації. Отримав освіту в Ітоні - престижному і дорогому навчальному закладі, найаристократичнішому серед англійських приватних шкіл для юнаків. Служив в Індійській королівської поліції в Бірмі. У 1927 році залишив службу і присвятив себе письменству. На цьому шляху відчував нужду, змінив багато професій. У 1936 році виїхав до Іспанії. "Я схилявся до соціалістичних поглядів через те, що засуджував пригнічення і зневагу, яким піддається найбідніша частина промислових робітників, а зовсім не тому, що відчував захоплення з приводу теорій планового суспільства", - писав Оруелл у передмові до "Звіроферми ".

В Іспанії, де письменник провів півроку і був поранений, його спіткали переслідування з боку комуністів, бо приєднався не до інтернаціональних бригад, як більшість іноземців, а до міліції ПОУМ, тобто до іспанських троцькістів, і дивом уникнув розстрілу. Оруелл мав можливість порівняти полювання на інакомислячих, яким закидають "таємну змову з фашизмом", в Іспанії з "великим терором у Радянському Союзі", де йшла фактично війна проти своїх "ворогів народу", і увірував в те, що іспанська республіка була задушена НЕ тільки фашистами - її погубила ідейна нетерпимість, підозрілість комуністів.

Оруелл ніколи не був у Радянському Союзі, але пильно вивчав його досвід з літератури і багато роздумував над радянським міфом, в який, як писав він, "люди на Заході вірять головним чином тому, що їм хочеться вірити в те, що десь на землі є ідеальне суспільство ". У результаті письменник виніс свій остаточний вердикт комунізму, назвавши його релігією людей, що угробили батьківщину і віру. Важка духовна криза, пережита Оруеллом в Іспанії, визначила генезис його політичної філософії і затвердила письменника в нагальній мети - викрити радянський міф у доступній широким масам формі. Він знайшов цю форму в жанрі антиутопії і класичної сатиричної притчі Свіфтівського зразка - і та і інша чудово відповідають поставленій задачі.

Жахлива реальність диктатури зображена в романі-антиутопії "1984" (1949), в якому змальовується суспільство, що йде на зміну капіталізму і буржуазній демократії і алегоричній притчі "Звіроферма" (1945), яка проповідує безглуздість революційної боротьби.Майбутнє суспільство, за Оруеллом, - тоталітарний ієрархічний лад, що спочивають на витонченому фізичному і духовному поневоленні мас, повному нехтуванні свободою і гідністю особистості; це суспільство матеріальних нестатків, загального страху і ненависті.

З суб'єктивно-ідеалістичних позицій Оруелл розглядає проблему свободи і необхідності, істинності знання, намагається обгрунтувати волюнтаризм в політиці.

Застереження щодо деяких небезпечних соціальних тенденцій і протест проти придушення свободи особистості поєднуються з проповіддю безвиході боротьби за краще майбутнє, що дозволило ідеологам реакції скористатися творчістю Оруелла для широкої антикомуністичної пропаганди (мільйонні тиражі на багатьох мовах, численні радіо-та телепередачі, кінофільми).

51. Дж. Оруелла : критика тоталітаризму.Див. попереднє питання

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...