Главная Обратная связь

Дисциплины:


Патофізіологія нервової системи351. Відомо, що при раптовому припиненні надходження кисню в головний мозок, непритомність настає через 6-7 секунд. Яке патологічне явище лежить в основі порушення функцій клітин мозку в даному випадку?

A. Токсичне ураження

B. @Енергодефіцит

C. Іонний дисбаланс

D. Гіпергідратація клітин мозку (набухання)

E. Гіпогідратація клітин мозку

352. Відомо, що при зниженні рівня глюкози в крові дуже швидко виникає гіпоглікемічна кома. Яке патологічне явище лежить в основі порушення функцій клітин мозку в даному випадку?

A. Токсичне ураження

B. @Енергодефіцит

C. Іонний дисбаланс

D. Гіпергідратація клітин мозку (набухання)

E. Гіпогідратація клітин мозку

353. У хворого з хворобою Крейтцфельда-Якоба розвинулася спонгіоформна губчаста енцефалопатія. До якої групи належить інфекційний агент, що викликав це захворювання?

A. РНК-вмісні віруси

B. ДНК-вмісні віруси

C. Бактеріі

D. @Пріони

E. Гриби

354. З нейронів ніколи не утворюються пухлини, оскільки вони не діляться і в них неможлива одна з стадій канцерогенезу. Яка це стадія?:

A. Ініціація

B. Трансформація

C. @Промоція

D. Прогресія

E. Малігнізація

355. У головному мозку ніколи не буває фізіологічної артеріальної гіперемії. Це явище зумовлене тим, що мозковий кровообіг підпорядкований:

A. Добовим змінам активності мозку

B. @Метаболічним потребам нейронів

C. Центральній нервовій регуляції

D. Центральній гуморальній регуляції

E. Інтенсивності розумової праці


356. У хворого діагностовано автоімунний енцефаліт. Чим може бути зумовлене це захворювання?

A. @Пошкодженням гематоенцефалічного бар’єру

B. Зняттям імунологічної толерантності

C. Недостатністю гуморального імунітету

D. Недостатністю клітинного імунітету

E. Недостатністю фагоцитозу

357. У хворого з черепно-мозковою травмою виник енцефаліт. Який механізм призвів до автоімунного ушкодження мозку?

A. Трансформація лімфоцита

B. Втрата толерантності

C. @Демаскування антигену

D. Гіперпродукція IgE

E. Гіпопродукція IgG

358. У дитини 6 місяців з уповільненим моторним і психічним розвитком відзначається збліднення шкірних покривів, волосся, райдужної оболонки ока, позитивна проба Фелінга (з 3% розчином трихлороцтового заліза). Яке з зазначених спадкових захворювань виявлено в дитини?

A. Галактоземія

B. Алкаптонурія

C. Хвороба Дауна

D. Альбінізм

E. @Фенілкетонурія

359. Після автомобільної катастрофи у хворого діагностована травма середньої третини плеча з неповним розривом серединного нерва. Окрім рухових і сенсорних порушень нижче місця травми, хворий скаржиться на пекучий, нестерпний біль. Який вид болю у хворого?A. Відбитий.

B. Соматичний.

C. Фантомний.

D. @ Каузалгія.

E. Проекційний.

360. Хворий з анемією Аддісона – Бірмера скаржиться на відчуття „повзання мурашок” по тілу. Як називається це порушення чутливості?

A. Анестезія

B. Гіпоестезія

C. @ Парестезія

D. Анальгезія

E. Гіперестезія


361. Після травматичного видалення зуба хворий скаржиться на тупий, не чітко локалізований, сильний біль у яснах, підвищення температури тіла до 37,50С. Діагностовано альвеоліт. Який вид болю у даного хворого?

A. Епікритичний

B. @ Протопатичний

C. Вісцеральний

D. Відбитий

E. Фантомний

362. Хворий 50 років з цукровим діабетом 1-го типу скаржиться на повну втрату чутливості пальців ніг. Як називається таке порушення чутливості?

A. Анальгезія

B. @ Анестезія

C. Гіпоестезія

D. Парестезія

E. Гіперестезія

363. Хворому 4 місяці тому ампутували ногу. Зараз його дуже турбує відчуття сильного болю у відсутній кінцівці. Як можна визначити цей вид болю?

A. @ Патологічний

B. Фізіологічний

C. Соматичний

D. Вісцеральний

E. Відбитий

364. Дитина випадково доторкнулася до гарячої праски, скрикнула та відсмикнула руку. Який вид болю виник у цьому випадку?

