Главная Обратная связь

Дисциплины:


Характеристика хіміко-лісового комплексуа)основна хімія та гірничо-хімічна промисловість. Хіміко-лісовий комплекс охоплює галузі хімічної та лісової промисловості. В одних випадках роль хім. промисловості у цьому комплексу провідна, в інших вона не має формівного значення, лише доповнює сталу систему зв'язків. Проте загалом хім. промисловість слід розглядати як головну галузь, що визначає склад і напрям розвитку комплексу. Здебільшого лісова промисловість розглядається у цьому комплексі як постачальник деревини для хім. переробки. Гірничо-хімічна промисловість утворює сировинну базу передусім неорганічної хімії. Найважливіше значення для розміщення галузей хім. промисловості мають сировинний, паливно-енергетичний та споживчий чинники. Сировина для хім. промисловості має вирішальне значення. її частка у собівартості готової продукції коливається від 45% до 90%. Основними центрами є Передкарпаття – Стебник, Калуш, Яворів; Донбас – Артемівськ, Слов’янськ.

б)промисловість хімії органічного синтезу використовує як сировину нафту. Це багатогалузеве виробництво. Підприємства тяжіють до районів нафтовидобутку, масового споживання нафтопродуктів та магістральних нафтопроводів. У галузях хімії органічного синтезу споживач має важливе значення лише при розташуванні підприємств кінцевої продукції. Галузі промисловості органічного синтезу: хімія органічного синтезу – виробництво органічних напівфабрикатів – етилену, ацетилену, бензолу, етилового спирту (Лисичанськ, Сєверодонецьк, Горлівка); виробництво полімерів – синтетичних смол, каучуку і пластмас (Донецьк, Сєверодонецьк, Запоріжжя); переробка полімерів – виробництво виробів з пластмас, шин, гумотехнічних виробів (Дніпропетровськ, Біла Церква).

в)лісова, деревообробна і целюлозо - паперова промисловість. Лісосировинні бази характеризуються запасами та якістю деревини, транспортною забезпеченістю територій, природними умовами, розташуванням стосовно місць споживання. Лісорозведенням і рубанням лісу, доставкою до транспортних шляхів і до споживача займається галузь лісового господарства і лісозаготівлі, представлена Поліським і Карпатським лісозаготівельними районами. Виробництвом пиломатеріалів, фанери, сірників і меблів у деревообробній промисловості України займаються Карпати, Полісся, Київ, Харків, Львів, Одеса. В целюлозно-паперовому виробництві замість лісу використовують недеревні рослини: стебло цукрової тростини після видобування з нього цукру, солома, збіжжя, сизаль, бамбук. Головними центрами целюлозно-паперової промисловості є Жидачів, Рахів, Херсон Ізмаїл, Обухів, Корюківка. Целюлозно-паперова промисловість виробляє більш 150 видії продукції, але задовольняє потребі держави і населення в папері і середньому лише на 50%. В Україні не виробляють зовсім або виробляють і в недостатній кількості окремі види паперу, попит на які всюди у світі має тенденцію до підвищення: газетний, офсетний пергамент та ін.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...