Главная Обратная связь

Дисциплины:


ВКАЗІВКИ ДО КОНСТРУЮВАННЯ КОЛОНРозглянемо на прикладі армування колони окремими стержнями. В’язані каркаси утворюються із окремих стержнів зв’язаних по висоті колони поперечними стержнями – хомутами (рис. 30). В місцях перегину хомутів встановлюють поздовжні робочі стержні, відстань між якими не повинна перевищувати 400 мм.

а) б)

Рис. 30. Варіанти компоновки перерізу колони: а – одним хомутом, б – двома хомутами.

Якщо розміри перерізу колони не перевищують 400 мм, а кількість стержнів в перерізі не більше чотирьох, то вони охоплюються одним хомутом (рис. 30, а).

Якщо розмір сторони колони складає понад 400 мм і кількість стержнів в перерізі більше ніж чотирі, то вони охоплюються двома хомутами – одним, розташованим паралельно сторонам перерізу, другим – під кутом 45° від середини перерізу (рис. 31, б).

Відстань між хомутами (крок) по висоті колони приймається не більше ніж 15 діаметрів меншого із поздовжніх робочих стержнів та не більше розмір меншої сторони перерізу колони з кратністю 50 мм, з округленням у менший бік. Діаметр поперечної арматури – хомутів призначається не менше ніж 0,25 меншого діаметра поздовжніх стержнів.

Стик поздовжніх стержнів влаштовується вище рівня підлоги та рівня перекриття з величиною перепуску стержнів не менше ніж 20 діаметрів. На одному рівні може стикуватися не більше ніж 4-и стержні.

Приклади армування колони в’язаними каркасами показано на рис. 31.

 

а)

 

б)

Рис. 32. Варіанти армування колон в’язаними каркасами:

а) армування з допомогою 4-х стержнів; б) армування з допомогою 8-и стержнів.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...