A. Вісцеральний

B. Відбитий

C. Фантомний

D. @ Епікритичний

E. Протопатичний

365. У хворого порушена координація рухів; рухи розмашисті, непропорційні, хода «півняча», «п'яна», пальцем важко попасти в ціль. З ураженням яких нервових структур пов'язано це порушення?

A. Пірамідної системи

B. Лімбічної системи

C. Кори мозку

D. @ Мозочка

E. Стовбура мозку


366. У тварини після видалення одного з відділів головного мозку рухи втратили плавність, точність. Як називається описане явище?

A. Тремор

B. Гіпокінез

C. @ Атаксія

D. Ригідність

E. Атетоз

367. У тварини після перерізання n. oftalmicus з'явилися екзофтальм, звуження зіниці, в'ялість повік. Через деякий час рогівка помутніла, утворилася виразка. Порушення якої функції нервового волокна виникло в даному випадку?

A. Чутливої

B. Больової

C. @ Трофічної

D. Рухової

E. Вегетативної

368. У хворого відсутні довільні і мимовільні рухи нижніх кінцівок, що супроводжуються атонією і атрофією м'язів. Який параліч має місце в даному випадку?

A. Спастичний

B. @ Периферичний

C. Центральний

D. Геміплегія

E. Моноплегія

369. У хворого відмічені швидкі мимовільні стереотипні скорочення м’язів обличчя, що імітують мигання і примружування. До якої форми розладів рухової функції нервової системи слід віднести описане порушення?

A. Гіпокінез

B. Акінезія

C. @ Гіперкінез

D. Атаксія

E. Арефлексія

370. 78-річному хворому поставлений діагноз «паркінсонізм». Нестача якого медіатора в хвостатому ядрі головного мозку є головною ланкою в патогенезі цієї хвороби?

A. @ Дофаміну

B. Ацетилхоліну

C. Адреналіну

D. Гістаміну

E. Норадреналіну


371. У пацієнта під час гіпертонічного кризу стали неможливими довільні рухи правою ногою, пасивні рухи збереглися в повному обсязі. При пальпації визначається високий тонус м'язів кінцівки. Яка форма порушення рухової функції має місце у хворого?

A. Периферичний парез

B. Атаксія мозочка

C. @ Центральний параліч

D. Периферичний параліч

E. Тетанія

372. У дитини 12 років спостерігаються швидкі, несподівані, розмашисті, позбавлені стереотипності рухи. У них беруть участь м'язи обличчя і кінцівок. М'язовий тонус понижений. Яка форма порушень рухової функції нервової системи виникла?

A. @ Хорея

B. Тремор

C. Атетоз

D. Тик

E. Абазія

373. У хворого виникли мимовільні „червоподібні” рухи в пальцях рук і ніг (згинання і розгинання пальців, що настають один за одним; перерозгинання середніх і кінцевих фаланг), які посилюються при довільних рухах. Як називається така форма порушення рухової функції нервової системи?

A. Хорея

B. Тремор

C. @ Атетоз

D. Тик

E. Абазія

374. У жінки після інсульту відсутні довільні рухи у верхній і нижній кінцівках справа. Тонус м'язів і рефлекси в них підвищені. Спостерігаються патологічні рефлекси. Які клітини мозку пошкоджені у хворої?

A. @ Пірамідні клітини кори

B. Глія

C. Альфа-мотонейрони рухових ядер

D. Чутливі нейрони

E. Нейрони мозочка

375. У хворого на поліомієліт відсутні довільні і мимовільні рухи правої ноги, що супроводжуються атонією і атрофією м'язів. Які клітини мозку пошкоджені у хворого?

A. Пірамідні клітини кори

B. Глія

C. @ Альфа-мотонейрони рухових ядер

D. Чутливі нейрони

E. Нейрони мозочка


Екстремальны стани

376. У хворого з печінковою недостатністю з’явилася сонливість, а потім він знепритомнів. Накопичення якої речовини порушує енергозабезпечення нейронів при печінковій енцефалопатії?

A. Глюкоза

B. ГАМК

C. Метилмеркаптан

D. @Аміак

E. Прямий білірубін

377. У хворого з печінковою недостатністю з’явилася сонливість, а потім він знепритомнів. Яка речовина гальмує синаптичну передачу в мозку при печінковій енцефалопатії?

A. Глюкоза

B. @ГАМК

C. Метилмеркаптан

D. Аміак

E. Прямий білірубін

378. Хворого на цукровий діабет 1 типу доставили у клініку в коматозному стані. Об’єктивно: дихання шумне, часте, глибоке, запах ацетону з рота. Вміст глюкози в крові 15,2 ммоль/л, кетонових тіл – 10,6 ммоль/л. Для якого ускладнення даного захворювання характерні такі показники?

A. Печінкова кома

B. @Кетоацидотична кома

C. Лактацидемічна кома

D. Гіпоглікемічна кома

E. Гіперосмолярна кома

379. Хворому на цукровий діабет І типу ввели інсулін. Через деякий час у хворого з’явилися загальна слабкість, гостре почуття голоду, дратівливість, запаморочення, кома. Який основний механізм виникнення коми у пацієнта?

A. Зменшення глюконеогенезу.

B. @Вуглеводне голодування головного мозку.

C. Посилення кетогенезу.

D. Посилення глікогенолізу.

E. Посилення ліпогенезу.

380. У хворого на цукровий діабет розвинулась гіперглікемічна кома (рівень глюкози 54 ммоль/л). Яке патологічне явище лежить в основі порушення функцій клітин мозку в даному випадку?

A. Токсичне ураження

B. Енергодефіцит

C. Іонний дисбаланс

D. Гіпергідратація клітин мозку (набухання)

E. @Гіпогідратація клітин мозку


381. Хворий 35 років доставлений у стаціонар непритомним, дихання часте, глибоке (типу Куссмауля), АТ 90/45 мм рт. ст., з рота запах ацетону. Глюкоза крові – 18 ммоль/л, у сечі – глюкозурія, кетонурія. Яка кома виникла у даного хворого?

A. Гіпоглікемічна

B. Гіперосмолярна

C. @Кетоацидотична

D. Печінкова

E. Лактацидотична

382. Хворий 55 років доставлений у стаціонар непритомним, дихання часте, поверхневе, АТ 90/45 мм рт. ст., шкіра в'яла, суха. Лабораторно: глюкоза крові – 55 ммоль/л, Na – 150 ммоль/л, Cl – 15 ммоль/л Яка кома виникла у даного хворого?

A. Гіпоглікемічна

B. @Гіперосмолярна

C. Кетоацидотична

D. Печінкова

E. Лактацидотична

383. Хворий 68 років доставлений у стаціонар непритомним, дихання часте, глибоке, АТ 90/45 мм рт. ст., шкіра в'яла, суха. Лабораторно: глюкоза крові – 15 ммоль/л, молочна кислота крові – 12 ммоль/л. Яка кома виникла у даного хворого?

A. Гіпоглікемічна

B. Гіперосмолярна

C. Кетоацидотична

D. Печінкова

E. @Лактацидотична

384. У хворого на хронічну ниркову недостатність з’явилися анорексія, нудота, блювота, порушення ритму серця, свербіння шкіри, психічні порушення аж до коми. Який механізм розвитку уремічної коми є головним?

A. Нирковий алкалоз

B. Порушення ліпідного обміну

C. Зміни вуглеводного обміну

D. @Гіперазотемія

E. Зневоднення

385. У хворого, що раптово знепритомнів, у плазмі крові Na+ – 180 ммоль/л, осмолярність – 340 мосмоль/л, глюкоза – 5 ммоль/л. Чим, найімовірніше, зумовлене виникнення коми у хворого?

A. Вуглеводним голодуванням

B. Гіпоосмолярним станом

C. @Дегідратацією нейронів

D. Гіперглікемією

E. Набуханням нейронів


386. У хворого на хворобу Аддісона внутрішньовенна інфузія глюкози призвела до «водного отруєння» та гіпоосмолярної коми. Чим зумовлене виникнення коми у хворого?

A. Вуглеводним голодуванням

B. Алкалозом

C. Дегідратацією нейронів

D. Гіперкаліємією

E. @Набуханням нейронів

387. Хворого доставлено до медичної установи в коматозному стані. Зі слів супровідних удалося встановити, що хворий знепритомнів під час тренування на завершальному етапі марафонської дистанції. Яка кома найбільш імовірна в цього хворого?

A. Гіперглікемічна

B. Печінкова

C. Уремічна

D. @Гіпоглікемічна

E. Гіпотиреоїдна

388. Хворий сонливий, свідомість затуманена, реакція на сильні подразники загальмована. М'язові фібрилярні посмикування. Дихання типу Чейна-Стокса з аміачним запахом. При аускультації серця - шум тертя перикарда. У крові знижена кількість сечовини. Який вид коми розвинувся у хворого?

A. Кетоацидотична

B. Ниркова

C. Гіперосмолярна

D. Апоплексична

E. @Печінкова

389. У лікарню швидкої допомоги поступив чоловік із закритим переломом стегна. Постраждалий у збудженому стані. Що вимагає негайної корекції в патогенезі травматичного шоку у пацієнта?

A. Ацидоз.

B. @ Біль.

C. Інтоксикація.

D. Гіпоксія.

E. Аритмія серця.

390. Після введення анестетика в пацієнта розвинувся анафілактичний шок. Який механізм визначає розвиток гострої недостатності кровообігу при цьому?

A. Гіперволемія

B. @Зниження судинного опору

C. Біль

D. Активація симпато-адреналової системи

E. Зниження скоротливої функції серця


391. У патогенезі гострої недостатності кровообігу при анафілактичному шоку є розширення артеріол та підвищення проникності капілярів. Який з медіаторів зумовлює розвиток даних порушень?

A. @Гістамін

B. Гепарин

C. Тромбоксани

D. Лімфокіни

E. Комплемент

392. У хворого після введення лідокаїну розвинувся анафілактичний шок. Які медіатори анафілаксії спричинюють безпосередньо обструкцію нижніх дихальних шляхів і гостру недостатність дихання?

A. Хемотаксичні фактори

B. @Гістамін, лейкотрієни

C. Цитокіни

D. Комплемент

E. Катехоламіни

393. У хворого на інфаркт міокарда з’явилися клінічні ознаки кардіогенного шоку. Який із вказаних нижче патогенетичних механізмів є первинним у розвитку шоку?

A. Депонування крові у венах

B. @Зниження насосної функції серця

C. Зниження діастолічного притоку крові до серця

D. Збільшення судинного тонусу

E. Зниження судинного тонусу

394. Хворий, 52 років, був доставлений в клініку з симптомами гострого панкреатиту та явищами панкреатичного шоку. Що є основним механізмом розвитку панкреатичного шоку?

A. @Надходження активованих протеаз у кров

B. Стимулювання панкреатичної секреції

C. Порушення відтоку панкреатичного соку

D. Зменшення інкреції інсуліну

E. Підвищення артеріального тиску

395. Хворий, 52 років, був доставлений в клініку з симптомами гострого панкреатиту та явищами панкреатичного шоку. Активація якої системи є причиною гіпотензії при панкреатичному шоці?

A. @Калікреїн-кінінової

B. Ренін-ангіотензинової

C. Фібринолізу

D. Антикоагулянтної

E. Глутатіонової


396. Під час легеневої кровотечі у хворого на туберкульоз пацієнт втратив 45 % загального об’єму крові. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, може виникнути у хворого?

A. @Постгеморагічний шок

B. Анафілактичний шок

C. Больовий шок

D. Ішемія мозку

E. Інфаркт міокарду

397. Під час легеневої кровотечі у хворого на туберкульоз пацієнт втратив 45 % загального об’єму крові. Який із вказаних нижче патогенетичних механізмів є первинним у розвитку постгеморагічного шоку?

A. Депонування крові у венах

B. Зниження насосної функції серця

C. @Гіповолемія

D. Збільшення судинного тонусу

E. Зниження судинного тонусу

398. У хворого з опіками 40 % поверхні тіла розвинувся опіковий шок. Який механізм розвитку шоку домінує на його початку?

A. @Больовий

B. Порушення білкового обміну

C. Аутоімунізація

D. Порушення мінерального обміну

E. Зневоднення

399. Потерпілого з джутом на стегні привезли через 3 години після травми в задовільному стані. Після зняття джгута стан хворого різко погіршився: з'явився різкий набряк тканини стегна, частий пульс, холодний піт, артеріальний тиск знизився до 80/60 мм рт.ст. Яке ускладнення розвинулось?

A. Анафілактичний шок

B. @Токсемічний шок

C. Кардіогенний шок

D. Геморагічний шок

E. Колапс

400. Масивне тривале розчавлювання м'яких тканин потерпілого в результаті шахтного вибуху призвело до появи у хворого олігурії, гіпоізостенурії, протеїнурії, міоглобінурії, гіперкаліємії, гіпонатріємії. Який провідний механізм порушення функції нирок у цьому випадку?

A. Больове подразнення

B. Порушення симпатичної нервової системи

C. Викид катехоламінів

D. Втрата білка

E. @Розвиток токсемії

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...